دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مزرعه حیوانات

کتاب صوتی مزرعه حیوانات اثر جورج اورول، داستان گروهی از حیوانات را روایت می‌کند که در اقدامی آرمان گرایانه و انقلابی انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند بیرون کرده و خود اداره مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی مستبد با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود.

کتاب قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات با زبانی ساده، روان و طنزآمیز در غالب یک داستان، نمادین بسیاری از واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی یک جامعه را توصیف می‌کند. این رمان از لحاظ سبک نوشتار در دسته رمان‌های نمادین و سمبلیک قرار می‌گیرد.

در جای‌جای رمان مزرعه حیوانات (Animal Farm) بارها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شویم که هریک نماد طبقه یا قشر خاصی از جامعه هستند. جورج اورول در این رمان برای به تصویر کشیدن هر یک از این طبقات و قشرها از حیوانات استفاده می‌کند. برای مثال در این کتاب اسبی به نام باکسر وجود دارد و مظهر طبقهٔ کارگر هست که در برابر تمام مشکلات اظهار می‌دارد «من بیشتر کار خواهم کرد».

پس از آنکه باکسر توان کار کردن خود را از دست می‌دهد، خوک‌ها، بجای عمل به وعده‌های قبلی در خصوص دوران بازنشستگی، باکسر را به یک خریدار اسب‌های پیر می‌فروشند که کارش فروش گوشت اسب به‌عنوان خوراک سگ است.

رمان مزرعه حیوانات در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شده است، ولی در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی به شهرت رسید.

معروف‌ترین جمله کتاب مزرعه حیوانات، جمله «همه حیوانات باهم برابرند، اما برخی برابرترند» است که در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده است. هم‌چنین جمله «همیشه خوک‌ها تصمیم می‌گرفتند، سایر حیوانات هرگز نمی‌توانستند تصمیمی اتخاذ کنند ولی رای دادن را یاد گرفته بودند.» از جملات مفهومی این کتاب است.

همیشه خوک‌ها تصمیم می‌گرفتند، سایر حیوانات هرگز نمی‌توانستند تصمیمی اتخاذ کنند ولی رای دادن را یادگرفته بودند.

در واقع کتاب مزرعه حیوانات یا قلعه حیوانات چیزی نیست جز محکوم کردن انقلاب‌های سوسیالیستی توسط افرادی که معتقدند ریشهٔ استثمار و ستم طبقاتی همواره پا برجا خواهد بود و جامعهٔ آرمانی سوسیالیست‌ها تحقق نخواهد پذیرفت.

جورج اورول (George Orwell) خود جز کسانی بود که به نقاط مختلفی سفر کرده بود و همواره کشورهای سوسیالیستی را از نزدیک دیده بود. او از یکی منتقدین انقلاب‌های سوسیالیستی بود.

جورج اورول، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی بود. او را بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروش مزرعه حیوانات و 1984 می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.

 ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۱۹۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۱۷ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۱۹ دقیقه
بخش ششم
۲۳ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات

برای دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مزرعه حیوانات

نظرات کتاب صوتی مزرعه حیوانات

احسان منصوردهقان
۱۳۹۶/۱۱/۱۶
کتاب بسیار زیبا و فوق العاده. از دستش ندید. تغییر رنگ آدم‌ها از اول انقلاب تا الان، زیر پا گذاشتن قوانین و آرمان‌ها، عوض شدن سلایق، و خیلی چیزای دیگه رو به زیبایی به تصویر کشیده.
SAEID KHABAZI
۱۳۹۹/۳/۲۴
درباره کتاب هرچی بگم کم گفتم. انتخاب این موضوع برای نوشتن خیلی جرات میخواد چراکه بحث و نقد انقلابهای بشری جدای از تفاوتهای آن‌ها با یکدیگر، انقدر پیچیده و گسترده هست که وقتی میخوای زیر این تیتر (انقلابهای تاریخ بشر) شروع به نوشتن کنی یهو مغزت قفل میکنه که خوب از کجا شروع کنم از کدوم بخش از
ایشون و
انقلاب.... که واقعا استاد براشون کمه همچین موضوع بسیط پیچیده‌ای رو به غایت خلاقانه بلند میکنه و میگذاره روی یک مزرعه که مچ شدن داستان با محیط حیوانی وانتخاب دقیق کاراکترها و شخصیت پردازی و پرداخت ساده داستان در عین ریزنگری شگفت انگیز و محیرالعقول هست
طوری که در انتهای داستان وقتی صحنه‌ای که حیوانات از پشت شیشه میبینند تصویر میکنه و تو در واقعیت جامعه، خودت رو یکی از حیوانات پشت شیشه میبینی اشکت جاری میشه و این بزرگترین هدیه به جورج اورول هست حتی بالاتر از نوبل ادبی جهان که بخاطر این کتاب دریافت کرد.
بهاره ندیمی
۱۳۹۷/۱/۶
کتاب فوق العاده نمادین و نمونه برای تشریح شرایط تمام تاریخ بشر
حیوانات بسیار ریز بینانه انتخاب شدند و سخنان پر مفهومی دارند
در کل از بهترین و پررنگ‌ترین اثار اورول قلعه حیوانات است که با صدای دلنشین گوینده و لحن گوینده بهترین تاثیر را می‌گذارد
مشاهد همه نظرات (۳۸۶)