دانلود کتاب صوتی مادام بواری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مادام بواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مادام بواری

کتاب صوتی مادام بواری اولین و درخشان‌ترین اثر نویسنده‌ی مشهور و رئالیست فرانسوی گوستاو فلوبر است که داستان عشقی واقعی و پایدار را روایت می‌کند که در انتها بی‌فرجام می‌ماند.

رمان مادام بواری (Madame Bovary) نگرشی واقع‌بینانه به روحیات انسان دارد. گوستاو فلوبر (Gustave Flaubert) در اغلب آثارش واقعیت را از افسانه جدا می‌کند و رفتار بشر را بی‌طرفانه بررسی می‌کند.

رمان مادام بواری، از اهمیت و ارزش خاصی در تاریخ ادبیات داستانی برخوردار است و اما بواری یکی از بهترین کاراکتر زن داستانی است که این چنین نظر روانشناسان و اهل ادبیات را به خود جلب کرده و در طول تاریخ و از زمان انتشار این رمان نقدهای عمیق و همه جانبه‌ای در قالب کتاب، مقاله و پایان‌نامه از او ارائه شده است.

اما بواری دختری‌ست روستایی که اشتیاق ثروت، زیبایی و عشق، او را به سوی رفتاری مردانه می‌‌کشاند؛ چه در رفت و آمدها، چه در مهمانی‌ها و خوش‌گذرانی‌ها و چه در به‌ دست‌ گرفتن زمام امور اقتصادی، آن هم در جامعه‌ی نیمه‌ی اول قرن نوزدهم که رفتارهایی بسیار کوچک‌تر از این، برایش تابوهایی عظیم به حساب می‌آمد. این ایده‌آل‌های خیالبافانه و جاه‌طلبی «اما» او را به سوی دو عشق محتلف می‌کشاند که بدهی‌ها و مشکلات قابل‌ توجهی نیز برایش به ارمغان می‌آورند.

روایت‌های عجیب و جالبی در رابطه با نگارش رمان مادام بواری گفته شده است. یکی از آن‌ها این است که فلوبر خود را به شدت با اما کاراکتر اصلی داستانش درگیر کرده بوده است، فلوبر زمانی که صحنه‌ای را می‌نویسد که اما زهر می‌خورد و خودش را مسموم می‌کند، بعد از نگارش این صحنه خودش دچار سرگیجه و تهوع می‌شود؛ به گونه‌ای که پس از مراجعه به بیمارستان پزشک معالجش بعد از انجام چند آزمایش می‌گوید که او دچار مسمومیت شده است.

گوستاو فلوبر در سال 1821 در فرانسه دیده به جهان گشود. کتاب‌های او به خاطر دقت بالا در گزینش کلمات و آرایه‌های ادبی بی‌نظیرش در ادبیات زبان فرانسوی خاص و مشهور است. کمال‌گرایی فلوبر به گونه‌ای بود که برای نگارش یک صفحه حتی هفته‌ها وقت گذاشته است، و به همین علت، در طول سالیان نویسندگی خود تعداد اندکی کتاب از خود بر جای گذاشت. او پس از نگارش، آثار را با صدای بسیار بلند در اتاق کار خود، که آن را فریادگاه نامیده بود، می‌خواند تا وزن، آهنگ و تأثیر کلمات و جملات را ارزیابی کند.

در بخشی از کتاب صوتی مادام بواری می‌شنویم:

آن‌ها یک شب حدود ‌‌ساعت یازده با سروصداى اسبى پشت در خانه بیدار شدند. خدمتکار پنجره اتاق زیر شیروانى را باز کرد و با مردى که در کوچه بود، صحبت کرد. آن مرد به دنبال دکتر آمده بود و براى او نامه‌اى داشت. ناستازى که از پله‌ها پایین آمده و از سرما مى‌لرزید قفل‌ها را یکى پس از دیگرى باز کرد. مرد اسب را همان‌جا گذاشت و به دنبال خدمتکار وارد خانه شد و از کلاه پشمى منگوله‌دار خود نامه‌اى که در پارچه کهنه‌اى پیچیده شده بود، درآورد و با احترام به شارل داد.

