دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد، نوشته حمید حسام، شرح زندگی سردار شهید علی خوش‌لفظ و روایتی عینی از یک واقعه‌ی تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.

وقتی مهتاب گم شد از دیاری چون جزیرۀ مجنون سخن می‌گوید؛ که جایی برای دیوانه‌هاست. دیوانه‌هایی که عاشق‌اند. عاشقانی که می‌خواهند از راه میان‌بر به خدا برسند.  این کتاب، روایت خاطرات علی  خوش لفظ در قالب تاریخ شفاهی است؛ واقعی، صادقانه، متکی بر اسناد و بی‌نیاز از نازک‌اندیشی خیال، حتی در آن شبِ شوکرانی.

وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستان‌پردازی و اسطوره‌سازی هم نیست، بلکه واقعیتی است شبیه اساطیر. واقعیت زندگی و رزم مردی که «خود واقعی‌اش» را در «شبی که مهتاب گم شد»، پیدا کرد.

علی خوش لفظ یک قهرمان ملی است. این را زخم‌های نشمرده‌ای که از او «علی خوش زخم» ساخته گواهی می‌دهد. علی خوش زخم، نیازی به مدال ملی شجاعت ندارد. بچۀ بازیگوش محلۀ «شتر گلوی همدان» که روزگاری از دیوار راست‌بالا می‌رفت، پس از یازده بار مجروحیت با تیر و ترکش و موج و شیمیایی، حالا نمی‌تواند روی تخت بیمارستان بنشیند. تیر کالیبر تانک در آوردگاه شلمچه و کربلای 5، پس از 26 سال، همسایۀ نخاع اوست.

سردار شهید علی خوش لفظ پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت و صبر در برابر دوری یاران و دوستان، 29 آذر ماه سال 1396 آسمانی شد و به کاروان عظیم شهدا پیوست. او به تعبیر هم‌رزمانش «علی خوش رفیق» بود.

در کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد می‌شنویم:

شنیدن خاطرات علی خوش لفظ، طی شش ماه، از سیمای آن عاقل دیوانه نما، رمزگشایی کرد و تازه فهمیدم که او چقدر راهِ عبور به عمق خطوط دشمن را برای ترسیم مسیر رزمندگان در شب حمله، خوب می‌شناخته. از سرپل ذهاب تا دژ اسطوره‌ای کوشک در عملیات رمضان و از عمق کردستان عراق در عملیات والفجر 2 تا کوه طلسم شدۀ گیسکه در عملیات مسلم بن عقیل و سومار و از مهران و چنگوله تا جزیرۀ مجنون؛ همان جزیره‌ای که از او عاقل دیوانه نما ساخت. آنجا که از آفت بلدچیِ پرآوازه گریخت تا خودِ واقعی‌اش را پیدا کند. آن خودی که تکه‌ای از آن، وسط میدان مین در سومار، روی خاک مانده بود.

پارۀ تن او علی محمدی بود که او را به آبراه گمنامی دلالت کرد و از آنجا سر تیم زبدۀ اطلاعات عملیات، رانندۀ تانکر آب شد. او در جزیرۀ مجنون «سلوک سقایی» داشت. به همه آب می‌رساند اما خودش تشنۀ آب بود؛ آبی که او را به سرچشمۀ بقا برساند.

 ۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۸۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
یا رفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه- قسمت اول
۲۷ دقیقه
قسمت دوم
۲۸ دقیقه
قسمت سوم
۲۹ دقیقه
قسمت چهارم
۲۷ دقیقه
قسمت پنجم
۲۸ دقیقه
قسمت ششم
۲۷ دقیقه
قسمت هفتم
۳۰ دقیقه
قسمت هشتم
۲۸ دقیقه
قسمت نهم
۲۸ دقیقه
قسمت دهم
۲۹ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۹ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۸ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۷ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت شانزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت هفدهم
۳۰ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۸ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت بیستم
۲۹ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و جهارم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۳۰ دقیقه
قسمت سی ام
۳۰ دقیقه
قسمت سی ام
۲۹ دقیقه
قسمت سی و یکم
۲۶ دقیقه
قسمت سی و دوم
۲۳ دقیقه
قسمت سی و سوم - پایانی

راهنمای دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

برای دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وقتی مهتاب گم شد

نظرات کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

Sahar S
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
این کتاب فوق العاده و جذاب و روانی بود و پر از ماجراهایی که یکی پس از دیگری اتفاق می‌افتاد... انگار دستتو میگیره و همراه میکنه با یه نوجوان پرانرژی و به تدریج شاهد بزرگ شدن و عوض شدن اون میشی و شریک ۸ سال جنگیدن با همه خنده‌ها و گریه هایش.... حداقل به نظر من بعد از این همه اتفاقی که برای یه نفر از افتاده شاید اون به بعد نفس بکشه ولی زندگی نمیتونه بکنه و شبی رو بدون به یاد آوردن اون روزا نمیتونه بخوابه پس به پاس تمام از جان گذشتگی شهدا رواست که در موردشون بیشتر بخونیم تا حقی که بر گردن ما دارن رو بیشتر درک کنیم به علاوه این که این کتاب به لحاظ نگارش هم بسیار قوی و جذاب است. با تشکر از آقایان حمید حسام و پیشگر و ان شاء الله خداوند روح آقای خوش لفظ را قرین رحمت خود قرار دهد
رضا زهیری
۱۳۹۹/۲/۱
درود خدا بر علی خوش لفظ. کلیت کتاب صوتی بسیار خوب بود. اما نقاط ضعیفی داشت، فایل‌ها باید در قالب فصل‌ها تقسیم می‌شد. نکته بعد اشکال در بعضی فایل‌ها بود که باید دقت بیشتری در جهت رفع انها صورت بگیرد. و دو نکته بسیارمهم کتاب که علی آقا به نقل از شهید چیت سازان مطرح می‌کند در این کتاب صوتی شنیده عبور نمی‌شود. از سیم خوار دار نفس و اشک که به عنوان راهکار دستیابی به شهادت مطرح می‌شود. اگر کسی شنیده قسمت فایل را به ما معرفی کند لطفا
کاربر ع
۱۳۹۹/۱/۲۵
خوندن خاطرات وزندگینامه شهدا بیشترین سرگرمی من در این کتابخونه هاست وخیلی برام لذت بخشه وقتی میبینم این کشور عزیزمون چه جوونهایی داشته و صد البته الان هم داره وداریم میبینیم توی بیمارستانها تو عملیات جهادی برا نابودی این ویروس منحوس چه میکنن دست مریزاد جوونا خدا حفظتون کنه وشهداتون رو با شهدای کربلا محشور کنه ان شاءالله
مشاهد همه نظرات (۴۹)