معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی: فلسفه‌ای غیر متعارف برای داشتن یک زندگی خوب

عکس جلد کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی: فلسفه‌ای غیر متعارف برای داشتن یک زندگی خوب
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی: فلسفه‌ای غیر متعارف برای داشتن یک زندگی خوب

مارک منسون در کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی که یکی از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز به شمار می‌رود، نگرشی نامتعارف در قبال زندگی و چالش‌های آن مطرح ساخته است. او به مخاطبین خود یاد می‌دهد که در زندگی، گاهی بهتر است که به جای کوشش بیشتر، دمی آسوده بگیرند و دست از تقلای بیهوده بردارند.

درباره کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی:

بر روی سنگ قبر نویسنده‌ی شهیر آمریکایی، چارلز بوکوفسکی، تنها یک جمله‌ی کوتاه به چشم می‌خورد: «تلاش نکن!» جمله‌ی ساده و چه بسا بی‌معنایی به نظر می‌رسد. مارک منسون اما باور دارد که ابداً اینگونه نیست و بالعکس، در این جمله‌ی کوچک دریایی از حکمت نهفته است؛ حکمتی که او بر پایه‌اش کتاب هنر ظریف بی‌خیالی (The Subtle Art of Not Giving a F*ck) را نگاشته است.

حال ببینیم این «تلاش نکنِ» جناب بوکوفسکی، و این «هنر ظریف بی‌خیالیِ» آقای مارک منسون، دقیقاً چه معنایی دارند. خب، شاید بتوان آن را نوعی مواجهه یا به عبارت دقیق‌تر، شکلی از مقاومت در برابر جنونِ همه‌گیری دانست که بر عصر و زمانه‌ی ما حاکم گشته است؛ جنونی که خود را تحت لوای ایده‌ی «پیشرفت و ترقی» موجه نشان می‌دهد؛ جنونی که از در و دیوارهایِ سیاه‌شده توسط پوسترهای تبلیغاتی بیرون می‌زند؛ جنونی که خود را در قالب کلماتی تهی‌شده از معنا، در سطور طویل کتاب‌های انگیزشی هویدا می‌سازد؛ جنونی که باعث می‌شود یک دقیقه تأخیر در محل کار، معادل عملی جنایت‌بار تلقی شود؛ جنونی که انسان را چیزی چون ماشین می‌خواهد. در یک کلام، جنونی حاکم بر همه چیز و همه کس که از آدمی می‌خواهد همواره در حال تلاش و تقلا باشد، تا بلکه روزی به موقعیت اجتماعی یا اقتصادی‌ای دست یابد که ممکن است آرزویش را داشته باشد.

با این همه اگر خود این آرزو را نیز همین جنون بر ما تحمیل کرده باشد چه؟ اگر زندگی‌ای که با دست و پا زدن‌های هر روزه در پی رسیدن به آن‌ایم، دقیقاً در همان لحظه‌هایی نهفته باشد که با این دست و پا زدن‌ها تباهش می‌کنیم چه...؟ این است پرسش اساسی‌ای که در تلاش نکنِ حک شده بر سنگ قبر بوکوفسکی، و در سرتاسر کتاب هنر ظریف بی‌خیالی نهفته است.

مارک منسون در کتاب خود، به بسیاری از کلیشه‌های رایج پشت پا می‌زند؛ از جمله کلیشه‌ای که می‌گوید سعادت همان شادی‌ست. به باور او رنج نیز می‌تواند منشأ خوشبختی باشد، به شرط آنکه به جای فرار از آن، رندانه در آغوشش گیریم. منسون با استناد به فلاسفه‌ای چون ویلیام جیمز و نویسندگانی مشهور چون چارلز بوکوفسکی که نامش را آوردیم، از دیگرگونه راه و رسمی برای زیستن سخن می‌گوید. او همچون فیلسوفانِ رواقیِ سده‌ها قبل، شما را به آرامش، به فرار از قیل و قال‌ها، به پذیرفتن رنج و نگون‌بختی و در یک کلام، به ایده‌ی نیچه‌ - اسپینوزاییِ "عشق ورزیدن به سرنوشت خود" دعوت می‌کند.

افتخارات کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی:

- شماره یک پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- حضور در فهرست «کتاب‌هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد»

نکوداشت‌های کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی:

- کتابی ارزنده که ارزش مطالعه‌ی چندباره دارد. (Kirkus Reviews)
- سرشار از شوخی‌هایی گزنده و بی‌رحمانه. (goodreads)
- فراخوانی برای مشارکت در ساخت یک دنیای بهتر. (Ryan Holiday)
- مارک منسون در تحریک ذهن مخاطبین خود استاد است. (James Clear)

کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی مناسب چه کسانی است؟

افرادی که به دنبال کتابی متفاوت در زمینه‌ی خودیاری می‌گردند، بی‌شک هنر ظریف بی‌خیالی را اثری درخور و آموزنده خواهند یافت.

با مارک منسون بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1984 به دنیا آمده است. او این روزها علاوه بر نویسنده‌ای موفق و پرفروش، به عنوان کارآفرینی پرشور نیز شناخته می‌شود. تحسین‌‌شده‌ترین کار منسون همین کتاب هنر ظریف بی‌خیالی است، که در ایران با عناوینی چون «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» و «هنر ظریف اهمیت ندادن» نیز ترجمه و منتشر شده است. از میان سایر آثار مارک منسون (Mark Manson) می‌توان به کتاب‌هایی مانند «اوضاع خیلی خراب است» و «عشق کافی نیست» اشاره کرد.

جملات برگزیده از کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی:

- خوشبختی راهی پر از چیزهای افتضاح و شرم‌آور است.
- وقتی احساس می‌کنیم که مشکلاتمان را خودمان انتخاب می‌کنیم، احساس قدرت می‌کنیم.
- قدرت بزرگ، مسئولیت بزرگ را با خود به همراه دارد.
- ما همیشه در برابر تجربیاتی که تقصیر ما نیست مسئول هستیم. این بخشی از زندگی است.
- تعارض مسئولیت و تقصیر، به مردم اجازه می‌دهد که مسئولیت حل مشکلاتشان را به دیگران پاس دهند.

در بخشی از کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی می‌شنویم:

مسائل زندگی دائمی‌اند. وقتی عضو یک باشگاه ورزشی می‌شوید تا مسائل سلامتی‌تان را حل کنید، مسائل جدیدی نیز خلق می‌کنید، مثلاً صبح زود باید بیدار شوید تا به موقع به باشگاه برسید، روی دستگاه‌های ورزشی عرق بریزید و بعد دوش بگیرید و سر کار بروید تا بوی زننده‌ی بدنتان دیگران را نیازارد. وقتی مسئله‌ی کمبود وقت با همسرتان را حل می‌کنید، و شب‌های چهارشنبه را شب ملاقات می‌خوانید، مسائل جدیدتری خلق می‌کنید. مانند انتخاب رستوران مناسبی که با بودجه‌تان هماهنگ باشد. یا خلق گرایش و جاذبه‌ای دو جانبه که مدت‌هاست هر دو شما فراموشش کرده‌اید. مسائل هرگز متوقف نمی‌شوند. آنها فقط معاوضه می‌شوند یا رشد می‌کنند. شادی از حل مسائل سرچشمه می‌گیرد. کلید حل معما در اینجا «حل کردن» است...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
فصل یک: تلاش نکنید
۱۷ دقیقه
حلقه بازخوردی از جهنم
۱۱ دقیقه
هنر ظریف بی‌خیالی
۴ دقیقه
خب مارک، پس هدف این کتاب چیست؟
۷ دقیقه
فصل دو: شادی یک مشکل است
۸ دقیقه
بدبختی‌های پاندای ناامیدی
۶ دقیقه
شادی از حل مسائل سرچشمه می‌گیرد
۵ دقیقه
مبالغه در توصیف عواطفمان
۸ دقیقه
چالش خود را انتخاب کنید
۱۲ دقیقه
فصل سه: شما خاص نیستید
۱۸ دقیقه
همه چیز متلاشی می‌شود
۶ دقیقه
تحمیل فرهنگ استثنایی بودن
۵ دقیقه
اما... اگر قرار نیست من خاص و استثنایی باشم
۱۴ دقیقه
فصل چهار: ارزش رنج کشیدن
۱۱ دقیقه
پیاز خودآگاهی
۱۰ دقیقه
مسائل ستاره‌ی راک
۹ دقیقه
ارزش‌های بی‌ارزش
۸ دقیقه
تعریف ارزش‌های خوب و بد
۲ دقیقه
فصل پنج: شما همیشه در حال انتخابید
۸ دقیقه
انتخاب
۱۳ دقیقه
مسئولیت - استدلال غلط
۷ دقیقه
واکنش در قبال فاجعه
۹ دقیقه
عامل ژنتیکی و بازی روزگار
۵ دقیقه
فرهنگ قربانی‌نمایی
۴ دقیقه
چطور وجود ندارد
۱۰ دقیقه
فصل شش: شما در هر موردی اشتباه می‌کنید
۶ دقیقه
معماری باورهای خودمان
۱۲ دقیقه
مراقب باشید چه چیزهایی را باور می‌کنید
۱۲ دقیقه
خطر اطمینان محض
۶ دقیقه
قانون اجتناب مانسون
۴ دقیقه
خود را بکشید
۱۰ دقیقه
چگونه اطمینان کمتری به خود داشته باشید
۵ دقیقه
فصل هفت: شکست مسیری برای پیشرفت است
۸ دقیقه
قیاس ضد و نقیض شکست - موفقیت
۱۲ دقیقه
درد بخشی از جریان است
۹ دقیقه
اصلِ کاری بکن
۱۱ دقیقه
فصل هشت: اهمیت نه گفتن
۴ دقیقه
نه گفتن و نه شنیدن زندگی شما را بهتر می‌سازد
۱۶ دقیقه
مرزها
۹ دقیقه
چگونه اعتماد خلق کنیم
۷ دقیقه
آزادی از طریق تعهد
۱۰ دقیقه
فصل نه: و بعد می‌میرید
۱۰ دقیقه
چیزی ماورای خودمان
۲۲ دقیقه
جانب آفتابی مرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی: فلسفه‌ای غیر متعارف برای داشتن یک زندگی خوب
نویسنده
مترجممنیژه شیخ جوادی
گویندهسروش کشاورز
ناشر چاپینشر پیکان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی

