معرفی و دانلود کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش

عکس جلد کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش
قیمت:
48000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش

کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش نامه‌نگاری‌های ویتوریو هوسله، فیلسوف برجسته و مشهور آلمانی با دختربچه‌ای یازده ساله به نام نورا ک. است که مکالماتی تامل‌برانگیز و سرگرم‌کننده میان‌شان برقرار می‌شود و در این بین به برخی از مهم‌ترین پرسش‌های فلسفی پاسخ داده می‌شود. این کتاب دوست داشتنی با زبانی صمیمی و ساده، کودکان را با اصلی‌ترین مفاهیم این علم آشنا می‌سازد.

درباره کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش:

نورا ک. زمانیکه دختری یازده ساله بود به عنوان هدیه تولد، کتاب دنیای سوفی یوستین گردر را دریافت کرد و با خواندن آن با نظریه‌های مختلف فلسفی آشنا شد. اما باز هم پرسش‌ها و مسائل پیچیده‌ای ذهن نورا را به خود جلب کرده بود. برای مثال اینکه آیا ممکن است جهان مادی یک رویا و زمان یک توهم باشد؟ علاوه بر این، آیا چیزی به نام اختیار وجود دارد یا همه چیز از پیش تعیین شده است؟ آیا روح جاودانه است؟ آیا حیوانات هوشیاری دارند؟ آیا جهان بی نهایت است؟ آیا چیزی به نام حقیقت عینی وجود دارد؟ آیا خدا وجود دارد و چرا شر در جهان هست؟

سرانجام نورا تصمیم می‌گیرد برای آنکه به ذهن خود نظمی بدهد و سوالاتش به جوابی برسند، به یک فیلسوف آلمانی به نام ویتوریو هوسله نامه بنویسد و با او ارتباط بگیرد. حتی نورا با الهام از فیلم و کتاب «انجمن شاعران مرده»، فضایی به نام محفل فیلسوفان خاموش (Dead Philosophers' Cafe) را درست می‌کند که در آن فیلسوفان بزرگ دوران باستان و مدرن به طور نمادین دور هم جمع شده‌اند و درمورد نامه‌های این دختر جوان به بحث و جدل می‌پردازند.

نامه‌های نورا به ویتوریه هوسله از ژانویه 1994 آغاز می‌شود و تا ژانویه 1996 ادامه می‌یابد. نورا همواره تلاش می‌کرده تا هوشمندانه، متفکرانه و حتی تخیل‌آمیز به معلم خود پاسخ دهد؛ از آن طرف نیز آقای هوسله پاسخ‌هایی به شاگرد کوچک خود می‌داده که هم سرگرم‌کننده بودند و هم بار علمی و انتقادی داشتند.

در انتها هوسله درباره اهمیت آموزش فلسفه و نقش آن در زندگی و تربیت کودکان صحبت می‌کند و به خوبی نشان می‌دهد که فلسفه می‌تواند عامل دوستی میان یک فرد بزرگسال و کودک باشد.

کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش برای چه کسانی مناسب است؟

آموزش فلسفه به کودکان و پرورش افرادی که ذهنی فعال، متفکر و منتقد دارند، یکی از بهترین شیوه‌های تربیتی‌ست که والدین و مربیان می‌توانند آن را به کار بگیرند. به همین خاطر کتاب محفل فیلسوفان خاموش علاوه‌بر آنکه اثری آموزشی و آموزنده است، روایتی داستان‌گونه و سرگرم کننده نیز دارد و می‌تواند بسیاری از مفاهیم و شخصیت‌های تاریخ فلسفه را به کودکان معرفی نماید.

ویتوریو هوسله را بیشتر بشناسیم:

او فیلسوف آلمانی ایتالیایی الاصل است که در سال 1960 متولد شد و هم‌اکنون استاد رشته هنر و ادبیات آلمانی، استاد فلسفه و استاد رشته مطالعات بین‌الملل در دانشگاه نوتردام است. ویتوریو هوسله (Vittorio Hösle) از جمله اندیشمندان و پژوهشگرانی‌ست که تاکنون صدها مقاله علمی نوشته و بیش از سی کتاب تالیف نموده است. به همین خاطر هم اکنون در اروپا شهرت فراوانی دارد و حتی در سال 2013، پاپ فرانسیس او را به عنوان یکی از اعضای آکادمی پاپی علوم اجتماعی برگزید.

برخی از کتاب‌های هوسله عبارتند از: «بحران عصر حاضر و مسئولیت فلسفه (1997)، فلسفه بحران محیط زیست (1994)، تاریخ فلسفه و ایده آلیسم عینی (1996)، فلسفه عملی در جهان نو (1995)، اخلاق و سیاست, مبانی اخلاق سیاسی در قرن بیست و یکم (1997)»

در بخشی از کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش می‌شنویم:

27 اکتبر 1994

ویتوریو نازنینم قبل از هر چیز به خاطر کتابی که برای روز تولدم فرستادی، متشکرم. چند صفحه‌اش را خوانده‌ام و به نظرم خیلی جالب است. منظورم این است که خیلی خوشم آمد. البته بعضی از جمله‌هایی را که به لاتین نوشته بودی، نتوانستم ترجمه کنم. این نامه آخری‌ات هم مثل بقیه نامه‌هایت حسابی خوشحالم کرد.

این فیلسوف‌ها عجب استدلال‌های عجیب و غریبی دارند. بالاخره حق این هابز را کف دستش گذاشتی، اگر دوباره او را دیدی، به او بگو که وسیله هدف را توجیه می‌کند، اشتباه لپی بود. من می‌خواستم بگویم هدف وسیله را توجیه می‌کند. ولی خب از خنده‌های هابز هم خیلی ناراحت نشدم. به هرحال وقتی کسی در مخمصه می‌افتد و چاره‌ای جز شرمندگی ندارد، دنبال بهانه‌ای می‌گردد تا حال طرف مقابلش را بگیرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
5 دقیقه
معرفی و پیشگفتار
12 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت یک
17 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت دو
21 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت سه
21 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت چهار
27 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت پنج
17 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت شش
19 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت هفت
23 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت هشت
21 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت نه
32 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت ده
25 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت یازده
26 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت دوازده
28 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت سیزده
27 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت چهارده
21 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت پانزده
29 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت شانزده
24 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت هفده
23 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت هجده
28 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت نوزده
27 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت بیست
25 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت بیست و یکم
26 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت بیست و دوم
22 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت بیست و سوم
27 دقیقه
بخش اول نامه‌ها - قسمت بیست و چهارم
32 دقیقه
گفتار پایانی از ویتوریو هوسله / گفتار پایانی از نورا ک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش
نویسنده،
مترجمکورش صفوی
گویندهمحمد سلیمی، سحر بیرانوند
ناشر چاپینشر کتاب هرمس
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب علمی و آموزشی کودک
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش

نرگس قمبریان
۱۴۰۱/۷/۱
خیلی جذاب هست اینقدر که دوست دارم چندین بار گوش کنم
مهدی شادمانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
صدای فیلسوفان بسیار کند و حوصله سر بره
ممنون از شما
. قلندری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
به نوجوانان توصیه می‌کنم.
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش

برای دریافت کتاب صوتی محفل فیلسوفان خاموش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.