معرفی و دانلود کتاب صوتی مجید شریف واقفی

عکس جلد کتاب صوتی مجید شریف واقفی
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مجید شریف واقفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مجید شریف واقفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مجید شریف واقفی

کتاب صوتی مجید شریف واقفی اثری زندگی‌نامه‌ای به قلم جلیل امجدی است که ذیل مجموعه‌ی شخصیت‌های مانای سوره مهر به انتشار می‌رسد. در این کتاب با زندگی مبارزی انقلابی‌‌ به نام مجید شریف واقفی آشنا خواهید شد که به دلیل تعلقات اسلامی‌اش، در سال 1354 توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق ترور شد.

درباره کتاب صوتی مجید شریف واقفی:

سوژه‌ی کتاب بیوگرافیکی که جلیل امجدی به رشته‌ی تحریر درآورده، مجید شریف واقفی (Majid Sharif-Vaghefi) نام دارد. وی متولد سال 1327 و اهل شهر اصفهان بود. خانواده‌اش مذهبی بودند و در نتیجه، شریف واقفی با تربیتی اسلامی رشد و نمو یافت. او نیز مانند اکثر همنسلان خود، شور مبارزه با رژیم سابق را در سر داشت، و در این راه بسیار ثابت‌قدم بود.

در دوران دانشجویی بود که به سازمان مجاهدین خلق پیوست؛ تشکیلاتی چریکی که بهترین راه مبارزه علیه حکومت را اقدامات تروریستی می‌دانستند. ایدئولوژی‌ای که مجاهدین خلق بدان باور داشتند و بر پایه‌اش دست به عمل می‌زدند، در ابتدا اسلام سیاسی بود، اما به مرور به مارکسیسم تغییر یافت.

این تغییر ایدئولوژی خوشایند شریف واقفی که مسلمانی معتقد بود، نیفتاد و مخالفت جدی او را برانگیخت. اعضای سازمان نیز در واکنش به این مخالفت‌ها، وی را از شورای مرکزی سازمان اخراج کردند. با این حال، این پایان اختلافات میان شریف واقفی و کادر رهبری سازمان مجاهدین خلق نبود. نقطه‌ی پایان بر این ماجرا، زمانی گذاشته شد که مجید شریف واقفی در 16 اردیبهشت سال 1354 به دستور کادر رهبری سازمان مجاهدین خلق، ترور شد.

آنچه در کتاب صوتی مجید شریف واقفی خواهید شنید، شرحی مبسوط از قضایای فوق است. کوشش جلیل امجدی در این نگارش این اثر، آن بوده تا ضمن روایت زندگی یکی از بازیگران جوان عرصه‌ی سیاست در ایرانِ پیش از انقلاب، تاریخ سیاسی آن دوره را نیز به اجمال مرور کند. بنابراین، کتاب مجید شریف واقفی را می‌توان اثری تاریخی نیز نامید؛ اگرچه وجه بیوگرافیک آن، بی‌تردید پررنگ‌تر است.

درباره مجموعه شخصیت‌های مانا:

هر یک از مجلدات این مجموعه با هدف ارائه‌ی الگوهایی موفق در عرصه‌های گوناگون علمی، سیاسی و فرهنگی، به بررسی زندگی یکی از بزرگان تاریخ معاصر ایران اختصاص یافته است. مخاطب کتاب‌های مجموعه‌ی شخصیت‌های مانا عمدتاً جوانان و دانشجویان‌اند. گفتنی است که آغاز انتشار کتاب‌هایی که ذیل مجموعه‌ی مذکور قرار می‌گیرند، به سال 1388 بازمی‌گردد.

کتاب صوتی مجید شریف واقفی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با شخصیت‌های تأثیرگذار و تاریخ انقلاب اسلامی از این کتاب مطالب جالبی خواهند آموخت.

با جلیل امجدی بیشتر آشنا شویم:

او در سال 1336 و در شهر بجنورد دیده به جهان گشود. علاقه‌مندی‌اش به تاریخ و ادبیات، با مطالعه‌ی آثار جلال آل احمد و علی شریعتی بروز پیدا کرد. پیش از انقلاب فعالیت‌های سیاسی گسترده‌ای داشت. پس از انقلاب اما، از صحنه‌ی کنشگری فاصله گرفت و به کار نوشتن پرداخت. از جمله‌ی آثارش می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «کاک ظاهر، پاهای بی‌قرار من، خرده روایت‌هایی از یک زندگی کاملاً معمولی.»

در بخشی از کتاب صوتی مجید شریف واقفی می‌شنویم:

زمینه‌ی رشد جریان فکری ماتریالیسم و تکوین تغییرات ایدئولوژیک و مارکسیست شدن کادرهای اصلی، به دلایل مختلف در سازمان فراهم شده بود. محمدتقی شهرام با نخستین کسی که شبهات ایدئولوژیک را مطرح کرد، ناصر یا ابراهیم جوهری بود. سابقه‌ی آشنایی و دوستی وی با جوهری، به دوران تحصیلات در دبیرستان هدف تهران بازمی‌گشت. جوهری وقتی در دانشگاه پلی تکنیک پذیرفته شد، به مطالعات اسلامی روی آورد و توسط کریم تسلیم در سال چهل و هشت، به عضویت سازمان درآمد. در جریان ضربه‌ی شهریور پنجاه دستگیر شد و به یک یا دو سال زندان محکوم گردید.

مدتی را با محمدتقی شهرام در زندان به سر برد. بنابراین زمینه‌های وحدت میان آنان، از گذشته وجود داشت. او وقتی از زندان آزاد شد، زندگی مخفیانه‌اش را در مشهد آغاز کرد، سپس به تهران آمد و به عضویت شاخه‌ی سیاسی پذیرفته شد. در جریان مبارزات ایدئولوژیک، مذاکرات طولانی با محمدتقی شهرام داشت و در اوایل پاییز پنجاه و دو، مارکسیسم را پذیرفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
45 دقیقه
مقدمه
36 دقیقه
فصل اول: از کودکی تا دانشگاه
72 دقیقه
فصل دوم: سازمان مجاهدین خلق و مجید شریف واقفی (قسمت یک)
74 دقیقه
فصل دوم (قسمت دو)
59 دقیقه
فصل دوم (قسمت سه)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مجید شریف واقفی
نویسنده
راویکرامت رودساز
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مجید شریف واقفی

نریمان نوروزی
۱۴۰۲/۲/۱۶
سلام آدم به جسارت چنین مردانی فقط حسرتی برایش باقی نخواهدمانددرودخداوندبرروح وروان همچین مردانی
Hosein Jamalabadi
۱۴۰۰/۹/۲۶
موضوع خوب و جدید و البته صوتی
Abolfazl Mastan
۱۴۰۰/۹/۱۶
تازه شروع کردم ولی مفید بود تا اینجا
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مجید شریف واقفی

برای دریافت کتاب صوتی مجید شریف واقفی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.