دانلود کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید نوشته‌ی داوود بختیاری دانشور، به روایت خاطرات اسیر آزاد شده‌ی ایرانی، اسدالله خالدی می‌پردازد و دوران کودکی، سال‌های مبارزه با رژیم شاه، جنگ و اسارت او را به تصویر می‌کشد.

درباره‌ی کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید:

این کتاب صوتی روایت‌گر زندگی یکی از مبارزان انقلابی به نام اسدالله خالدی است و حاصل مصاحبه و گفت‌وگوی داوود بختیاری دانشور و راوی به مدت یک سال است؛ نویسنده رویدادها و اتفاقات جذاب و نادری که در روزهای پیش از انقلاب تا ساعاتی که خالدی در اسارت اردوگاه‌های عراق سپری کرد را در این کتاب آورده است.

داوود بختیاری دانشور در این اثر کوشیده تا با بهره‌گیری از زبانی ساده، روان، بی‌ابهام و در عین حال با به‌کارگیری عناصر داستانی، جذابیت روایت را دوچندان نماید. شرح جزئیات، توصیف، ایجاد فضا و بهره‌گیری از گفت‌وگو و شخصیت‌پردازی، از ویژگی‌هایی هستند که موجب شده تا این اثر به یکی از درخشان‌ترین خاطرات حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تبدیل شود.

این اسیر ایرانی در محله قدیمی شاپور تهران به دنیا آمده است. دوران ابتدایی و راهنمایی‌ خود را در مدرسه‌ای در همان محله و دوران دبیرستانش را در مدرسه فرانسوی رازی در خیابان فرهنگ سپری کرده است. پس از دریافت مدرک دیپلم برای ادامه تحصیلات به آلمان می‌رود و چندین سال بعد با مدرک مهندسی کشاورزی بازمی‌گردد و اقدام به فعالیت‌های سیاسی مخالف رژیم می‌کند. اما پس از مدتی به دست ساواک دستگیر می‌شود و مورد آزار و اذیت‌ها و شکنجه‌های آن‌ها قرار می‌گیرد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم برای دفاع از کشورش به جبهه‌های نبرد عازم می‌شود، اما سرانجام به اسارت دشمن در می‌آید.

داوود بختیاری دانشور را بیشتر بشناسیم:

داوود بختیاری دانشور، نویسنده ادبیات انقلاب و دفاع مقدس در زمان حیات کوتاه مدت اما پر بارش نوشته‌های ارزشمند بسیاری در زمینه‌ی ادبیات پایداری کشورمان خلق کرده که بسیاری از این آثار در حال حاضر در ردیف کتاب‌های ماندگار ادبیات پایداری کشورمان قرار دارد.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید می‌شنویم:

«حالا تنها با آن‏چه بر من گذشته زندگی می‏‌کنم. روز‌های پیاپی، شب‏‌های پیاپی، غم‌‏های خفه‏ شده در سینه، ناله‏‌هایی که هرگز شنیده نشدند؛ فشار‌های روانی، امید و ناامیدی و انتظاری پایان‏ ناپذیر. آره، پایان‏ ناپذیر. این انتظار هنوز هم با من است. چنان چسبیده به تن و روحم که گویی با من به دنیا آمده است؛ و آن سکوت. هنوز سکوت آن‏جا تو گوش‏‌هایم مانده. سکوت شب‏‌های منطقه. سکوت قبل از تیرباران‏ شدن‏مان. سکوت لحظه‌‏های بازجویی. سکوت سلول‏‌های انفرادی الرشید و سکوتی که تو دل و جان دیوار‌های قلعه تکریت و بعقوبه بود.

اسدالله... ا... سد... الله...

صدای خانم ‏خانما است. مادرم را می‏‌گویم. صورتش از حرص به کبودی می‌‏زند. لب پایینی‏‌اش ریزریز می‌‏لرزد. برای لحظه‏‌ای پاهایم به زمین میخ می‌‏شود. دستپاچه هسته هلو، خرما و گردو‌ها را تو جیب شلوارم می‏‌تپانم. مثل مشت بسته‌‏ای تو جیب‏ام قلمبه می‏‌شوند. پا‌های خانم‏ خانما هم به زمین چسبیده انگار. احساس می‌‏کنم صورتش هر لحظه کوچک و کوچک‏تر می‏‌شود. یکهو پا به دویدن می‏‌گذارم؛ چنان‏که انگار با بچه‏‌های محله «کوی بابل» دست به یقه شده‌‏ام و بعد از خونی‏‌مالی کردن‏‌شان پا به فرار گذاشته‌‏ام.»

 ۱۰ ساعت و ۳۹ دقیقه، ۵۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۳ دقیقه
بخش اول
۳۷ دقیقه
بخش دوم
۴۷ دقیقه
بخش سوم
۴۹ دقیقه
بخش چهارم
۷۱ دقیقه
بخش پنجم
۳۶ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۵۷ دقیقه
بخش هشتم
۴۴ دقیقه
بخش نهم
۶۱ دقیقه
بخش دهم
۴۱ دقیقه
بخش یازدهم - قسمت اول
۵۷ دقیقه
بخش یازدهم - قسمت دوم
۳۷ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۳ دقیقه
بخش سیزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

برای دانلود کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مردی که خواب نمی‌دید

نظرات کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

محمد اسماعیلی
۱۳۹۹/۸/۱۳
بدترین ایراد کتاب اینکه پایان نداشت و داستان نیمه کاره گذاشته شد
و مقداری احساس کردم نویسنده فقط نقاط سیاه زندگیشو بیان کرده و تمام قصه رنج و محنت بود و هیچ نقطه خوبی در زندگی نویسنده دیده نشد و همه زندگی فقط رنج بود
و من احساس کردم نویسنده یک حالت ضد زن داشت و هیچکدام از زنهای داستان مثبت نبودند
حتی مادر بزرگ اسداله خالدی خیلی مثبت نبود البته غیر از زن آلمانی که آنهم در حد چند خط به آن پرداخته شد
در مجموع با وجود اینکه من علاقمند قصه‌های جنگم ولی نپسندم
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
شروع خوب و هیجان اوایلش خوب بود ولی بعدا بعضی چیزا خیلی کلی گوئی بود آخرش هم ناتمام موند و کتاب بی پایان موند. صدای راوی خیلی عالی بود ممنون از آقای فروتن با صدای گرمش%
★★★☆☆۳از۵ستاره
نازنین مرادی
۱۳۹۹/۷/۲۵
فقط میحواستم بدونم کتاب به این خوبی و با گویندگی بسیار عالی. چرا بی سرانجام به پایان رسید واقعا جای تاسفه
مشاهد همه نظرات (۹)