دانلود کتاب صوتی طاعون


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طاعون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی طاعون

آلبر کامو در کتاب صوتی طاعون به توصیف جامعه‌ای بی‌هدف‌ و بیهوده‌، که هیچ تعادلی ندارد می‌پردازد. کامو شنونده را به سفری در درون بسیاری از شخصیت‌های داستان که در شهر اوران وجود دارند، می‌برد و طاعون همان رویداد عجیب شهر اوران است.

طاعون (The Plague) داستانی است در عین حال واقعی و افسانه‌ای، یا بهتر بگوییم سمبولیک، در این کتاب بیماری وحشتناک طاعون مظهر شر است، چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی.

آلبر کامو (Albert Camus) اتفاقات شهری را به تصویر می‌کشد که بعد از شیوع بیماری طاعون، تمام راه‌های ارتباطی با آن قطع می‌شود. کامو در رمان طاعون به بررسی حالات و روحیات افراد در زمان‌های مختلف این دوره پرداخته است. حس همدلی، عذاب وجدان و... در یک بلای همگانی.

رمان طاعون، برخلاف مخالفت‌های آلبر کامو، یک اثر کلاسیک هستی ‌گرایانه در نظر گرفته می‌شود. لحن راوی کتاب، با جملاتی ساده اما چند وجهی و داستانی تمثیلی که بیشتر مواقع، اشاره به ذهن و خودآگاهی بشر دارد، مخاطب را به یاد آثار کافکا، به خصوص رمان محاکمه، می‌اندازد.

در کتاب طاعون آلبر کامو تصور می‌کند که بیماری همه‌گیر طاعون شهر اران را در برگرفته است و از خلال دفتر خاطرات دکتر ریو یک نفر شاهد وقایع، خواننده را در جریان این واقعه می‌گذارد، از روزی که موش‌های حامل میکروب در همه گوشه و کنار شهر ظاهر می‌شوند تا زمانی که بیماری طاعون در این شهر که از سایر نقاط دنیا جدا شده و میلیون‌ها نفر سکنه‌ی خود را از دست داده است، پایان می‌یابد. و کسانی که جان به سلامت برده‌اند، زندگی عادی را از سر می‌گیرند.

آلبر کامو نویسنده، فیلسوف و روزنامه‌نگار الجزایری-فرانسوی بود. او یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم و خالق کتاب مشهور بیگانه است. آلبر کامو پس از رودیارد کیپلینگ جوان‌ترین برندهٔ جایزهٔ نوبل و همچنین نخستین نویسندهٔ زادهٔ قاره آفریقا است که این عنوان را کسب کرده‌ است.

آلبر کامو نویسنده‌ای‌ست که در قرن حاضر با صمیمیت و روشن‌بینی‌اش مسئله‌ی وجدان انسان را آشکار ساخته و ارزش‌آفرینی حائز اهمیتی در ادبیات ایجاد کرده است. او در آثارش خواننده را با دوگانگی از شادی و غم، تاریکی و روشنی، حیات و مرگ و… روبرو می‌کند. کتاب بیگانه یکی از ویژه‌ترین آثار این نویسنده است.

در قسمتی از کتاب صوتی طاعون می‌شنویم:

تلگراف به عنوان یگانه وسیله ارتباطی در دست ما باقی ماند. موجوداتی که از راه فکر و قلب و چشم به هم مربوط بودند مجبور شدند نشانه‌های این وابستگی قدیمی را در حروف درشت یک تلگرام ده کلمه‌ای جستجو کنند و چون فرمول‌هایی که در تلگراف‌ها به کار می‌روند زود تمام می‌شوند، زندگی‌های مشترک طولانی یا شور و عشق‌های دردناک به زودی در مبادله پیاپی عبارتی از این قبیل خلاصه شد "حالم خوب است. به یاد توام. قربانت"

 ۱۰ ساعت و ۱۷ دقیقه، ۲۸۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۱۰ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۳۳ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۱۳ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۱۱ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۸ دقیقه
فصل اول - بخش هفتم
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش هشتم
۱ دقیقه
موسیقی
۲۲ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۷ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۱۲ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۱۲ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
۱۷ دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
۱۷ دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
۴۸ دقیقه
فصل دوم - بخش نهم
۱ دقیقه
موسیقی
۳۹ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۱ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۴۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۱۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۱۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
۳۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم
۱۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
۱ دقیقه
موسیقی
۱۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۳۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۱۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۱۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی طاعون

برای دانلود کتاب صوتی طاعون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  طاعون

نظرات کتاب صوتی طاعون

مرضیه طلوع
۱۳۹۹/۱/۱۵
کتاب فوق العاده است پیشنهاد می‌کنم حتما مطالعه کنید نمی‌تواند داستان یک پیروزی نهایی باشد. بلکه می‌تواند صرفا گزارشی باشد از آنچه اتفاق افتاده. درجنگ بی‌پایان میان وحشت و یورش‌های بی‌رحم آن. می‌تواند باز هم اتفاق بیفتد جنگی که توسط کسانی صورت می‌گیرد کهعلیرغم مصیبت‌های شخصیشان در حالی که نمی‌توانند قدیس شوند در برابر طاعون سر خم نمی‌کنند و بیشترین تلاششان را برای نجات انجام می‌دهند. باکتری طاعون هیچگاه از بین نمی‌رود می‌تواند دهها سال در میان اثاثیه خانه بخوابد در تختخوابها زیر زمین‌ها و قفسه کتاب‌ها منتظر بماند تا این که یک روز برای هلاکت و اگاه کردن انسان‌ها دوباره موش هایش را بیدار کند و آن‌ها را برای مردن به شهری شاد بفرستد
پریا علایی
۱۳۹۸/۳/۳۰
طاعون یه کتاب سمبولیکه، و با اینکه کمى حوصله سر بر ممکنه به نظر بیاد، اما به عقیده ى من آهستگى روند داستان جزو ویژگى هاى اصلیشه که اگر اینگونه نبود به نظرم نمیتونست اون حس خوب داستان رو منتقل کنهکل مدت زمانى که طاعون رو میخوندم، بحث داغ روز، global warming میومد توى ذهنم... اینکه چطورى دوست داریم و چشممون رو روى واقعیتها به خاطر راحتى منافع شخصى ببندیم.... و موقعى که تبعاتشو میبینیم دوست داریم ازش فرار کنیم، اما افسوس که گریزى براش نیست کلاً طاعون خیلى کتاب خوبى بود، دم این کامو گرم!!
مهدی حسینی
۱۳۹۸/۹/۲۰
یکی از مفهومی‌ترین و پُربار‌ترین کتاب‌هایی که نزدیک ۸ سال پیش خواندم و روگرفت آوایی (برابر پارسی نسخه صوتی) رو هم میخرم تا برام بازخوانی بشه. البته راوی کتاب بسیار بی‌احساس بود، انگار بدون هیچ ترفندی که بتونه با شنونده ارتباط برقرار کنه، برای خودش نوشته رو روزنامه‌وار تکرار می‌کنه!
پیشنهاد می‌کنم و
کسانی که به جز زندگی روزمره، تَنِش‌های دیگه‌ای همچون شناخت دنیا حقیقت هم دارن، طاعون رو بخونن و با روشن بینی و حقیقت‌اندیشی کامو در چارچوب این داستان آشنا بشن.
مشاهد همه نظرات (۴۶)