فاطمه خجسته
۱۴۰۰/۹/۲۵
زمینه‌ی روانشناسی داره، بیان ساده و دلنشینی در فضای کتاب شناور هست و مسائل در حیطه‌های مختلف زندگی، مثل دوران کودکی، مدرسه، اشتغال، ازدواج، عشق، دوستیابی و اهداف بسط و توسعه پیدا کرده.
به اقتضای سن، با برخی سطرهای کتاب، به مرور در زندگی مواجه شده بودم فقط در این کتاب، نتایج منسجم‌تر گرد آمده بود.

نویسنده سعی کرده بود، نگاه واقع بین و منطقی رو از نگاه مثبت بی‌تلاش و نگاه منفی مضطرب جدا کنه.
این کتاب رو شبیه اثر مرکب نوشته‌ی دارن هاردی دوست داشتم. انگیزشی هست و نسبت به اثر مرکب، سهم بیشتری از احساس، عاطفه، درک و همراهی رو با خودش داره!
سعید کیوانی
۱۴۰۱/۶/۲۷
با سلام خدمت دوستان عزیز
واقعا کتاب عالی هست. در ابتدا و چند فصل اول نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و بنظرم کتاب معمولی بود. ولی یکم که گذشت چنان مجذوبش شدم که حتی از کوچترین زمان‌های ممکن برای گوش دادن به ادامه ش استفاده می‌کردم. برخلاف عنوانش، خیلی مطالب دیگه راجع به سایر موضوعات اساسی زندگی و
بیان میکنه. پایان جمع بنده بسیار زیبایی داشت. صدای گوینده هم واقعا رسا و کامل بود. جزو بهترین کتاب‌هایی هست که خوندم و پیشنهاد میکنم
Ali Akbari
۱۴۰۱/۱/۳
بنظرم اسم این کتاب کم لطفی به مطالب داخلش هست، مطالب داخل کتاب خیلی متنوع تر و بیشتر نسبت به صرف بیخیالی هستن، در هر فصل یا در هر دو بخش یک مطلب بطور کامل مطرح میشه و ارزیابی میشه که خیلی خوبه، بطور مثال اگر بیست قضیه مطرح شده باشه، حتی اگر پونزده تاشو بلد بوده باشین، باز بنظرم چندتایی از مطالب جدید و جالب هستن و دیدی که نسبت بهشون پیدا میشه خیلی خوبه
حامد کارخانه
۱۴۰۱/۲/۲۶
کتابهای مارک منسون ریشه تحقیقاتی و علمی دارد و فرضیات نیست کتاب بسیار عالی است خوندش رو به همه عزیزان توصیه میکنم. با خواندن این کتاب متوجه میشوید ارزشهایی که برای خودتون تعیین کردید چه جایگاهی دارند و میتونید بسیاری از رنج‌ها و درد‌ها رو رها کنید یا درد و رنجی رو برای رسیدن به خواسته‌ها و ارزشهاتون خود خواسته انتخاب کنید.
امیرحسین فراهانی
۱۴۰۱/۸/۲۰
کتاب خیلی خوبیه، به ما نشون میده که چقدر تحت تاثیر مثبت اندیشی‌های دروغین، تحمل شکست خوردن رو از دست دادیم!! الان بار دومه دارم گوش میدم. همیشه میگفتم چرا دهه‌های پیش زندگی شیرین تر و واقعی تر بود؟ فکر کنم در این کتاب پاسخم رو گرفتم. ما از زندگی حقیقی دور شدیم!! تنها مسئله فقط اینکه ترجمه دیگه این کتاب به طور کامل ۲۱۴ رویه است اما اینجا کتاب خلاصه بود و با صرف زمان کم مطالب خوبی می‌آموزید
