دانلود کتاب صوتی پدر، عشق و پسر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدر، عشق و پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پدر، عشق و پسر

کتاب صوتی پدر، عشق و پسر نوشته‌ی سید مهدی شجاعی، یکی از زیباترین و درخشان‌ترین رمان‌های مذهبی است که فرازهایی از زندگی حضرت علی‌اکبر (ع) را برای شما به تصویر می‌کشد.

درباره‌ی کتاب صوتی پدر، عشق و پسر:

رویدادها و اتفاقات در این کتاب صوتی از زاویه‌ی اول شخص و از زبان اسب حضرت علی اکبر به نام عقاب بیان می‌شود و مخاطب راوی در قصه، مادر ارجمند حضرت علی اکبر، لیلی بنت ابی‌مرّه است. کتاب از ده مجلس تشکیل شده که در هر مجلس، عقاب با زبانی شیرین و جذاب، پرده‌ای از زندگی حضرت علی‌اکبر (ع) را بازگو می‌کند و مجالس پایانی، شهادت آن حضرت در کربلا را به نمایش می‌گذارند. هر قسمتی از زندگی حضرت علی اکبر (ع) که در مجالس ده‌گانه نشان داده می‌شود، در پایان به واقعه‌ی کربلا مربوط می‌شود و به همین دلیل، تمام مجالس رنگ عاشورایی خود را حفظ می‌کنند.

تحلیلی از بخش‌های کتاب صوتی پدر، عشق و پسر:

بخش اول به روایت چگونگی رسیدن عقاب به حضرت علی‌اکبر می‌پردازد، بخش دوم درباره‌ی تولد آن حضرت و شباهت‌شان به پیامبر است، بخش سوم درباره‌ی پایبندی آن حضرت نسبت به امام حسین (ع) به نگارش درآمده، بخش چهارم در مورد سقایت آن حضرت قبل از حضرت ابوالفضل است، بخش پنجم روایتی زیبا و دل‌نشین از به میدان نبرد رفتن حضرت علی‌اکبر (ع) و ارتباط عمیق او با امام حسین (ع) است، بخش ششم شجاعت‌ها و دلاوری‌های آن حضرت در میدان نبرد را شرح می‌دهد، بخش هفتم به عطش نامحدود آن حضرت اشاره می‌کند، بخش هشتم، تیر خوردن حضرت در میدان نبرد را به تصویر می‌کشد، بخش نهم، درباره‌ی به شهادت رسیدن حضرت علی اکبر (ع) است و بخش آخر به مصیبت کربلا می‌پردازد. در حقیقت این کتاب صوتی یکی از ناب‌ترین و احساسی‌ترین آثاری است که به روایت واقعه‌ی کربلا پرداخته است.

با وجود اینکه حضرت علی‌اکبر در واقعه عاشورا، نقش پررنگی را ایفا کردند، اما در کتاب‌های بسیار کمی به نقش ایشان پرداخته شده، از این رو این کتاب می‌تواند منبع و مرجع خوبی برای معرفی و شناخت آن حضرت باشد.

با سید مهدی شجاعی بیشتر آشنا شویم:

سید مهدی شجاعی در سال 1339 در تهران متولد شد. او با علاقه‌ای که به رشته‌های هنری داشت در سال 1356 به دانشگاه هنرهای دراماتیک رفت و رشته ادبیات نمایشی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد. او هم‌زمان در رشته حقوق هم مشغول آموختن شد اما علاقه‌اش به نویسندگی باعث شد هر دو رشته را رها کند.

حرفه روزنامه‌نگاری را از دوران جوانی آغاز کرد و حدود 8 سال مسئولیت صفحه‌های هنری و فرهنگی روزنامه جمهوری اسلامی ایران را بر عهده گرفت. او همچنین مدتی به عنوان سردبیر ماهنامه صحیفه، مجله رشد جوان و مدیر انتشارات برگ به فعالیت پرداخت. شجاعی در سال 1376 با تعطیل شدن مجله نیستان انتشارات نیستان را تأسیس کرد. این انتشارات در حیطه‌ی داستان، شعر و نمایش‌نامه شروع به فعالیت کرد.

