دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد، نوشته حمید حسام، شرح زندگی سردار شهید علی خوش‌لفظ و روایتی عینی از یک واقعه‌ی تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.

وقتی مهتاب گم شد از دیاری چون جزیرۀ مجنون سخن می‌گوید؛ که جایی برای دیوانه‌هاست. دیوانه‌هایی که عاشق‌اند. عاشقانی که می‌خواهند از راه میان‌بر به خدا برسند.  این کتاب، روایت خاطرات علی  خوش لفظ در قالب تاریخ شفاهی است؛ واقعی، صادقانه، متکی بر اسناد و بی‌نیاز از نازک‌اندیشی خیال، حتی در آن شبِ شوکرانی.

وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستان‌پردازی و اسطوره‌سازی هم نیست، بلکه واقعیتی است شبیه اساطیر. واقعیت زندگی و رزم مردی که «خود واقعی‌اش» را در «شبی که مهتاب گم شد»، پیدا کرد.

علی خوش لفظ یک قهرمان ملی است. این را زخم‌های نشمرده‌ای که از او «علی خوش زخم» ساخته گواهی می‌دهد. علی خوش زخم، نیازی به مدال ملی شجاعت ندارد. بچۀ بازیگوش محلۀ «شتر گلوی همدان» که روزگاری از دیوار راست‌بالا می‌رفت، پس از یازده بار مجروحیت با تیر و ترکش و موج و شیمیایی، حالا نمی‌تواند روی تخت بیمارستان بنشیند. تیر کالیبر تانک در آوردگاه شلمچه و کربلای 5، پس از 26 سال، همسایۀ نخاع اوست.

سردار شهید علی خوش لفظ پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت و صبر در برابر دوری یاران و دوستان، 29 آذر ماه سال 1396 آسمانی شد و به کاروان عظیم شهدا پیوست. او به تعبیر هم‌رزمانش «علی خوش رفیق» بود.

در کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد می‌شنویم:

شنیدن خاطرات علی خوش لفظ، طی شش ماه، از سیمای آن عاقل دیوانه نما، رمزگشایی کرد و تازه فهمیدم که او چقدر راهِ عبور به عمق خطوط دشمن را برای ترسیم مسیر رزمندگان در شب حمله، خوب می‌شناخته. از سرپل ذهاب تا دژ اسطوره‌ای کوشک در عملیات رمضان و از عمق کردستان عراق در عملیات والفجر 2 تا کوه طلسم شدۀ گیسکه در عملیات مسلم بن عقیل و سومار و از مهران و چنگوله تا جزیرۀ مجنون؛ همان جزیره‌ای که از او عاقل دیوانه نما ساخت. آنجا که از آفت بلدچیِ پرآوازه گریخت تا خودِ واقعی‌اش را پیدا کند. آن خودی که تکه‌ای از آن، وسط میدان مین در سومار، روی خاک مانده بود.

پارۀ تن او علی محمدی بود که او را به آبراه گمنامی دلالت کرد و از آنجا سر تیم زبدۀ اطلاعات عملیات، رانندۀ تانکر آب شد. او در جزیرۀ مجنون «سلوک سقایی» داشت. به همه آب می‌رساند اما خودش تشنۀ آب بود؛ آبی که او را به سرچشمۀ بقا برساند.

 ۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۸۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
یا رفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه- قسمت اول
۲۷ دقیقه
قسمت دوم
۲۸ دقیقه
قسمت سوم
۲۹ دقیقه
قسمت چهارم
۲۷ دقیقه
قسمت پنجم
۲۸ دقیقه
قسمت ششم
۲۷ دقیقه
قسمت هفتم
۳۰ دقیقه
قسمت هشتم
۲۸ دقیقه
قسمت نهم
۲۸ دقیقه
قسمت دهم
۲۹ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۹ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۸ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۷ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت شانزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت هفدهم
۳۰ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۸ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت بیستم
۲۹ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و جهارم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۳۰ دقیقه
قسمت سی ام
۳۰ دقیقه
قسمت سی ام
۲۹ دقیقه
قسمت سی و یکم
۲۶ دقیقه
قسمت سی و دوم
۲۳ دقیقه
قسمت سی و سوم - پایانی

راهنمای دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

برای دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وقتی مهتاب گم شد
مژگان تولیتی
۱۳۹۶/۱۰/۱۰
عالی است. خدا این شهید بزرگوار را با حضرت زهرا س محشور و همنشین کند. انشاء الله
زهرا زارعیان
۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این کتاب عالی است زیباترین کتابی است که تاکنون خوانده‌ام ایکاش همه میتوانستند آن را بخوانند تا بدانند چه جوانان پاک، شجاع و بی‌ریا واز جان گذشته و... که گاهی باور آن برای ما انسان‌های خاکی و دنیادوست سخت است خوشا بحال انان
behrouz emadi
۱۳۹۶/۹/۳۰
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵۷)