دانلود کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

  • از: رولف دوبلی
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۲۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن (میکروکتاب) نوشته رولف دوبلی، 99 راهکار ویژه و مفید را به شما ارائه می‌کند که بهره‌گیری از آن‌ها موجب آزاد شدن ذهن‌تان می‌شود و در نهایت می‌توانید انتخاب‌های بهتری در زندگی داشته باشید. این اثر یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آلمان و پرفروش‌ترین‌های جهان است.

درباره‌ی کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن:

تمام انسان‌ها در طول روز همیشه در حال تصمیم‌گیری، اندیشیدن، انتخاب کردن و … هستند، به عبارتی اعمالی که توسط ذهن صورت می‌گیرد. اما آیا این کار به درستی انجام می‌شود؟ آیا همیشه بهترین مورد انتخاب می‌شود و در مقایسه با دیگر موارد اشتباهی پیش نمی‌آید؟ این کتاب صوتی راهنمایی است که می‌کوشد در این موارد، به انسان‌ها یاری برساند و در حقیقت دید شفاف‌تری به آن‌ها ارائه بدهد.

کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن (The Art of Thinking Clearly) از اشتباهات شناختی شما سخن می‌گوید که در زندگی تمام انسان‌ها وجود دارند و همیشه دیده می‌شوند و در تمام تصمیمات زندگی تاثیر می‌گذارند، اما ما آن‌ها را به دلایلی نمی‌بینیم، اشتباهاتی که موجب می‌شوند تصمیمات غلط بگیرید. به عنوان نمونه حتماً چندین بار شده که با قاطعیت نتیجه‌ای بگیرید و چند روز بعد کاملاً برعکس آن رخ بدهد.

این میکروکتاب صوتی افکار شما را دگرگون می‌کند و شما بعد از شنیدن آن، به شکل دیگری جهان را نظاره می‌کنید و تصمیمات منحصر به فردتری می‌گیرید. این اثر بعد از چاپ به سرعت به چندین زبان جهان ترجمه شده و مورد توجه مخاطبان کتاب‌های روانشناسی و روان‌شناختی زیادی قرار گرفته است. رولف دوبلی در این کتاب صوتی با زبانی گویا و صریح، رفتار انسان را تحلیل و بررسی می‌کند و به او یادآور می‌شود که شاید بسیاری از انتخاب‌ها به صورت واضح و صادقانه گرفته نشوند.

شنیدن میکروکتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به تمام علاقه‌مندان به داشتن یک زندگی شاد، عاقلانه و موفق به شدت پیشنهاد می‌شود.

رولف دوبلی را بیشتر بشناسیم:

رولف دوبلی (Rolf Dobelli)، نویسنده‌ی جوان و محبوب سوییسی در رشته‌ی فلسفه و در مقطع دکتری فارغ‌التحصیل شده است. او به دلیل نگارش کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» مورد توجه جهانیان قرار گرفت و با انتشار کتاب «هنر خوب زیستن» به یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌ها مبدل شد. خلاقیت و نوآوری در آثارش، او را به یک نویسنده‌ محبوب و برجسته تبدیل کرده است. همچنین او موسس چند شرکت و انجمن است و از او به عنوان شخصیت برجسته‌ای در اقتصاد و علم یاد می‌کنند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن می‌شنویم:

زی گارنیک و دوستانش به رستوران رفتند و هنگام سفارش دادن متوجه شدند که پیش خدمت هیچ‌کدام را یادداشت نکرد. آن‌ها منتظر غذاهای اشتباه بودند که همه چیز دقیقا آنطور که خواسته بودند سرمیز آمد و از هوش عجیب پیش خدمت تعجب کردند، وقتی از رستوران بیرون آمدند زی متوجه شد چیزی جا گذاشته و مجدد برگشت و آن پیش‌خدمت باهوش را پیدا کرد و سراغ وسیله‌اش را گرفت. پیش خدمت او را نشناخت. زی غافلگیر شده بود، وقتی از پیش خدمت علت رفتار او را پرسید گفت: من سفارش‌ها را تنها تا زمانی که تحویل دهم در ذهنم نگه می‌دارم. نظریه زی می‌گوید: ما کارها را وقتی به طور کامل انجام می‌دهیم از حافظه‌مان پاک می‌کنیم و تنها کارهایی را به خاطر می‌آوریم که ناقص هستند.

حتی از این هم ساده‌تر است، اگر ذهنت درگیر چیزی است، کافی است برای آن یک برنامه با جزییات بنویسی، نگرانی‌ها کاملا حذف می‌شوند. کرت لوین به این نتیجه رسید که ما به ندرت کارهای تکمیل نشده را فراموش می‌کنیم. این کارها با سماجت در ضمیر خودآگاه ما باقی می‌مانند و رهایش نمی‌کنند. به عبارتی دیگر، وقتی ما کاری را به طور کامل انجام دادیم و آن را از لیست ذهنی خود خارج کردیم، از حافظه ما پاک می‌شود. کارهای بزرگ تا زمانی ذهن ما را درگیر می‌کنند که ایده شفافی درمورد نحوه برخورد با آن‌ها پیدا کنیم. زی گارنیک به اشتباه بر این باور بود که برای پاک شدن کارها از حافظه، لازم است آن کارها تکمیل شوند. اینطور نیست یک برنامه عملیاتی خوب کفایت می‌کند.

 ۱ ساعت و ۳۸ دقیقه، ۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت
ویژه امروز: ۲۸۸۰ ت (۴۰%) - 1.19€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۲ دقیقه
مقدمه
۱۱ دقیقه
فصل اول: خطای بقا
۹ دقیقه
فصل دوم: خطای در دسترس بودن
۹ دقیقه
فصل سوم: تضاد انتخاب
۹ دقیقه
فصل چهارم: خطای استدلال استقرایی
۷ دقیقه
فصل پنجم: خطای همزمانی
۹ دقیقه
فصل ششم: خطر کاهش اغراق‌آمیز
۱۰ دقیقه
فصل هفتم: قانون اعداد کوچک
۹ دقیقه
فصل هشتم: کوری در برابر گزینه‌های دیگر
۸ دقیقه
فصل نهم: چرا با شرایط موجود همراهی می‌کنی؟
۱۰ دقیقه
فصل دهم: خطای برنامه‌ریزی
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

برای دانلود کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر شفاف اندیشیدن
سیدمحسن حسینی
۱۳۹۹/۵/۲
من کتاب با معرفی در اینستا دیدم و مقداری از اون گوش کردم
سید محمد سیادت
۱۳۹۹/۵/۳۱
به نظر من قشنگ‌ترین اسمی که میشد برای این کتاب انتخاب کرد همین هنر شفاف اندیشیدن هست، چون با عمل به این دستورات واقعا شفاف می‌اندیشی. ایکاش زودتر از اینها این کتاب نوشته می‌شد. توصیه میشه چندین بار خوانده بشه
زهرا احسانی
۱۳۹۹/۵/۲۷
خیلی خیلی خیلی عالی هستش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳)