دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار خورشید تابان

خالد حسینی در کتاب صوتی هزار خورشید تابان زبان گویای مردم ستم‌دیده افغانستان می‌شود و داستان زندگی دو زن به نام‌های مریم و لیلا را روایت می‌کند.

فقر، دربه دری، خشونت، جنگ‌های بی‌وقفه و مخرب و مهم‌تر از همه رنج زن بودن در چنین شرایطی به زیبایی در این رمان به تصویر کشیده شده است. لیلا و مریم علیرغم تجربیاتی تلخ و دردناک هم‌چنان و با تمام وجود برای رسیدن به زندگی بهتر و گرم نگه داشتن تنور عشق از پا نمی‌نشینند.

هزار خورشید تابان (A thousand splendid suns) دومین رمان خالد حسینی پس از کتاب بادبادک باز است. این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این رمان در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.

هزار خورشید تابان، داستان‌پردازی عمدتا خطی و سر راستی دارد، شیوه‌ای از نویسندگی که در عین سادگی به سبب مهارت خالد حسینی، چیزی از زیبایی نوشتار، نمی‌کاهد.

راجع به کتاب هزار خورشید تابان سخت می‌توان چیزی نوشت؛ کتابی که سرگذشت و سرنوشت زنان را رقم زده و درباره رنج‌های بی‌پایان و عمیق زنان بی‌پناه افغان به‌ گونه‌ای سخن گفته که خواننده باید آن را بخواند تا کم کم طعم تلخ این رنج و روزگار بدسگال را بچشد. نمی‌شود گفت خالد حسینی چقدر توانسته تلخی روزگار را نشان دهد، نمی‌شود از خود نپرسیم چرا این زنان این همه رنج را به جان می‌خرند و دم بر نمی‌آوردند؟

خالد حسینی (Khaled Hosseini) در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آن‌ها بیشتر است؛ آن‌ها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آن‌ها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آن ها را به عهده دارند و آن‌ها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.

خود خالد حسینی درباره کتاب هزار خورشید تابان می‌گوید:

زنانی را در کشورم دیدم که همراه با کودکانشان از کنار دیوارها با شتاب عبور می‌کردند. زنان برقع‌پوشی که درست مثل خورشید در پس ابر مانده‌اند؛ دوست داشتم بدانم در این سی سال، در مسیر تندباد سرنوشت افغانستان چه بر آن‌ها گذشته است. همان جا بود که تصمیم گرفتم داستانی درباره زنان سرزمینم بنویسم؛ خورشیدهای تابانی که در پس برقع‌ها پنهان هستند. من در بادبادک باز داستان پدران و پسران افغانستان را نوشتم و هزار خورشید ادای دینی به زنان سرزمینم است.

در اجرای این اثر درخشان خالد حسینی، کوشش شده که از فضاسازی و رنگ آمیزی صدا کمتر استفاده شود تا مخاطب در همراهی با اثر، از تخیل خویش بهره گیرد و شخصیت‌ها و وقایع را در ذهن بسازد.

خالد حسینی از جمله نویسندگان مشهور سال‌های اخیر در میان مردم جهان و به ویژه فارسی‌زبانان است. حسینی متولد افغانستان بوده ولی به خاطر دیپلمات بودن پدرش کودکی خود را در فرانسه و نوجوانی را در آمریکا گذرانده است. این نویسنده و خانواده‌اش پناهنده سیاسی در آمریکا می‌باشند. هر چند خالد حسینی به زبان‌های فارسی و فرانسه تسلط کامل دارد و در سنین پایین داستان‌هایی به این زبان‌ها نوشته است اما انگلیسی زبانی است که برای نوشتن ترجیح می‌دهد و با آن احساس راحتی بیشتری دارد. این موضوع سبب انتقادات زیادی از طرف نویسندگان افغان شده است.

خالد حسینی تاکنون سه کتاب بسیار موفق در کارنامه‌اش دارد. دو کتاب بادبادک‌باز و هزار خورشید تابان از پرفروش‌ترین‌های لیست نیویورک تایمز بوده‌اند و کتاب جدید او با عنوان و کوهستان به طنین آمد نیز مانند دو کتاب قبلی با استقبال خوانندگان رو به رو شده است. حسینی ساکن ایالات متحده است و آثار خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

 ۱۴ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۸۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۲ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۳ دقیقه
بخش هشتم
۱۸ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۷ دقیقه
بخش هجدهم
۲۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۱ دقیقه
بخش بیستم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و نهم
۳۶ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۵ دقیقه
بخش سی و یکم
۲۷ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۳۰ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۱ دقیقه
بخش سی و پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان

برای دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هزار خورشید تابان

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
نیلوفر چاوشی
۱۳۹۷/۱/۹
سال 91 بود که یکی از دوستام این کتاب و پیشنهاد کرد بخونم اما من هیچ وقت فرصت نکردم الان که دیدم کتابراه این اثر رو هدیه کرده ب مخاطبینش بسیار خوش حال شدم.
ممنونم از مدیریت قوی و فعال کتابراه که تو این زمان تونسته با خلاقیت‌های قشنگش از رقبای دیگه پیشی بگیره
یاس سپید
۱۳۹۷/۱/۹
خیلی دوست داشتم این کتابو بخونم. ممنون از کتابراه به خاطر این عیدی دلچسب.
مسعود استادی سفیدان
۱۳۹۷/۲/۱۲
عاااااالی بود تاریخ افغانستان پر از غصه است به کسانی که به افغانی‌ها دید بدی دارن پیشنهاد مطالعه این کتاب رو میکنم و اینکه خودشون رو جای اونا بزارن و بعد قضاوت کنن
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳۵)