دانلود کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر

کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر، اثری از رابرت کیوساکی‌ و شارون لیچر، دربردارنده‌ی راهکارهای مفید‌ی‌ست که ثروتمندان به واسطه آن‌ها به ثروت و موفقیت رسیده‌اند.

ایده‌های رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) و شارون لیچر (Sharon L Lechter) که در کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر (Rich Dad Poor Dad) آمده است، از نظر بسیاری از پدر و مادرها عجیب و بدون کارایی است. بیشتر والدین برای پایبند کردن بچه‌ها در مدرسه مشکل دارند. اگر فرزندان‌تان را تشویق کنید که کارمند خوبی باشند آن وقت آن‌ها را وادار کرده‌اید که بیشتر از آنچه سهم‌شان است مالیات به دولت بدهند و در عوض هم انتظار مقرری بازنشستگی ناچیزی را بکشند یا اصلاً منتظر مقرری گرفتن هم نمانند. درست است که مالیات قسمت اعظم هزینه‌های اشخاص را تشکیل می‌دهد. در واقع بیشتر خانواده‌ها از ماه ژانویه تا اواسط ماه می را برای دولت کار می‌کنند تا بلکه بتوانند مالیات‌هایشان را پرداخت کنند. ما الان به ایده‌های تازه نیازمندیم و این کتاب همان نوع ایده‌ها را به شما ارائه می‌دهد.

رابرت عقیده دارد که اشخاص ثروتمند آموزش‌های خاص و ویژه‌ای به فرزندان‌شان می‌دهند. شاید ایده‌هایی که در کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول آورده شده‌اند از آن نوع چیزهایی نباشند که شما دل‌تان بخواهد با فرزندان‌تان در موردشان گفتگو کنید. ما باید دانش و معلومات تازه‌تری را به فرزندانمان بیاموزیم. ما به ایده‌های جدید و آموزش‌های متفاوتی نیازمندیم. شاید ایده‌ی بدی نباشد که به فرزندانمان بگوییم که همزمان با کارمند نمونه بودن سعی کنند تا صاحب شرکت سرمایه‌گذاری شخصی‌شان هم باشند.

اگر کارمند، باغبان، کفاش و یا حتی بیکار هستید باز هم می‌توانید به خودتان یاد بدهید و به آن‌هایی که دوستشان دارد آموزش بدهید تا از لحاظ مالی بتوانند مستقل شوند و از خودشان محافظت کنند. یادتان باشد که هوش مالی یک روند ذهنی است که طی آن ما می‌توانیم مشکلات مالی‌مان را رفع کنیم.

در جامعه‌ی امروزی با تغییرات جهانی و تکنولوژیکی زیادی روبه‌رو هستیم که بسیار گسترده هستند و حتی گسترده‌تر از تمام تغییراتی هستند که تاکنون با آن‌ها روبه‌رو شده‌ایم. هیچ فردی جام جهان‌نما ندارد اما از یک چیز می‌توان مطمئن بود و آن هم اینکه تغییرات در راه هستند که ما در ذهن‌مان هم نمی‌گنجد. چه فردی می‌داند در آینده با چه چیزهایی روبه‌رو خواهیم شد؟ اما هر اتفاقی هم که رخ بدهد ما دو انتخاب اساسی پیش رویمان داریم یا آنکه محتاطانه رفتار کنیم یا اینکه هوشمندانه جلو برویم و آن کار را با آماده‌سازی خودمان و کسب آموزش‌های لازم و بکارگیری نبوغ مالی خود و فرزندانمان انجام دهیم.

از نظر رابرت کیوساکی علت مشکلات اغلب مردم این است که سال‌ها عمر خود را در مدرسه درس خوانده‌اند، اما هیچ چیز درباره‌ی پول و منابع مالی آموزش ندیده‌اند. وی می‌گوید: که مردم می‌آموزند تا برای پول کار کنند، اما هرگز نمی‌آموزند، کاری کنند تا پول برایشان کار کند.

رابرت کیوساکی اقتصاددان برجسته و صاحب تئوری‌های نوآورانه‌ و درخشان اقتصادی در دنیاست. نخستین و معروف‌ترین کتاب وی پدر پولدار پدر فقیر است که به نظرهای این دو پدر و دوران بچگی‌اش می‌پردازد اما او در ادامه سری کتاب‌هایش به طور تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به پول می‌پردازد. او علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا و فعال در حوزه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است.

در بخشی از کتاب صوتی پدر پولدار پدر فقیر می‌شنویم:

یادم هست که در مدرسه داستان رابین هود و دوستانش را برای ما تعریف می‌کردند. معلم من فکر می‌کرد داستان مزبور داستانی شگفت‌انگیز در مورد قهرمانی رومانتیک شبیه کوین کاستنر است که از پولدارها پول می‌دزدید و به فقرا می‌بخشید. پدر پولدار رابین هود را قهرمان نمی‌دانست بلکه او را یک حقه‌باز توصیف می‌کرد. شاید خیلی وقت است که رابین هود به خاطرها سپرده شده است اما پیروان او هنوز هم در جامعه وجود دارند. خیلی وقت‌ها می‌شنوم که افراد می‌گویند چرا هزینه‌ی فلان چیز را پولدارها نباید بدهند یا پولدارها باید مالیات بیشتری بدهند و پولشان را به فقرا ببخشند.