Alireza
۱۴۰۱/۲/۲۶
بسیار کتاب عالی و تاثیر گذار
من همیشه قبل از خواندن یه کتاب اول دربارش تحقیق می‌کنم و می‌خونم واین کتاب جزء پرفروش‌ترین کتاب هاست که بالغ بر ۱۰ میلیون نسخه از آن چاپ شده است.
کتاب صوتی هنر ظریف بی خیالی با صدایی روا و دلنشین واقعا حرف نداره که اگه به کار‌هایی که میگه عمل کنین قطعا ثمره‌اش رو میبینین.
امیر زمانی
۱۴۰۰/۷/۱۰
بی خیالی نادانی نیست... اتفاقا دانایی ست
بیخیالی هنر است هنر ارزش گذاری
مژگان شیخی
۱۴۰۱/۶/۲۶
این کتاب زمینه‌ی روانشناسی و بخشی از اون حاصل تحقیقات و امار‌های دقیق و علمی هست. در مجموع خوندنشو پیشنهاد میکنم ترجمه و صدای راوی هم خوب بود. فقط کاش خیلی از جمله‌های این کتاب رو به حافظه بسپاری یا جایی بشه یادداشت کرد
ماری شیخ زاده
۱۴۰۱/۵/۲۲
بسیارعالی، نویسنده عالی، مترجم عالی، گوینده هم عالی، خیلی لذت بردم چندبارگوش کردم وباز هم گوش خواهم کرد، وبه شدت توصیه میکنم، افق دیدمون رونسبت به مسائل گسترش میده ودرتمام موارد حتی زندگی مشترک بهترین راهگشا ومشاوراست
... Dehghan
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
کتاب واقعا عالیه، با گوش دادن به کتاب حس میکنی دقیقا موقعیت خودت رو داره توضیح میده و حس یه مشاور رو داره. صدای گوینده هم خیلی خوبه.
Narjes Jakestani
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
این کتاب خیلی خوب بود درسته همیشه ادم نمیتونه همه چیز رو حل کنه و همیشه نمیتونه با همه چی درگیر بشه بعضی چیزارو بهتره ادم بی تفاوت و بی خیال باشه نسبت بهشون تا ارامش پیدا کنه
Zahra Salehi
۱۴۰۱/۲/۳۱
کتاب بسیار خوبی است و روایت متفاوتی از یک زندگی خوب داره. روایتی که به واقعیت زندگی ما نزدیکتره و دلپذیرتره. دردها و رنجها را بهتر می‌شه تحمل کرد.
رضا احمدنژاد
۱۴۰۱/۲/۹
ارزش گوش دادن داره بعضی بخشهای کتاب به نظر با موضوع کتاب در ارتباط نیست ولی بعضی بخشها خیلی مفیده. (خوب از یه کتاب چند تا مورد مفید و تاثیر گذار نصیب آدم بشه خوبه دیگه)
شعری اولیا
۱۴۰۰/۸/۲۷
بسیار لذت بردم. کتاب نگاه واقع بینانه‌ای به زندگی و دنیا دارد و مطالبش برخلاف بسیاری کتاب‌های مشابه دیگر، قابل لمس است. متشکرم.
دلارام سعیدی
۱۴۰۰/۷/۱۰
به نظرم کتاب خیلی خوبیه، راهکارهایی که برای رسیدن به آرامش و شادی داده کلیشه‌ای نیستند و انرژی خوبی میده.
مشاهده همه نظرات ۹۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی

برای دریافت کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.