دانلود کتاب صوتی عشق اول


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق اول

کتاب صوتی عشق اول نوشته‌ی ایوان تورگنیف، یکی از مشهورترین داستان‌های عاشقانه ادبیات روسیه به شمار می‌رود و شیفتگی و عشق آتشین پسری نوجوان به زنی بزرگتر از خود را به تصویر می‌کشد. این داستان برگرفته از زندگی شخصی خود نویسنده است.

درباره کتاب صوتی عشق اول:

ایوان تورگنیف در سال 1860 برای اولین بار کتاب صوتی عشق اول (First Love) را منتشر کرد. داستانی محبوب و عاشقانه که برگرفته از تجربیات شخصی خودش است.

کتاب عشق اول روایتی زنده و جذاب از عشق نوجوانی شانزده ساله به زنی بیست و یک ساله است که در همسایگی آن‌ها زندگی می‌کند؛ پرنسسی جوان به نام زیناییدا که طبع شعر دارد و سروده‌هایش را منتشر می‌کند. شخصیت اول داستان پس از دیدن او، در گردابی از احساسات متناقض و متغیر فرو می‌رود و نمی‌داند که چطور خود را آرام کند.

سرانجام شیفتگی این نوجوان از حد می‌گذرد و برای آنکه این زن را بیشتر بشناسد به بهانه‌های مختلف مدام به دیدار او می‌رفت تا اینکه یک روز متوجه رازی تلخ و عجیب می‌شود...

پس از انتشار داستان عشق اول، تورگنیف اعلام کرد که این اثر بخشی از زندگی واقعی‌اش بوده و معشوقه‌اش نیز پرنسس کاترین شاخوسکوی نام داشته است.

همچنین در زمان چاپ این داستان، برخی از منتقدان سبک نوشتاری اثر را نقد کردند و نوشتن آن را در زمانی که مسائل مهم اجتماعی و سیاسی وجود دارد، بیهوده و نامناسب دانستند. اما افراد دیگری همچون گوستاو فلوبر، رمان نویس فرانسوی، در نامه‌ای به تورگنیف از علاقه خود به داستان عشق اول گفت و زیناییدا را دختری هیجان‌انگیز و جذاب دانست.

کتاب صوتی عشق اول برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات روسیه علاقه‌مند هستید و از شنیدن داستان‌های عاشقانه لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

ایوان تورگنیف را بیشتر بشناسیم:

او رمان نویس، داستان نویس، شاعر، نمایشنامه نویس و مترجم محبوب روسی بود که تاثیر شگرفی بر ادبیات روسیه گذاشت و هم اکنون از او به عنوان یکی از چهره‌های برجسته ادبیات جهان یاد می‌کنند. ایوان سرگیویچ تورگنیف (Ivan Turgenev) با نویسندگان بزرگی همچون تولستوی و داستایوفسکی هم عصر بود و در آن دوران که آن‌ها درباره وضعیت کلیسا و دین می‌نوشتند، ایوان به فکر اصلاحات اجتماعی در کشورش بود.

همچنین ایوان تورگینیف در بیشتر آثارش تصویری واقع گرایانه و پرمحبت از زندگی دهقانان روسی نشان می‌داد و طبقه روشنفکر جامعه روسیه را با نگاهی تیزبین و انتقادی بررسی می‌کرد.

او علاوه بر نوشتن شاهکار «پدران و پسران» در سال 1862 که به عنوان یکی از بزرگترین رمان‌های قرن نوزدهم شناخته می‌شود، آثار برجسته‌ی دیگری نیز از خود برجای گذاشته که برخی از آن‌ها عبارتند از: «مجموعه داستان کوتاه شکارچی در سایه‌روشن (1852)، رمان‌های «رودین (1856)، آشیانه نجبا (1859) در شرف وقوع (1860)، زمین دست نخورده (1877)»

در بخشی از کتاب صوتی عشق اول می‌شنویم:

سر ساعت هشت با موهایی آراسته و کاکلی بالابرده به دهلیز خانه‌ای که پرنسس در آن زندگی می‌کرد، وارد شدم. خدمتکار پیر با آن چهره‌ی عبوسش نگاهی به من کرد و از روی اکراه از نیمکش برخاست. صداهای شادمانه‌ای در پذیرایی پیچیده بود. من در را باز کردم و از تعجب واپس رفتم. زیناییدا وسط اتاق روی یک صندلی ایستاده بود و کلاهی مردانه در دست داشت و پنج نفر مرد دورش جمع شده بودند و می‌کوشیدند که دست در کلاه ببرند و زیناییدا کلاه را بالا می‌برد و آن را به شدت تکان می‌داد.

زیناییدا تا من را دید، فریاد زد: «صبر کنید! صبر کنید! یه مهمون تازه اومد. باید به اون هم یه بلیط داد.» و به نرمی از صندلی فروجست و آستین من را گرفت و گفت: «با من بیاید، چرا ایستادید؟ آقایون اجازه بدید مهمون تازه رو معرفی کنم... موسیو این آقای ولدمار پسر همسایه‌مونه.»

 ۳ ساعت و ۵ دقیقه، ۱۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۲۵۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
چند کلمه درباره این داستان
۶ دقیقه
فصل اول
۴ دقیقه
فصل دوم
۳ دقیقه
فصل سوم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم
۵ دقیقه
فصل پنجم
۵ دقیقه
فصل ششم
۱۴ دقیقه
فصل هفتم
۷ دقیقه
فصل هشتم
۱۵ دقیقه
فصل نهم
۷ دقیقه
فصل دهم
۷ دقیقه
فصل یازدهم
۷ دقیقه
فصل دوازدهم
۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۵ دقیقه
فصل چهاردهم
۸ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۵ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل هفدهم
۶ دقیقه
فصل هجدهم
۵ دقیقه
فصل نوزدهم
۸ دقیقه
فصل بیستم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و یکم
۹ دقیقه
فصل بیست و دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی عشق اول

برای دانلود کتاب صوتی عشق اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عشق اول

نظرات کتاب صوتی عشق اول

Sh.a A A
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
سلام خوب بود، غیر قابل پیش بینی، صدای راوی فوق العاده و مسلط به داستان بود، پیشنهاد میکنم حتما بشنوید 👍🌺
کتایون سرابی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰
شاید اولش یه مقدار ترجمه‌ زمخت و تکراری بود، ولی فصلهای آخر واقعا زیبا بود....
Hani Khodadadian
۱۳۹۹/۱۱/۱۴
داستان خوبی بود و صدای راوی عالی
مشاهد همه نظرات (۵)