دانلود کتاب صوتی هفت بند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هفت بند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هفت بند

کتاب صوتی هفت بند نوشته‌ی راضیه تجار، دربردارنده‌ی 9 داستان کوتاه و شنیدنی است که به روایت‌ ماجراهایی از دوران جنگ می‌پردازد و تنهایی‌ها، ترس‌ها، دغدغه‌ها و مشکلات همسران رزمندگان، اسیران و مجروحین ایرانى را در جنگ ایران و عراق شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی هفت بند:

داستان‌های این کتاب صوتی از رویدادهایی برگرفته شده که می‌تواند در زندگی هر فردی اتفاق بیافتد. اگرچه نمی‌توان یک تم معینی برای این داستان‌ها برگزید اما مرگ و انتظار از اصلی‌ترین موضوعات داستان‌ها به حساب می‌آیند. حتی در داستان نخست آنجا که نویسنده از پاییز و خاطرات می‌‌نویسد باز هم در انتظار است، انتظاری که هیچ پایانی ندارد.

نویسنده در این اثر می‌کوشد با بومی‌سازی بعضی از روایت‌ها آن‌ها را از قالب‌های متداول این روزهای داستان‌نویسی مستثنا کند. روایت‌هایی که انگار جایی برای به تصویر کشیدن ندارند جز یک آپارتمان. به همین دلایل داستان «سفر به ریشه‌ها» به گونه‌ای نوشته شده که ملموس است و شنیدن آن‌ها برای شما تجربه‌‌ای دل‌نشین به همراه دارد؛ حتی آنجا که در داستان «قاب انتظار» از فوت عزیزی صحبت می‌کند و ناامیدی را نشان می‌دهد. ماجراهای این کتاب صوتی روایت‌های ساده، گویا و خطی دارند و شاید همین ساده‌نویسی، موجب محبوب و جذاب بودن این داستان‌ها شده است.

راضیه تجار در این کتاب صوتی به روایت‌های مختلفی می‌پردازد، روایت پسری که تکه آینه‌ی بزرگ و شکسته‌ای را بر روی دوچرخه‌ی خود نصب می‌کند و به سمت دسته‌ای از رزمندگان می‌رود که عازم جبهه هستند، روایت زنی به نام تفال که همسر اسیری ایرانی است و در سر سفره هفت سین نوروز نشسته است، صحبت‌ها و درد و دل‌های همسر رزمنده‌ای عکاس با چوبدستی او که از هفت بند تشکیل شده و ... .

عناوین داستان‌های این کتاب عبارت‌انداز: «تصویرهای شکسته»، «قاب انتظار»، «هفت بند»، «هودج»، «از ستاره تا ستارگان»، «عروع»، «نگهداری لاله در باد سخت است»، «طلوع» و «سفر به ریشه‌ها».

راضیه تجار را بیشتر بشناسیم:

راضیه تجار در سال 1326 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نویسندگان فعال امروزی است که در رشته‌ی روانشناسی فارغ‌التحصیل شده و تا به امروز وظایف ادبی هنری بسیاری را بر عهده داشته‌ است. اولین اثر او «هفت بند» نام دارد که در سال 1364 نوشته شده است. رمان‌های «نرگس‌ها»، «هفت بند» و «کوچه اقاقیا»، از او در چندین سال متوالی در آموزش و پرورش به عنوان رمان برجسته‌ انتخاب شدند. تجار در اغلب رمان‌هایش با بیانی شاعرانه و احساسی به نقش زنان در موضوعات مربوط به جبهه و جنگ می‌پردازد.

از جمله کتاب‌های تجار عبارت‌اند از: کوچه اقاقیا، سنگ صبور، از خاک تا افلاک، نرگس‌ها، شعله و شب، زندگینامه داستانی شهید شیرودی، گمان مبر که شعله بمیرد، زن شیشه‌ای، هفت بند بندهای روشنایی، فانوسی بیفروز، سفر به ریشه‌ها، زندگینامه داستانی شهید بابایی، ستاره من، برگزیده ادبیات معاصر، جایی که آسمانش آینه کاریست، مجموعه داستان آرام شب بخیر و جای خالی آفتابگردان.

در قسمتی از کتاب صوتی هفت بند می‌شنویم:

با هم آمده بودند؛ دوازده تن، با لباس‌هایی به رنگ خاک و کلاه‌هایی به رنگ شکر زرد، اما در شب، نه رنگ خاکی لباس‌شان نمودی داشت، نه شکرین کلاهشان. ابرها را باد می‌آورد و آن‌ها را هدفشان. دوازده تن بودند؛ جدا شده از دسته‌شان، برای شناسایی منطقه‌ی دشمن و پاک کردن موانع تا شیب خاکریز دشمن آمده بودند. تنها پناهشان، دعاهای زیر لب بود و قلب تپنده‌ی نارنجک‌ها بر کمرگاهشان.

 ۲ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۱۵۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
تصویرهای شکسته
۱۱ دقیقه
قاب انتظار
۲۵ دقیقه
هفت بند
۱۱ دقیقه
هودج
۳۶ دقیقه
از ستاره تا ستارگان
۲۲ دقیقه
عروج
۱۸ دقیقه
نگه‌داری لاله در باد سخت است
۴ دقیقه
طلوع
۲۷ دقیقه
سفر به ریشه‌ها

راهنمای دانلود کتاب صوتی هفت بند

برای دانلود کتاب صوتی هفت بند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هفت بند
FS H
۱۳۹۹/۷/۴
اگه از حالت صدا بردارند بهتره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)