سید مهدی شجاعی تا به امروز چندین بار در داوری جشنواره‌های فیلم فجر، تئاتر فجر و جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان حضور داشته اشت. از دیگر آثار او عبارت‌‌اند از: به کشتی پهلو گرفته، از دیار حبیب، دست، دعا، چشم امید، کمی دیرتر، پدر، عشق و پسر و آفتاب در حجاب و... .

او همچنین در نوشتن فیلم‌نامه‌های کمین، قله دنیا 1، مردی از جنس نور، مسافر کربلا و آخرین آبادی با مجید مجیدی و بهزاد بهزادپور همکاری کرده است. شجاعی فیلم‌نامه‌های مرد رویاها درباره زندگی شهید چمران و یعقوب‌ترین یوسف، یوسف‌ترین زلیخا درباره حضرت یوسف را نیز به نگارش درآورده است.

در قسمتی از کتاب صوتی پدر، عشق و پسر می‌شنویم:

«عجیب بود رابطه میان این پدر و پسر. من گمان نمی‌کنم در تمام عالم، میان یک پدر و پسر، این همه تعلق، این همه عشق، این همه انس و این همه ارادت حاکم باشد. من همیشه مبهوت این رابطه‌ام. گاهی احساس می‌کردم که رابطه‌ی حسین با علی‌اکبر فقط رابطه‌ی یک پدر و پسر نیست؛ رابطه‌ی یک باغبان با زیباترین گل آفرینش است، رابطه‌ی عاشق و معشوق است، رابطه‌ی دو انیس و همدل جدایی‌ناپذیر است. احساس می‌کردم رابطه‌ی علی‌اکبر با حسین، فقط رابطه‌ی یک پسر با پدر نیست؛ رابطه‌ی مأموم و امام است، رابطه‌ی مردید و مراد است، رابطه‌ی عاشق و معشوق است، رابطه‌ی محب و محبوب است و اگر کفر نبود می‌گفتم رابطه‌ی عابد و معبود است».

 ۲ ساعت و ۲۱ دقیقه، ۱۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
مجلس اول
۳ دقیقه
معرفی
۱۰ دقیقه
مجلس دوم
۸ دقیقه
مجلس سوم
۷ دقیقه
مجلس چهارم
۲۳ دقیقه
مجلس پنجم
۱۸ دقیقه
مجلس ششم
۱۷ دقیقه
مجلس هفتم
۱۳ دقیقه
مجلس هشتم
۲۲ دقیقه
مجلس نهم
۱۲ دقیقه
مجلس دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پدر، عشق و پسر

برای دانلود کتاب صوتی پدر، عشق و پسر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پدر، عشق و پسر

نظرات کتاب صوتی پدر، عشق و پسر

فاطمه رحمتی
۱۳۹۹/۶/۴
این کتاب باعث شد پنجره‌ای تازه رو به روشنایی این شخصیت بزرگوار برای من باز شود و همچنین موجب مأنوس شدن هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان با واقعه‌ی کربلا میشود.
خدا قوت به همه شماهایی که دغدغه دین دارید 🌹
Mohammad Alimirzaei
۱۳۹۹/۶/۸
کتاب بسیار خوبی بود. کتاب کشتی پهلو گرفته ایشون رو هم خونده بودم قبلا. فوق‌العاده بود. روایت بسیار زیبا بود و جذابیت داستان با نثر قوی و پراحساسی که داشت حس عجیبی رو به آدم منتقل می‌کرد. حتما کتاب رو بخرید و گوش بدید. در مدت زمان کوتاهی تموم میشه.
سید علیرضا سجادی
۱۳۹۹/۴/۲۲
کتابهای صوتی از این دست، میتونه نگرش عمیق تر و دقیق تری نسبت به این دین به ما بده، البته بشرط اینکه خواسته باشیم بدونیم... خواسته باشیم بفهمیم.... این کتاب رو دوست دارم ⚘
مشاهد همه نظرات (۱۳)