شارل به بالشت خود تکیه داد و شروع به خواندن کرد. ناستازى نزدیک تخت ایستاده و شمعى را نگه داشته بود. خانم بوارى از روى حجب و حیا به سمت دیوار برگشت و پشت به آن‌ها ایستاد. در آن نامه که با مهر کوچک آبى رنگى مهر و موم شده بود، از آقاى بوارى خواسته بودند خود را سریعا به مزرعه‌اى در برتو برساند تا پاى شکسته‌اى را جا بیندازد.

از تست تا برتو از راه میانبر حدود هشت مایل بود و براى آن باید از لونگ ویل و سن ویکتور عبور مى‌کرد. شب تاریکى بود. خانم بوارى مى‌ترسید براى شوهرش اتفاقى بیفتد، بنابراین تصمیم گرفتند ابتدا کارگر اصطبل به راه بیفتد و شارل سه ساعت بعد و در سپیده‌دم حرکت کند. و در آن جا پسربچه‌اى را به پیشواز او خواهند فرستاد تا راه مزرعه را نشان و درها را براى او باز کند.

شارل حدود ساعت چهار صبح لباس بالاپوش خود را به تن کرد و عازم برتو شد. هنوز به خاطر گرماى رختخواب چشم‌هایش خواب‌آلود بود، بنابراین خودش را با یورتمه آرام اسبش آرام مى‌کرد. وقتى اسب او جلوى گودال‌هاى پرخار که در مسیر شیارها کنده شده بودند مى‌ایستاد، با یک تکان بیدار مى‌شد و یکباره به یاد پاى شکسته مى‌افتاد و سعى مى‌کرد تمام چیزهایى که در مورد شکستگى‌ها مى‌داند، به یاد آورد.

 ۱۳ ساعت و ۴۰ دقیقه، ۷۵۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۲۰ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۱۶ دقیقه
بخش پنجم
۱۸ دقیقه
بخش ششم
۱۸ دقیقه
بخش هفتم
۱۸ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۱۶ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۲۸ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۵ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۲ دقیقه
بخش هفدهم
۳۱ دقیقه
بخش هجدهم
۳۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۰ دقیقه
بخش بیستم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و یکم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و دوم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و ششم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و نهم
۱۵ دقیقه
بخش سی‌ام
۱۵ دقیقه
بخش سی و یکم
۱۵ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۵ دقیقه
بخش سی و سوم
۱۵ دقیقه
بخش سی و چهارم
۱۶ دقیقه
بخش سی و پنجم
۱۵ دقیقه
بخش سی و ششم
۱۵ دقیقه
بخش سی و هفتم
۱۵ دقیقه
بخش سی و هشتم
۱۵ دقیقه
بخش سی و نهم
۱۵ دقیقه
بخش چهلم
۱۵ دقیقه
بخش چهل و یکم
۱۵ دقیقه
بخش چهل و دوم
۱۵ دقیقه
بخش چهل و سوم
۲۶ دقیقه
بخش چهل و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مادام بواری

برای دانلود کتاب صوتی مادام بواری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مادام بواری
Zahra Zandi
۱۳۹۸/۸/۱۲
صدای این خانم‌ها داغونه و بشدت تو مخ
Adel Rahimi
۱۳۹۸/۹/۱۷
یه ترکیب کاملا غیرحرفه‌ای از گویش، صدا برداری، میکس و خوانش
پر از غلط املایی، تپق، صداهای اضافه و البته فقدان هرگونه دانش خواندن کتاب!
کلا فاتحه‌ی این رمان خوب رو خوندن
فروزان نظری
۱۳۹۸/۸/۲۷
به نظر من گویندگی و صداگذاری هردو افتضاح‌اند.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)