دانلود کتاب صوتی شوالیه ناموجود


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوالیه ناموجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شوالیه ناموجود

کتاب صوتی شوالیه ناموجود یکی از سه‌گانه‌های کتاب نیاکان ما نوشته ایتالو کالوینو، داستان یک شوالیه زره‌پوش را روایت می‌کند که زره را به عنوان یک پوشش برای خود به کار می‌برد. این شوالیه هیچ یک از خصوصیات انسان‌ها مثل گرسنگی، تشنگی و عشق را ندارد و همین موضوع او را به یک شوالیه منظم و حرفه‌ای تبدیل می‌کند.

ایتالو در کتاب شوالیه ناموجود (The Nonexistent Knight) با قلم طنزآلود خود، همه شخصیت‌هایی که در داستان حضور دارند را مورد تمسخر قرار می‌دهد، به طوری که انگار مخاطب به او این اجازه را داده است. علت این موضوع، رویارویی و تضاد کار شخصیت‌های دیگر رمان با کارهای شخصیت اصلی با نام آژیلوف است.

ایتالو کالوینو (Italo Calvino) در این کتاب جنگ‌های صلیبی بین مذهب مسیح و مسلمان را به تصویر می‌کشد. شخصیت اصلی داستان شوالیه‌ای با زره سفید است که هیچ شباهتی با انسان‌ها ندارد. خستگی، تنهایی، عشق، تشنگی، گرسنگی و هیچ چیز دیگری برای او معنایی ندارد. او زره سفیدش را زمان دفاع از عفت یک زن باکره به دست آورده است.

نوع نگارش کالوینو در این کتاب همانند دو کتاب دیگر این سه‌گانه (ویکنت دو نیم شده، بارون درخت‌نشین) به شدت اغراق‌آمیز و خیال‌پردازانه است. نقش مهم و اصلی برای هدایت داستان را نمادها ایفا می‌کنند به طوری که حتی لقب آژیلوف هم نمادی است از تناقض میان آنچه باور داریم و آنچه که نیست.

ایتالیو با بهره‌گیری از قلم خلاقانه‌اش در نگارش این کتاب شما را مجذوب خود می‌کند و تا پایان داستان مشتاق و سراپا گوش نگه می‌دارد. در کتاب حاضر تناقض‌های رفتاری که بین شوالیه و انسان‌های دیگر وجود دارد، شما را به فکر وامی‌دارد و وادار می‌کند که خود را نقد کرده و حتی سرزنش کنید.

اگر بخواهید راز ماندگاری کتاب شوالیه ناموجود را بدانید باید به شما بگوییم که رمز این ماندگاری در نقد غیرمستقیم ایتالو نهفته است. حتماً در آثار برخی از نویسندگان دیده‌اید که نویسنده برای آنکه بتواند منظور خود را به مخاطب انتقال دهد بسیار تیز و برنده او را مورد انتقاد قرار می‌دهد اما کمتر کسی است که این شیوه نگارش را قبول کند. کالوینو با خلق شخصیت‌های ماورایی و در عین حال نزدیک به چیزی که انسان در زندگی واقعی به آن نیاز دارد شما را در یک شرایط رقابتی با شخصیت‌های رمانش قرار می‌دهد.

در قسمتی از کتاب، دختری از آژیلوف می‌پرسد که آیا تا به حال عاشق شده است یا نه؟ واکنش شوالیه به شکلی است که مطمئناً شما را به تعجب وامی‌دارد و حتی به فکر می‌برد. ایتالو شخصیت‌های آثارش را طوری خلق می‌کند که آن‌ها به آمال و آرزو برای مخاطب تبدیل می‌شوند، قهرمان‌محور نیستند اما امید و آرزو را در شما برمی‌انگیزانند.

همان‌طور که از اسم کتاب پیداست، کالوینو شخصیتی را در داستانش خلق کرده است که وجود خارجی ندارد و در کالبد یک زره سفیدرنگ، به او جان می‌بخشد، یک منتقد از او می‌سازد و شما را با این شوالیه تنها می‌گذارد.

