دانلود کتاب صوتی قلعه حیوانات


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قلعه حیوانات

کتاب صوتی قلعه حیوانات اثر جورج اورول داستان هیجان‌انگیز گروهی از حیوانات اهلی است که طی یک اقدام آرمان‌گرایانه و انقلابی، اداره مزرعه را به‌ دست می‌گیرند تا برابری، رفاه و عدالت را در آن برقرار سازند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود.

کتاب قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات (Animal Farm) با زبانی ساده، روان و طنزآمیز در قالب یک داستان، نمادین بسیاری از واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی یک جامعه را توصیف می‌کند. این رمان از لحاظ سبک نوشتار در دسته رمان‌های نمادین و سمبلیک قرار می‌گیرد.

این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروف‌ترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی‌ترند» است که در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب‌المثل و جمله کنایه‌آمیز وارد شده‌ است.

مخاطب اصلی جورج اورول در مزرعه حیوانات حکومت کمونیستی شوروی سابق و نمودار شخصیت‌های صحنه داستان همان سردمداران حکومت در سال‌های 1930 تا 1950 بودند ولی در واقع نیش تیزقلم او تمامی دیکتاتورهایی را مورد حمله قرار می‌دهد که چه پیش از آن بوده‌اند و چه در حال حاضر وجود دارند و چه در آینده خواهند آمد. دیکتاتورهای مورد حمله ارول جغرافیای خاصی ندارند و آن‌ها را می‌توان در جای‌جای جغرافیای امروز و لا‌به‌لای صفحات تاریخ یافت.

جورج اورول (George Orwell) خود جز کسانی بود که به نقاط مختلفی سفر کرده بود و همواره کشورهای سوسیالیستی را از نزدیک دیده بود. او از یکی منتقدین انقلاب‌های سوسیالیستی بود.

جورج اورول، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی بود. او را بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروش مزرعه حیوانات و 1984 می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.

 ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه، ۲۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
شناسنامه
۲۳ دقیقه
فصل اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم
۱۶ دقیقه
فصل سوم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم
۲۳ دقیقه
فصل پنجم
۲۰ دقیقه
فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم
۲۶ دقیقه
فصل هشتم
۲۵ دقیقه
فصل نهم
۲۳ دقیقه
فصل دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی قلعه حیوانات

برای دانلود کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قلعه حیوانات

نظرات کتاب صوتی قلعه حیوانات

مهدی شعبانی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
نویسنده به خوبی نقش‌های سیاسی جامعه [خوک‌ها، گوسفند‌ها، سگ‌ها و... ]، ترفند‌ها و راه و روش حکومت کردن، ضعف‌ها و دلایل پیشرفت یا پسرفت جامعه را نشان می‌دهد و به خوبی حوادثی که ممکن است در راه رسیدن به هدف و حفظ آن رخ دهد را به تصویرمی کشد، از جمله سرود‌ها، تغییر قوانین، تعیین حق خاص، تخریب چهره و... نویسنده در این اثر به مسئله ژن برتر نیز پرداخته (البته اینجا گونه برتر!) " خوکان خود را موجودی می‌دانند که صرفا خودشان می‌توانند افسار جامعه را به پیش کشند، از این رو حق خاصی برای خود قائل هستند " که این نیز شایسته تامل است.
صدای دلنشین گوینده با همراهی موسیقی خاص در زمان‌های خاص (جنگ و گریز، جلسات و... ) لذت گوش دادن به این اثر ارزشمند را چند برابر گرده و همراهی این‌ها تصورات آدمی را بال و پر بیشتری می‌دهند.
با تشکر.
Nadia Elahi
۱۳۹۷/۸/۱۵
کتاب بسیار جالبی بود
من سراسر داستان فقط داشتم جایگذاری میکردم شخصیت‌های داستان رو با شخصیت‌هایی که الان تو جامعه ما حضور داشتن و دارند
هاشم میرزایی
۱۳۹۷/۱۱/۱۱
کتاب بسیار عالی و آموزنده‌ای است چطور یک جامعه از ایده آل‌های خود تهی می‌شود و حتی بدتر از مالکان قبلی می‌تواند بشود.
این واقعه‌ای است که هر روز در هر جامعه‌ای ممکن است رخ دهد از یک شرکت کوچک گرفته تا یک جامعه بزرگ
یادمه یک مدیری داشتیم خیلی از ظلم‌هایی که تو شرکتشون بر علیه کارمندان بود می‌نالید
تا اینکه چرخ زمان او را مدیر شرکتی کرد با ۸ کارمند یادمه بدترین دوران کارمندی‌ام در زمان او بود
هیچ وقت یادم نمی‌ره کل تعطیلات عید رو اومدیم سرکار بدون هیچ استراحتی ولی خودش ۱۰ روز رفت شمال و یا هر روز بچه‌ها رو تهدید به اخراج میکرد
انشالله ما اینطور نباشیم و قوانین اخلاقی را زیر پا نگذاریم
مشاهد همه نظرات (۲۳۶)