دانلود کتاب صوتی نیکلاوس کوپرنیک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیکلاوس کوپرنیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نیکلاوس کوپرنیک

کتاب صوتی نیکلاوس کوپرنیک اثر باربارا ای. سامرویل، از مجموعه شخصیت‌های تاثیرگذار است که به زندگی و شرح تعالیم این ستاره‌شناس، ریاضیدان و اقتصاددان لهستانی می‌پردازد. این کتاب توسط نرگس مساوات به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین آرمان سلطان زاده روایت شده است.

نیکلاوس کوپرنیک (Nicolaus Copernicus) را بنیان‌گذار اخترشناسی‌نوین می‌دانند. او با مشاهده حرکت ستارگان و سیاره‌ها کشف کرد که خورشید، مرکز کیهان است نه زمین، و سیاره‌ها دور آن می‌گردند. نظرات مناقشه‌انگیز او در تصوراتی که چندین قرن قدمت داشتند تردید افکند؛ چرا که خلاف آموزه‌های کلیسای کاتولیک رومی بود.

نیکلاوس کوپرنیک در سال 1473 در شهر تورن واقع در لهستان متولد شد و چون پدرش را از دست داده بود تربیت و پرورش او به دست عمویش انجام گرفت، عمویش که یکی از کشیشان بزرگ بود او را برای تحصیل به دانشگاه کراکووی فرستاد. کوپرنیک در 23 سالگی برای تحصیل در رشته طب به دانشگاه پادو وارد شد و ضمنا در دانشگاه بولونی تحصیل نجوم می‌کرد، طولی نکشید که در اثر بروز استعداد خویش یک کرسی تدریس ریاضیات را بدست آورد.

کوپرنیک در سن 25 سالگی به شهر رم آمد، او در دانشگاه رم استاد اخترشناسی شد و به شاگرادنش علوم آسمان‌شناسی نقل شده از دوران‌های پیشین را که اختر شناس یونانی بطلمیوس حدود 1370 سال قبل از زمان او بنیان نهاده بود تدریس می‌کرد. او در سال 1501 پس از چند سال تحقیق در ایتالیا به وطن خود بازگشت و در آنجا به عنوان متولی کلیسای جامع شهر فرائن بورگ در پروسیا و دبیر و مشاور عمویش در منطقه ارم لند به کار پرداخت. او به عنوان کشیش کلیسای شهر مراسم مذهبی را رهبری می‌کرد و به عنوان پزشک به معالجه بیماران می‌پرداخت. کوپرنیک در 24 مه سال 1543 وفات یافت.

کوپرنیک تقریبا‌ چهل سال برای تکمیل پژوهش‌های اخترشناسی خود وقت صرف کرد، با پایان یافتن پژوهش‌ها ثابت کرد که تصویر جهانی بطلمیوس اشتباه است، خورشید و سایر ستارگان فقط در ظاهر به دور زمین می‌گردند. کوپرنیک تا اواخر عمر خود از چاپ کامل نظرات خارق‌العاده خویش خودداری کرد و تنها در سال ۱۵۴۳ بود که «گفتار درباره چرخش کرات سماوی» او انتشار یافت. افکار آماده در کتاب کوپرنیک بنیادی‌تر از آن بود که بتوان آن‌ها را جدی گرفت، یک نسخه چاپ شده از آثارش درست قبل از مرگ در بستر بیماری به دست او رسید.

 ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه، ۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
فصل اول: مرکز جهان
۵ دقیقه
فصل دوم: دوران کودکی در لهستان
۱۲ دقیقه
فصل سوم: تحصیلات درازمدت
۱۵ دقیقه
فصل چهارم: در خدمت کیسا
۹ دقیقه
فصل پنجم: نظری بر ستارگان
۱۰ دقیقه
فصل ششم: نظریۀ کوپرنیکی
۱۱ دقیقه
فصل هفتم: اواخر عمر
۱۸ دقیقه
فصل هشتم: انقلاب علمی

راهنمای دانلود کتاب صوتی نیکلاوس کوپرنیک

برای دانلود کتاب صوتی نیکلاوس کوپرنیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نیکلاوس کوپرنیک
Hamed Zeyghami
۱۳۹۶/۸/۱۸
طبق معمول عالی، صدای آقای سلطان زاده و لحنشون بسیار قابل توجه و دلنشین هست. پیروز و پاینده باشید
حسین رمضانی
۱۳۹۹/۲/۲۷
اولش خیلی خوب نبود اما از وسطاش که درباره نظریش حرف زده خیلی حال کردم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)