دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار خورشید تابان

خالد حسینی در کتاب صوتی هزار خورشید تابان زبان گویای مردم ستم‌دیده افغانستان می‌شود و داستان زندگی دو زن به نام‌های مریم و لیلا را روایت می‌کند.

فقر، دربه دری، خشونت، جنگ‌های بی‌وقفه و مخرب و مهم‌تر از همه رنج زن بودن در چنین شرایطی به زیبایی در این رمان به تصویر کشیده شده است. لیلا و مریم علیرغم تجربیاتی تلخ و دردناک هم‌چنان و با تمام وجود برای رسیدن به زندگی بهتر و گرم نگه داشتن تنور عشق از پا نمی‌نشینند.

هزار خورشید تابان (A thousand splendid suns) دومین رمان خالد حسینی پس از کتاب بادبادک باز است. این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این رمان در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.

هزار خورشید تابان، داستان‌پردازی عمدتا خطی و سر راستی دارد، شیوه‌ای از نویسندگی که در عین سادگی به سبب مهارت خالد حسینی، چیزی از زیبایی نوشتار، نمی‌کاهد.

راجع به کتاب هزار خورشید تابان سخت می‌توان چیزی نوشت؛ کتابی که سرگذشت و سرنوشت زنان را رقم زده و درباره رنج‌های بی‌پایان و عمیق زنان بی‌پناه افغان به‌ گونه‌ای سخن گفته که خواننده باید آن را بخواند تا کم کم طعم تلخ این رنج و روزگار بدسگال را بچشد. نمی‌شود گفت خالد حسینی چقدر توانسته تلخی روزگار را نشان دهد، نمی‌شود از خود نپرسیم چرا این زنان این همه رنج را به جان می‌خرند و دم بر نمی‌آوردند؟

خالد حسینی (Khaled Hosseini) در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آن‌ها بیشتر است؛ آن‌ها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آن‌ها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آن ها را به عهده دارند و آن‌ها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.

خود خالد حسینی درباره کتاب هزار خورشید تابان می‌گوید:

زنانی را در کشورم دیدم که همراه با کودکانشان از کنار دیوارها با شتاب عبور می‌کردند. زنان برقع‌پوشی که درست مثل خورشید در پس ابر مانده‌اند؛ دوست داشتم بدانم در این سی سال، در مسیر تندباد سرنوشت افغانستان چه بر آن‌ها گذشته است. همان جا بود که تصمیم گرفتم داستانی درباره زنان سرزمینم بنویسم؛ خورشیدهای تابانی که در پس برقع‌ها پنهان هستند. من در بادبادک باز داستان پدران و پسران افغانستان را نوشتم و هزار خورشید ادای دینی به زنان سرزمینم است.

در اجرای این اثر درخشان خالد حسینی، کوشش شده که از فضاسازی و رنگ آمیزی صدا کمتر استفاده شود تا مخاطب در همراهی با اثر، از تخیل خویش بهره گیرد و شخصیت‌ها و وقایع را در ذهن بسازد.

خالد حسینی از جمله نویسندگان مشهور سال‌های اخیر در میان مردم جهان و به ویژه فارسی‌زبانان است. حسینی متولد افغانستان بوده ولی به خاطر دیپلمات بودن پدرش کودکی خود را در فرانسه و نوجوانی را در آمریکا گذرانده است. این نویسنده و خانواده‌اش پناهنده سیاسی در آمریکا می‌باشند. هر چند خالد حسینی به زبان‌های فارسی و فرانسه تسلط کامل دارد و در سنین پایین داستان‌هایی به این زبان‌ها نوشته است اما انگلیسی زبانی است که برای نوشتن ترجیح می‌دهد و با آن احساس راحتی بیشتری دارد. این موضوع سبب انتقادات زیادی از طرف نویسندگان افغان شده است.

خالد حسینی تاکنون سه کتاب بسیار موفق در کارنامه‌اش دارد. دو کتاب بادبادک‌باز و هزار خورشید تابان از پرفروش‌ترین‌های لیست نیویورک تایمز بوده‌اند و کتاب جدید او با عنوان و کوهستان به طنین آمد نیز مانند دو کتاب قبلی با استقبال خوانندگان رو به رو شده است. حسینی ساکن ایالات متحده است و آثار خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۲ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۳ دقیقه
بخش هشتم
۱۸ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۷ دقیقه
بخش هجدهم
۲۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۱ دقیقه
بخش بیستم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و نهم
۳۶ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۵ دقیقه
بخش سی و یکم
۲۷ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۳۰ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۱ دقیقه
بخش سی و پنجم
 ۱۴ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۸۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان

برای دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هزار خورشید تابان
نیلوفر چاوشی
۱۳۹۷/۱/۹
سال 91 بود که یکی از دوستام این کتاب و پیشنهاد کرد بخونم اما من هیچ وقت فرصت نکردم الان که دیدم کتابراه این اثر رو هدیه کرده ب مخاطبینش بسیار خوش حال شدم.
ممنونم از مدیریت قوی و فعال کتابراه که تو این زمان تونسته با خلاقیت‌های قشنگش از رقبای دیگه پیشی بگیره
m z
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
کتابراه واقعا عالیه
یاس سپید
۱۳۹۷/۱/۹
خیلی دوست داشتم این کتابو بخونم. ممنون از کتابراه به خاطر این عیدی دلچسب.
آنه شرلی
۱۳۹۷/۱/۱۶
جنگ همیشه نفرت انگیز است ویرانه های آن نسلها می ماند رمان جالب و غم انگیزی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰۱)