دانلود کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد نوشته‌ی جون ا. پرایس، دومین جلد از مجموعه فهم فلسفه، شما را با برخی از فیلسوفان قرون وسطی و نظریاتشان و همچنین با پرسش‌های پرتکرار از روزگار یونان باستان تا به امروز آشنا می‌کند و به این سؤالات پاسخ می‌دهد.

نخستین فیلسوفان در جهان غرب، فیلسوفان پیشا سقراطی بودند که پیش از سقراط می‌زیستند. آشنایی با عقاید و آرای این متفکران پیشرو شما را با نخستین سؤالات و پاسخ‌ها در مورد طبیعت جهان و کسانی که در آن زندگی می‌کنند، روبه‌رو می‌سازد.

این فیلسوفان در حدود 600 سال پیش از میلاد، پرسش‌هایی همانند «دنیا چگونه به وجود آمد؟» و «جهان از چه چیزی ساخته شده است؟» را مطرح کردند. آنان قصد داشتند متوجه شوند آن چیزی که همه چیز را منسجم در کنار هم نگاه می‌دارد به طوری که زمین و هر چیزی که در آن است از بین نمی‌رود، چیست.

در کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد (Medieval and modern philosophy) بیان می‌شود که مسیحیت از دل یهودیت بیرون آمد. بنیان‌گذار آن حضرت عیسی مسیح، آموزه‌هایش را بر ایمان یهودی که در این فرهنگ زاده شده بود، بنا گذاشت. برای درک و فهم ایمان مسیحی نیاز است که به تاریخ یهودیت و دیدگاه یهودی نسبت به خدا نگاه کوتاهی داشته باشیم.

در حالی که اغلب هندی‌ها و اروپایی‌ها (مثل یونانی‌ها و رومی‌ها) به خدایان بی‌شماری اعتقاد داشتند، قوم یهود یا عبرانیان به خدای واحدی معتقد بودند که برتر و بهتر از خدایان دیگر بود و همان طور که در کتاب مقدس عبری، آمده است: «خدا تکلم فرمود و همه‌ی این کلمات را بگفت... تو را خدایان دیگر غیر از من نباشد.»

عقیده عبرانیان بر این بود که تمام کائنات را خدای آنان آفریده است. از نظر آن‌ها دنیا آنچنان که فیلسوفان یونانی مانند ارسطو و افلاطون فکر می‌کردند، ابدی و ازلی نبود و نیز همچون رواقی‌ها (مکتب دیگری در فلسفه یونان باستان) به «خدا در همه چیز و همه چیز در خدا» معتقد نبودند.

عبرانیان بر این اعتقاد بودند که خدا پیش از جهان وجود داشته و فراتر از جهان است. دنیا و هر چیزی که در آن وجود دارد به خدا متکی است، که نیک است و عادل و نیکوکار و قدّوس. در کتاب مقدس عبری اینگونه آمده که بعد از خلق روشنایی، آسمان‌ها، خشکی، گیاهان، جانواران و انسان خدا دید که آفرینش او نیکوست. عبرانیان دیدگاه مثبتی نسبت به دنیا داشتند و بر این باور بودند که جایگاه و منزلگاه روح انسان همین جا روی زمین است.

با این وجود بنا بر آنچه در کتاب مقدس عبری که مسیحیان به آن عهد عتیق می‌گویند آمده، ما نمی‌توانیم همواره سعادت را بر روی زمین بیابیم، چرا که آدم و حوا، نخستین مرد و زن، از فرمان خدا در باغ عدن سرپیچی کردند. کیفر این کار دو چیز بود: نه تنها آدم و حوا از باغ بیرون رانده شدند بلکه مرگ نیز پا به دنیا گذاشت.

تاریخ آن طور که در کتاب مقدس عبری بیان شده است، ارتباط خدا و والاترین آفریده‌ی او انسان را مورد توجه قرار می‌دهد. خدا در کتاب مقدس عبری هم رحیم است و هم انتقام‌جو و افرادی که گناه و از او نافرمانی می‌کنند را کیفر می‌دهد.
در اوایل تاریخ نوع بشر، خداوند سیلی خروشان بر روی زمین روان می‌کند تا هم گناهکاران را مجازات کند و هم نیکان – نوح و خانواده‌ی او – را نجات دهد. خداوند بعدها عهدی با ابراهیم می‌بندد و حمایت از یهودیان را به عنوان قوم برگزیده‌اش در صورت اطاعت آنان از فرامین بشارت می‌دهد.

جون ا. پرایس (Joan A Price) در مجموعه ارزشمند فهم فلسفه، زندگی‌نامه برخی از برجسته‌ترین اندیشمندان تاریخ و نحوه تأثیرگذاری دیدگاه‌های فلسفی این متفکران بر مکتب‌های فکری بعدی را شرح می‌دهد. شما می‌توانید از طریق گوش کردن به کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد، مفاهیم فلسفی و کاربرد آن‌ها در زندگی شخصی خود را بیاموزید.

با جون ا. پرایس بیشتر آشنا شویم:

خانم جون ا. پرایس (Joan A. Price) مدرک دکترای فلسفه از دانشگاه ایالتی آریزونا را دارد و استاد ممتاز فلسفه و مطالعات دینی در کالج شهر مسا واقع در آریزوناست. او به مدت 35 سال به تدریس فلسفه در دانشگاه پرداخت.

شنیدن کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به متون فلسفی علاقه‌مند هستید یا دوست دارید با فلسفه و فیلسوفان قرون وسطی آشنا شوید این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد می‌شنویم:

کانت پیش از خواندن آثار تجربه‌باوران بریتانیایی از سمت و سویی که فلسفه به آن می‌رفت خرسند بود تا آنکه با خواندن آثار دیوید هیوم ادعا کرد: «هیوم مرا از خواب‌های جزمی بیدار کرد.» تجربه‌باوران می‌گفتند «ذهن خود را با جهانی که ادراک می‌کند سازگار می‌سازد. نخست با تأثرات حسی، بعد با تصوراتی که ناشی از این تأثرات است.»

ذهن خود را با جهان سازگار می‌کند، به این معنی است که ذهن منفعل است. کانت گفت این درست نیست. ذهن نقشی فعال در شناخت جهان دارد. ذهن با جهان سازگار نمی‌شود، جهان با ذهن سازگار می‌شود. کانت همچنین با عقل‌گرایان قاره‌ای که می‌گفتند با عقل صرف می‌توانیم خدا، آزادی و اختیار و نامیرایی را بشناسیم موافق نبود.

کانت که می‌خواست از مواضع افراطی تجربه‌باوران و عقل‌گرایان، هر دو اجتناب کند. دست به کار شد تا فلسفه را دوباره بر زین بنشاند. عظمت او در قابلیتش برای ترمیم شکاف میان عقل‌گرایی و تجربه‌باوری بود. از آن جا که کانت دست به نقادی توانایی‌های ذهن زد، فلسفه او به فلسفه نقادانه معروف است. مثل فلسفه افلاطون و ارسطو، فلسفه کانت یکی از مهم‌ترین نقاط عطف در تاریخ اندیشه غربی است.

 ۴ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۱۸۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۵۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷۶ دقیقه
یک: فیلسوفان قرون وسطی
۵۸ دقیقه
دو: تولد فلسفه‌ی مدرن، دوران رنسانس
۴۶ دقیقه
سه: تجربه‌باوران بریتانیایی
۳۴ دقیقه
چهار: فلسفه‌ی نقادانه
۴۹ دقیقه
پنج: ایده‌آلیسم و ماتریالیسم

راهنمای دانلود کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

برای دانلود کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

نظرات کتاب صوتی فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

Ehsan Zohuri
۱۳۹۹/۱۱/۳
برای پیدا کردن یک دیدگاه کلی ومختصراز فلسفه دوران قرون وسطا بسیار مفید هست. صدلی گوینده بسیار خوب، واضح و دلنشین بود. تشکر
مشاهد همه نظرات (۱)