همین ایده‌ی رابین هودی یا گرفتن از اغنیا و بخشیدن به فقرا است که عامل بیشترین درد و محنت فقرا و طبقه‌ی متوسط بوده است. دلیل اینکه طبقه‌ی متوسط بیشتر از دیگران مشمول مالیات می‌شود به خاطر طرز فکر رابین‌هودی است. واقعیت این است که پولدرها مالیاتی نمی‌دهند بلکه طبقه‌ی متوسط است که جور فقرا را می‌کشد. مخصوصاً‌ آن دسته که جزو اقشار متوسط درس خوانده‌اند و درآمدشان بالاست.

مجدداً برای اینکه کاملاً متوجه نحوه‌ی رخداد امور شویم بایستی به گذشته برگردیم و نظری به تاریخچه‌ی مالیات بیندازیم. گرچه پدر بسیار تحصیلکرده‌ی من در زمینه‌ی تاریخچه آموزش استاد بود پدر پولدارم خودش را متخصص تاریخچه‌ی مالیات‌ها می‌دانست. پدر پولدار برای من و مایک توضیح داد که در اصل در ایالات متحده و انگلستان چیزی به نام مالیات وجود نداشته است. گاهگاهی برای تامین هزینه‌های جنگ از مردم مالیات‌های موقتی گرفته می‌شد. در این مواقع پادشاه یا رئیس‌جمهور حرف مالیات را وسط می‌کشید و از مردم می‌خواست تا در این امر شرکت کنند. از سال 1799 تا 1816 در بریتانیا مالیات به منظور تجهیز ارتش برای نبرد در مقابل ناپلئون وضع شد و در ایالات متحده بین سال‌های 1861 تا 1865 مالیات را برای تامین هزینه‌های جنگ داخلی وضع کرده بودند.

در سال 1885 انگلستان مالیات بر درآمد را به صورت قانونی دائمی برای شهروندانش درآورد. در سال 1913 در ایالات متحده همزمان با تصویب و ابلاغ اصلاحیۀ شانزدهم قانون اساسی دائمی شد. حتی زمانی پیش آمد که آمریکایی‌ها ضد پرداخت مالیات اعتراض کردند دلیل این امر هم مالیات گزافی بود که روی چای وضع شده بود و منجر به شکل گیری حزب معروف تی پارتی در بوستون‌هاربر شد و این مسئله خودش بعدها منجر به شعله‌ور شدن آتش جنگ انقلابی شد. تقریباً در هر دو کشور 50 سال طول کشید تا مردم بپذیرند که برای درآمدشان مالیات بدهند. آنچه که در این میان از قلم افتاده است این است که هر دوی این مالیات‌ها در ابتدا فقط برای ثروتمندان جوامع وضع شده بودند. پدر پولدارم از من و مایک می‌خواست که این نکته را درک کنیم. وی برای ما توضیح داد که ایده‌ی دریافت مالیات اینگونه در میان عموم مطرح و پذیرفته شد که به فقرا و طبقۀ متوسط گفتند مالیات فقط برای تنبیه و جریمه‌ی ثروتمندان وضع شده است. مردم هم فقط به این دلیل به قانون مزبور رای مثبت دادند و اخذ مالیات قانونی شد. گرچه هدف این قانون مجازات ثروتمندان بود اما در واقع کسانی را هدف قرار داد که به آن رای داده بودند یعنی فقرا و طبقه‌ی متوسط جامعه را.

 ۸ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۴۶۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۵ دقیقه
پیشگفتار
۱۹ دقیقه
مقدمه - فصل 1: پدر پولدار، پدر فقیر به روایت رابرت کیوساکی
۹۱ دقیقه
فصل 2: درس اول: پولدار‌ها برای پول کار نمی‌کنند
۵۷ دقیقه
فصل 3: درس دوم: چرا به تدریس در امور مالی می‌پردازیم؟
۲۳ دقیقه
فصل 4: درس سوم: برای شغل خودتان اهمیت قائل شوید
۳۴ دقیقه
فصل 5: درس چهارم: تاریخچه‌ی مالیات و قدرت شرکت‌ها
۶۳ دقیقه
فصل 6: درس پنجم: پول‌دار‌ها پول می‌سازند
۴۰ دقیقه
فصل 7: درس ششم: کار کنید تا یاد‌ بگیرید، برای پول کار نکنید
۵۱ دقیقه
فصل 8: غلبه بر موانع پیروزی
۶۷ دقیقه
فصل 9: شروع کار
۱۶ دقیقه
فصل 10: باز هم بیشتر می‌خواهید بدانید؟ این کارها را انجام دهید
۱۲ دقیقه
فصل 11 : چطور با 7000 دلار هزینه‌ی تحصیل فرزندتان را بپردازید؟

راهنمای دانلود کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر

برای دانلود کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پدر پولدار، پدر فقیر
Reza Bahrami nasr
۱۳۹۸/۶/۲۵
ی کتاب بی‌نهایت عالی و تاثیر گذار. گوینده هم با کلام رسا و زیبا لذت گوش دادن به این اثر فوق‌العاده رو چند برابر میکنه. تشکر
Kali Mari
۱۳۹۸/۶/۱۷
این کتاب عالیه مطالبی رو میگه که کمتر کسی به اون توجه میکنه
سمیه کاظم زاده
۱۳۹۸/۶/۱۷
خیلی خوب و مفید بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۵)