دانلود کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده

کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده نوشته گابریل گارسیا مارکز، داستان کشته شدن یک جوان به دست دو برادر را روایت می‌کند. جنایتی با ساده لوحانه‌ترین شیوه‌ی ممکن در تمامی تاریخچه‌ی ادبیات مدرن.

گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) در کتاب وقایع نگاری مرگی اعلام شده (Leaf Storm) به روابط سنتی و ناموس‌پرستی مردم آمریکای لاتین می‌پردازد. این اثر روایتی روزنامه‌نگارانه از قتل پسری به نام سانتیاگونسار توسط دو برادر است. حادثه‌ای که بعد از گذشت بیش از 20 سال هنوز در یاد و ذهن شاهدانش باقی مانده، مرگی از قبل اعلام شده که همگی از آن باخبر بودند.

در یک دهکده کوچک در نزدیکی دریای کاراییب و در یک جای دورافتاده در کلمبیا، بایاردو سن رومن که فردی ثروتمند است و به تازگی وارد این روستا شده با آنجلا ویکاریو ازدواج می‌کند. بعد از جشن عروسی بایارد می‌فهمد که همسرش باکره نبوده است. بایارد خشمگین از این موضوع به همراه آنجلا به خانه پدری همسرش می‌رود و این موضوع را با آن‌ها در میان می‌گذارد. آنجلا فردی به نام سانیتاگو نسار را که از همسایه‌های خانواده بیکاریو است، به عنوان گناهکار معرفی می‌کند.

پدرو و پابلو برادرهای آنجلا برای دفاع از آبروی خود آماده می‌شوند و به همه اهالی روستا می‌گویند برای رهایی از این بی‌آبرویی قصد کشتن سانتیاگو را دارند. با این حال هیچ‌کس حرف آن‌ها را باور نمی‌کند و اقدامی برای جلوگیری از قتل سانتیاگو انجام نمی‌دهد. عده‌ای هم فکر می‌کنند خود سانتیاگو از این موضوع خبر دارد.

دو برادر به سوی خانه سانتیاگو می‌روند و او را در کنار خانه‌اش با چاقو می‌کشند در حالی که اهالی تنها به تماشای این قتل می‌پردازند و هیچ کاری نمی‌کنند. 27 سال پس از این حادثه یکی از بهترین دوستان سانتیاگو که از جریان باخبر بود به تعریف این فاجعه می‌پردازد.

این رمان با داستانی غیرخطی و با یک راوی ناشناخته از صبح روز مرگ سانتیاگو شروع می‌شود. سانیتاگو که عرب و وارث اموال پدرش است، به همراه مادر، آشپز و فرزندش زندگی می‌کند.

براساس این رمان فیلمی به کارگردانی فرانچسکو رزی در سال 1987 ساخته شده است.

با گابریل گارسیا مارکز بیشتر آشنا شویم:

گابریل گارسیا مارکز نویسنده، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی در 6 مارس 1927 در دهکده آرکاتاکا در کلمبیا به دنیا آمد. او در بین مردم کشورهای لاتین با نام گابو یا گابیتو شناخته می‌شود. گابو در در نیمه دهه 1940 که سال‌های جوانی را سپری می‌کرد به شغل روزنامه‌نگاری روی آورد و در کنار نوشتن گزارش‌های واقعی اولین داستان‌های کوتاهش را نیز به چاپ رساند.

مارکز در سال 1947 در روزنامه آزادی‌خواه ال‌اسپکتادور داستان پاورقی خود با نام سرگذشت یک غریق را منتشر کرد. او که بسیار تحت تأثیر ویلیام فاکنر نویسنده آمریکایی بود، اولین کتابش را در 23 سالگی به چاپ رساند که بسیار مورد استقبال منتقدان مواجه شد.

مارکز یکی از نویسندگان پیشگام سبک ادبی رئالیسم جادویی بود، هر چند تمامی آثارش در این سبک نیستند. او با نوشتن کتاب صد سال تنهایی به موفقیت چشمگیری دست یافت و در سال 1982 برنده جایزه نوبل برای این رمان شد.

گابریل گارسیا مارکز در 17 آوریل 2014 در مکزیکوسیتی درگذشت. از دیگر آثار او می‌توان به پاییر پدرسالار، عشق سال‌های وبا، ژنرال در هزارتوی خود، خاطرات روسپیان غمگین، ساعت شوم، کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد، تشییع جنازه مادربزرگ و از عشق و شیاطین دیگر اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده می‌شنویم:

زخم‌های چاقو فقط نقطه آغاز کالبدشکافی بی‌شفقتی بودند که در غیاب دکتر دیونویس زحمتش به گردن پدر روحانی افتاد. کشیش پیر که ایام بازنشستگی را در آسایشگاه کالافر می‌گذارند بهم گفت «مثل این بود که بعد از مرگ دوباره بکشیمش». اما دستور بخش‌دار بود و اوامر اون مردک بی‌تمدن هر قدر هم ابلهانه بودند باید اطاعت می‌شدند.

قضیه دقیقاً آن‌طور که می‌گفت نبود. در آشفته بازار آن دوشنبه مزخرف سرهنگ آپونته خیلی اضطراری با فرماندار ایالت تماس تلگرافی گرفت و او بهش اجازه داد تا اعزام بازپرس پرونده اقدام‌های اولیه را انجام بدهد.

جناب بخش‌دار قبلاً سرهنگ ارتش بود و در امور قضایی کمترین تجربه‌ای نداشت و تکبر بی‌اندازه‌اش هم اجازه نمی‌داد از یک نفر که در این امور سررشته دارد، بپرسد از کجا باید شروع کند. اولین موضوعی که باعث دغدغه‌اش شد کالبدشکافی بود. کریستو که دانشجوی پزشکی بود به بهانه دوستی صمیمانه‌اش با سانتیاگو نسار از این عمل شانه خالی کرد.

 ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه، ۱۹۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۱۸ دقیقه
قسمت اول
۲۱ دقیقه
قسمت دوم
۲۲ دقیقه
قسمت سوم
۱۹ دقیقه
قسمت چهارم
۲۱ دقیقه
قسمت پنجم
۲۰ دقیقه
قسمت ششم
۲۱ دقیقه
قسمت هفتم
۲۴ دقیقه
قسمت هشتم
۲۲ دقیقه
قسمت نهم
۲۱ دقیقه
قسمت دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده

برای دانلود کتاب صوتی وقایع نگاری مرگی اعلام شده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وقایع نگاری مرگی اعلام شده
طاهره قدرتی
۱۳۹۹/۲/۱۲
نثری زیبا وروان وبا صدای زیبا و پر عمق خوانده شده
marjan eslami
۱۳۹۹/۹/۱۵
بالاخره مشخص نشد چرا دختر شب عروسی همچین دروغی گفت!
شیرین احمدی
۱۳۹۹/۷/۱۳
به شخصه کتابهایی که داستانشون تاریخی و قدیمیه دوست دارم، فقط کمی صبر میخواهد تا آخر داستان رفتن
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)