دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مدیر مدرسه

کتاب صوتی مدیر مدرسه شاهکار دیگری از جلال آل احمد، نویسنده و مترجم درخشان ایرانی است که با بهره‌گیری از زبان تلخ و در قالب طنز، کم و کاستی‌های جامعه‌ی ایران در دهه‌ی 30 را به نمایش می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی مدیر مدرسه:

کتاب صوتی مدیر مدرسه زندگی مردی که از حرفه‌ی معلمی خسته شده را به تصویر می‌کشد، مردی که برای آسایش خود و درآمد بالاتر با پرداخت اندکی رشوه مدیر همان مدرسه‌ای که روزی معلمش بود، می‌شود، بدون اینکه بداند چه مشکلاتی در پی دارد. او فکر می‌کرد که بعد از مدیر شدن در گوشه‌ای از اتاقش می‌نشیند و از گچ خوردن و بیهودگی شغل آموزگاری دور می‌شود. اما پس از مدتی با فراز و نشیب‌های سرپرستی یک ناظم و 7 معلم و 235 شاگرد روبرو می‌شود.

او تصمیم می‌گیرد تا کمبودها و مشکلات مدرسه را به گونه‌ای مدیریت کند. اما با توجه به شرایط محیطی درمی‌یابد که امکان اصلاح وجود ندارد و مدیر مجبور به استعفا می‌شود.

او در دوران فعالیتش به ناظم بخاطر تنبیه بدنی دانش‌آموزان تذکر می‌داد، اما پس از مدت کوتاهی خود نیز همین کار را انجام ‌داد. مدیر عادت نداشت به هر شخصی روی بیاندازد، اما مجبور می‌شود که از انسان‌های پولدار گدایی کند. در نهایت هم مدیر در پی دادخواستی به دادگستری احضار می‌شود. گویا دادخواست پی‌گیری نمی‌شود، مدیر درخواست استعفا را روی همان برگه‌ی نشاندار دادگستری می‌نویسد و برای دوست بی‌عرضه‌ای که به تازگی سرپرست بخشی در آموزش و پرورش شده، ارسال می‌کند.

جلال آل احمد نظام آموزشی قدیمی زمان خود را که یکی از ارکان اساسی هر کشوری است، به زیبایی به سخره می‌گیرد و کم و کاستی‌های آن را به نمایش می‌گذارد. او نویسنده‌ای ظلم‌ستیز است که حقایق زندگی را با نثری انتقادی شرح می‌دهد.

جلال آل‌ احمد را بیشتر بشناسیم:

جلال آل‌ احمد (Jalal Al-e-Ahmad) در سال 1302 در تهران چشم به جهان گشود. او در خانواده­‌ای مذهبی پرورش یافت، پدرش مردی روحانی بود و سعی می‌کرد تا جلال را جانشین خود کند ولی نتوانست در این کار موفق شود. موضوعی که در زندگی او بسیار مورد توجه قرار گرفت، زندگی پیوسته ادبی اوست. جلال در داستان‌هایش اغلب موضوعات اجتماعی از قبیل: بیچارگی‌ها، محرومیت‌ها و نداشتن آزادی زن در خانواده و اجتماع را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

از جمله آثار او می‌توان به «نون و القلم»، «مدیر مدرسه»، «سه تار»، «پنج داستان»، «چهل طوطی»، «دید و بازدید»، «سرگذشت کندوها»، «نفرین زمین» و در زمینه‌­ی ترجمه می‌توان به «بیگانه»، «قمارباز»، «مائده‌های زمینی» و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی مدیر مدرسه می‌شنویم:

هنوز از پشت دیوار نپیچیده بودم که صدای سوز و بریز بچه‌ها به پیشوازم آمد. تند کردم. پنج تا از بچه‌ها توی ایوان به خودشان می‌پیچیدند و ناظم ترکه‌ای به دست داشت و به نوبت کف دستشان می‌زد. خیلی مقرراتی و مرتب.

به هر کدام دوتا چوب، کف دو دستشان و از نو. صف‌های کلاس‌ها تماشاچی‌های این مسابقه بودند، بچه‌ها التماس می‌کردند، گریه می‌کردند اما دست‌شان را هم دراز می‌کردند، عادت‌شان بود.

 ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۳۵۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
قسمت اول
۲۷ دقیقه
قسمت دوم
۱۱ دقیقه
قسمت سوم
۶ دقیقه
قسمت چهارم
۱۱ دقیقه
قسمت پنجم
۱۲ دقیقه
قسمت ششم
۲۱ دقیقه
قسمت هفتم
۱۵ دقیقه
قسمت هشتم
۱۰ دقیقه
قسمت نهم
۲۰ دقیقه
قسمت دهم
۱۵ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۰ دقیقه
قسمت دوازدهم
۱۵ دقیقه
قسمت سیزدهم
۱۹ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۵ دقیقه
قسمت پانزدهم
۹ دقیقه
قسمت شانزدهم
۹ دقیقه
قسمت هفدهم
۱۴ دقیقه
قسمت هجدهم
۲ دقیقه
قسمت نوزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه

برای دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مدیر مدرسه