آژیلوف شخصیت اصلی داستان به دلیل شخصیت معتقد و وظیفه‌شناسی که دارد همیشه خشم شوالیه‌های اصیل‌زاده را برمی‌انگیزد اما جالب اینجاست که آن‌ها هیچ‌وقت در برابر او قرار نمی‌گیرند چرا که همین فرد به تنهایی می‌تواند امور سپاه را به نتیجه برساند.

با ایتالو کالوینو بیشتر آشنا شویم:

ایتالو کالوینو نویسنده و داستان‌نویس معروف ایتالیایی در 15 اکتبر 1923 در کوبا به دنیا آمد. به عقیده منتقدان سبک ایتالو پست‌مدرن و سورئال است اما او در سه‌گانه نیاکان ما نشان می‌دهد که در آفرینش اثری تخیلی مهارت خارق‌العاده‌ای دارد.

پدر و مادر ایتالو گیاه‌شناس بودند، به همین علت در همه آثار او می‌توان نشانه‌ای از طبیعت و گیاهان را به خوبی مشاهده کرد.

ایتالو در قرن بیستم میلادی به عنوان یکی از بهترین نویسندگان ایتالیا شناخته شد. او سرانجام در 19 سپتامبر 1985 درگذشت. از دیگر آثار او می‌توان به افسانه‌های ایتالیایی، شهرهای نامرئی، مارک و والدو، کمدی‌های کیهانی، مورچه آرژانتینی، سوداگری در ساخت و ساز، کاخ سرنوشت متقاطع، شاه گوش می‌کند، بارون درخت‌نشین، کوره‌راه لانه‌های عنکبوت و... اشاره کرد.

در بخشی ا زکتاب صوتی شوالیه ناموجود می‌شنویم:

دنیا در آن روزگار قدیم که داستان من اتفاق می‌افتاد، هنوز پر بود از حوادث پیش‌بینی نشده. بارها اتفاق می‌افتاد که آدم در برابر واژه‌هایی، آگاهی‌هایی و شکل‌هایی قرار می‌گرفت که به هیچ‌وجه با واقعیت مطابقت ندشت. در عوض دنیا پر بود از اشیا، نیروها و افرادی که هیچ چیز حتی یک اسم آن‌ها را از بقیه متمایز نمی‌کرد.

خلاصه دوره‌ای بود که اراده سرسختانه زنده بودن، ردپایی از خود باقی گذاشتن و دست به گریبان شدن با هر چه که وجود داشت بیشتر اوقات به کار نمی‌آمد. حقیقت را بگویم بسیاری از مردم نمی‌دانستند چه بکنند. بعضی‌ها خیلی نادان بودند، خیلی تیره‌روز و بعضی‌ها آن‌قدر مزایا در اختیار داشتند که نیازی به آن احساس نمی‌کردند به نحوی که پاره‌ای از آن‌ها می‌رفتند جایی نامعلوم خودشان را سر به نیست می‌کردند ولی اتفاق هم می‌افتاد که این اراده و این احساس نسبت به خود که بلاتکلیف مانده است به نحوی شتاب بردارد تا به شکل گلوله کوچکی درآید.

 ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه، ۲۲۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
فصل اول
۳۴ دقیقه
فصل دوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم
۲۳ دقیقه
فصل ششم
۱۷ دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
۱۵ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل نهم
۳۰ دقیقه
فصل دهم
۲۶ دقیقه
فصل یازدهم
۶ دقیقه
فصل دوازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شوالیه ناموجود

برای دانلود کتاب صوتی شوالیه ناموجود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شوالیه ناموجود

نظرات کتاب صوتی شوالیه ناموجود

متین مهدی‌زاده
۱۳۹۹/۵/۹
در کل من از کتبی با موضوعات قرون وسطی خوشم میاد
حسین تهرانی
۱۳۹۹/۹/۲۹
نویسنده یی توانا در شرح طبیعت
مشاهد همه نظرات (۲)