دانلود کتاب صوتی فرنگیس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرنگیس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فرنگیس

مهناز فتاحی در کتاب صوتی فرنگیس به روایت زندگی فرنگیس حیدرپور، زن شجاع کرمانشاهی متولد 1341 و از شخصیت‌های برجسته دوران جنگ تحمیلی می‌پردازد. زنی شجاع که در مقام دفاع توانست سرباز دشمن را اسیر کند و نیروی دشمن را به خاک و خون بکشاند.

این کتاب با کودکی فرنگیس آغاز می‌شود، دورانی که به دور از سایه‌ی جنگ اما زیر سایه‌ی فقر و محرومیت روایت می‌شود. روایت زمانی به اوج خود نزدیک می‌شود که در سال 1359 پس از حمله عراق به محل تولد فرنگیس، مردم به دره‌های اطراف فرار می‌کنند. فرنگیس که در آن زمان 18 سال داشت شب هنگام همراه برادر و پدرش جهت تهیه غذا به روستا بازمی‌گردند؛ اما در طول راه پدر و برادر فرنگیس ضمن درگیری با عوامل عراقی کشته می‌شوند و فرنگیس در پی برخورد با دو سرباز عراقی بدون داشتن سلاح گرم، با تبر پدرش با سربازان درگیر شده، یکی را کشته و دیگری را با تمام تجهیزات جنگی اسیر می‌کند و به مقر فرماندهی ارتش ایران تحویل می‌دهد.

در بخشی از کتاب صوتی فرنگیس می‌شنویم:

مادرم همیشه می‌گفت: «چقدر شری تو، فرنگ! اصلاً تو اشتباهی دنیا آمدی و باید پسر می‌شدی. هیچ چیزت به دخترها نرفته. دختر باید آرام و باحیا باشد، متین و رنگین...»
وقتی می‌دید به حرفش گوش نمی‌دهم، می‌گفت: «فرنگیس، مردی گفتند، زنی گفتند... کاری نکن هیچ‌ مردی برای ازدواج نیاید سراغت! دختر باید سنگین و رنگین باشد.»
وقتی مادرم این‌‌طوری نصیحتم می‌کرد، حرصم می‌گرفت. اصلاً هم دلم نمی‌خواست سنگین و رنگین باشم. چه اشکال داشت شلوار پسرانه پا کنم و چوپان باشم؟ چه اشکال داشت شب‌ها دخترها را توی تاریکی بترسانم و خودم بخندم؟ چه اشکال داشت وقتی برای بازی می‌رفتیم سمت قبرستان، با هر بهانه‌ای، پسرها را بترسانم و آنان را فراری دهم و خودم همان‌جا بنشینم و بهشان بخندم؟

 ۱۱ ساعت و ۵ دقیقه، ۶۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۷۲۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۷ دقیقه
قسمت اول-فصل 1
۲۷ دقیقه
قسمت دوم
۲۰ دقیقه
قسمت سوم
۲۳ دقیقه
قسمت چهارم
۲۲ دقیقه
قسمت پنجم
۲۱ دقیقه
قسمت ششم
۲۶ دقیقه
قسمت هفتم
۲۴ دقیقه
قسمت هشتم
۲۲ دقیقه
قسمت نهم
۲۵ دقیقه
قسمت دهم
۲۶ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۶ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۷ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۷ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۳ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۷ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۱ دقیقه
قسمت هفدهم
۲۳ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۳ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت بیستم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۲۵ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۲۰ دقیقه
قسمت بیست و هفتم- پایانی

راهنمای دانلود کتاب صوتی فرنگیس

برای دانلود کتاب صوتی فرنگیس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فرنگیس

نظرات کتاب صوتی فرنگیس

مهدی خندان
۱۳۹۸/۷/۲۱
سلام - کتاب بسیار بسیار بسیار خوب و تاثیر گذاری هست- خیلی دوست داشتم یک کارگردان انقلابی و دغدغه مند یک سریال (نه فقط یک فیلم) از زندگی فرنگیس بسازه و این سریال را به کشورهای دیگه هم عرضه کنیم اون موقع می‌بینی سریالهای مثل اوشین و هانیکو و یانگوم و دونگی را می‌زاره تو جیب کوچیکش- هم نقش یک زن شیردل مسلمان را نشون میده - هم ابعاد تقریبا پنهان جنگ - نقش زنان در جنگ - مشکلات خانواده‌های مرز نشین در زمان جنگ و... این کتاب خیلی مطلب داره که الان نمیشه همش را گفت اما خواندن این کتاب را به همه توصیه کنید مخصوصا زنان رفاه طلب و متوقع جامعه... و حتی مردانی که دیگر کمتر اثری از غیرت در وجودشان می‌بینیم در یک کلام اگر نذر فرهنگی دارید این کتاب را به عنوان هدیه به دوستان و آشنایان و نزدیکان هدیه دهید
عباس خادم
۱۳۹۹/۸/۲۰
با سلام و سپاس
فرنگیس، نمونه‌ای بی نظیر از زنان این آب و خاک است که همچون رزمنده‌ای شجاع و دلاور اما با دست خالی و قلبی آکنده از ایمان و توکل به خداوند، در مقابل دشمن نامرد و بی رحم بعثی میایستد و چه شجاعانه حق شان را کف دستشان می‌گذارد که روی مردانِ مردِ روزگار را سفید می‌کند.
نویسنده محترم با
سرکار خانم مهناز فتاحی؛ پشتکار و همتی والا در ارتباط گیری با راوی خاطره و جلب نظر و رضایت او توانسته است، با نثری روان، گویا و دلنشین و تأثیرگذار، به خوبی خاطرات را قلم فرسائی کند.
گوینده محترم متن صوتی؛ خانم افسانه محمدی هم، گوینده‌ای توانا و مسلط نسبت به متن و نثر ادبی و شیوائی بیان، حق مطالب را ادا کرده‌اند.
دستمریزاد _ عباس خادم _ مشهد مقدس
حسان ام فخرالدین
۱۳۹۷/۸/۶
سلام، به نظرم حاشیه نویسی‌های دیدار خانم فرنگیس و نویسنده کتابشون با حضرت آقا رو به کتاب ضمیمه کنید (دفترچه، یا جزو یادداشت‌های انتهای کتاب)
احساسم میگه، اگه مخاطب از حال این روزهای فرنگیس قصه ملموس تر آگاه بشه و ببینه چه قدر در این دیدار شاد و خرم دل هست، سرور، جای خودش رو به اندوه فراوانی میده،
که از قصه گذشته فرنگیس و خانوادش بر دلشون نشسته، و امیدوار و مثل فرنگیس بار میان و انگیزه پیدا میکنند.
مشاهد همه نظرات (۴۵)