دانلود کتاب صوتی علامه مجلسی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی علامه مجلسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی علامه مجلسی

کتاب صوتی علامه مجلسی نوشته‌ی علی اکبر والایی، درباره زندگی یکی از فقیهان و عالمان بزرگ شیعه است که به مجلسی ثانی نیز شهرت دارد و توانسته نوشته‌های ارزشمندی را از خود بر جای بگذارد. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی علامه مجلسی:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی علامه مجلسی است که به زندگی و آثار فقیه والامقام شیعی می‌پردازد. محمدباقر مجلسی که با کتاب «بحار الانوار» شناخته می‌شود، توانست در این اثر مجموعه ارزشمند و بزرگی از احادیث معتبر از ائمه و اولیا را گردآوری کند.

او در دوران شاه سلیمان و شاه سلطان حسین صفوی زندگی می‌کرد و در طول سال‌ها تحقیق و مطالعه توانست خدمت بزرگی به معارف و اندیشه‌های تشیع کند و به همین خاطر یکی از برترین چهره‌ای علمی شیعه شناخته می‌شود. پدر او محمد تقی مجلسی (مجلسی اول) یکی از عالمان فرزانه دوران خود بوده و کتاب‌های مهمی همچون چون «لوامع صاحب‌قرانی»، «ریاض المؤمنین و حدائق المتقین» و «شرح زیارت جامعه» را نوشته است. به همین خاطر محمدباقر را پس از پدر به مجلسی ثانی یا مجلسی پسر می‌شناسند.

این فقیه عالی مقام در زمان زیست خود موفق شد بسیاری از علوم رسمی دوران خود را یاد بگیرد و به همین خاطر در دوران حکومت شاه سلیمان صفوی به مقام ملاباشی رسید؛ جایگاهی که به عنوان عالی‌ترین مقام دینی کشور شناخته می‌شود. همچنین براساس منابع به دست آمده، علامه زندگی مجلل و پر زرق و برقی داشته و هیچ‌گاه به مشکلات مالی برنخورده است.

او در طول 73 سال زندگی پربرکت خود، صد کتاب به زبان فارسی و عربی نوشت که برخی از آن‌ها عبارتند از:

- کتاب الاوزان و المقادیر یا میزان المقادیر
- تحفة الزّائر (در زیارت معصومان، علیهم‌السلام)
- حیاة القلوب (در سرگذشت درباره پیامبران و اوصیا)
- حلیة المتّقین (درباره آداب شئون مختلف زندگی بر اساس تعالیم اسلام و اخلاق اسلامی)
- عین الحیات (ترجمه و شرح سفارش‌ها و توصیه‌های اخلاقی حضرت پیغامبر اکرم (ص) به جناب ابوذر غفاری)

علی اکبر والایی را بیشتر بشناسیم:

از نویسندگان موفق پس از انقلاب که کار خود را به طور جدی در دهه شصت شروع کرد، علی اکبر والایی است. او در سال‌های 64 و 65 به داستان‌نویسی و نویسندگی برنامه‌های رادیویی مشغول بود و توانست در طی دوازده سال فعالیت مداوم، سیصد نمایشنامه رادیویی را بنویسد.

او از نویسندگانی به شمار می‌رود که در حوزه کودک و نوجوان فعال بوده و در مجلات مخصوص این حوزه نیز مطالبی را منتشر کرده است. از جمله مجلات رشد، سروش نوجوان، سوره نوجوان و... اما سرانجام در سال 68 اولین داستان بلند خود را به چاپ رساند.

برخی از داستان و رمان‌های والایی عبارتند از: «سرزمین خدایان (داستان بلند)، مشق خاکی (مجموعه داستان)، غریب دریا (داستان بلند)، دستی از دور (مجموعه داستان)، فرزندان صحنه (رمان)، باد در گیسوان آتش (رمان تاریخی)، رسته سنگ اندازان (مجموعه داستان)، مردی از مدینه فاضله (رمان تاریخی)، آوای پرستوها (مجموعه داستان)، ایستگاه (مجموعه داستان)، آن سوی تاریکی (مجموعه داستان)، پرستوی سالهای جنگ (زندگی داستانی)، نغمه ساز فاراب (رمان تاریخی) و...»

افتخارات و جوایز علی اکبر والایی:

- باد در گیسوان آتش (رمان تاریخی) 1380 / کتاب برگزیده جشنواره رشد
- مشق خاکی (مجموعه داستان) 1372 / رتبه اول کتاب سال ماهنامه سوره نوجوان
- مشق خاکی (مجموعه داستان) 1374 / برگزیده چهارمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری
- رسته سنگ اندازان (مجموعه داستان) 1379 / کتاب برگزیده جشنواره کانون پرورش فکری
- رسته سنگ اندازان (مجموعه داستان) 1379 / اثر برگزیده نخستین همایش فرهنگی تهران - فلسطین

کتاب صوتی علامه مجلسی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی علامه مجلسی می‌شنویم:

در میان فضای باغ، ناگهان تندبادی وزید و شاخه‌های سیب را لرزاند. بی‌درنگ سیب سرخی از تنه شاخه درخت کنده شد و پیش پای محمد باقر به زمین افتاد. محمد باقر ایستاد؛ زانو بر زمین زد و به آرامی سیب را از زمین برداشت. آن را در دست چرخاند؛ رنگ سرخ و شاداب سیب، چشمانش را نوازش داد. محمد باقر نگاهش را به آن دوخت و با تبسمی بر لب آهسته زمزمه کرد: تو چه می‌خواهی به من بگویی؟ لحظه‌ای متفکر به سیب خیره ماند و ادامه داد: الله اکبر! در وجود تو چه چیزهایی که نمی‌شود دید.

جماعتی از طلاب که در پی استاد خویش روان بودند، اکنون لحظاتی بود که ایستاده و چشم به محمد باقر دوخته بودند. حال آن‌ها نیز با دیدن نگاه خیره استاد به سیب، دقیق و کاوشگر چشم به آن دوخته بودند.

محمد باقر به آرامی از جا برخاست و صدا زد: میرزا عبدالله! جوانی از میان جمع طلاب پیش دوید و گفت: بله استاد، آمدم. محمد باقر به آرامی سیب را در دستان عبدالله گذاشت و گفت: این سیب را می‌بری به صاحب باغ می‌دهی و می‌گویی این سیب طاقت از دست داده و بر زمین افتاده بود.

 ۳ ساعت و ۵ دقیقه، ۱۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
قسمت اول: آن سیب طاقت از دست داده بود
۲۵ دقیقه
قسمت دوم: شکوه‌‌‌‌‌ی دربار
۳۱ دقیقه
قسمت سوم: آب در خانقاه
۲۶ دقیقه
قسمت چهارم: ایوان فتنه
۳۲ دقیقه
قسمت پنجم: بوسه بر آستان دوست
۲۸ دقیقه
قسمت ششم: قزل باش ناکجا آباد
۱۳ دقیقه
قسمت هفتم: سیاه مست

راهنمای دانلود کتاب صوتی علامه مجلسی

برای دانلود کتاب صوتی علامه مجلسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  علامه مجلسی