دانلود کتاب صوتی پیامبر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیامبر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پیامبر

کتاب صوتی پیامبر شاهکار ادبی و هنری جبران خلیل جبران است. این کتاب در طول قرن بیستم پس از انجیل پرفروش‌ترین کتاب در آمریکا بوده است. پیامبر در قالب مجموعه‌ای از نوشتارها، برگرفته از ۲۶ شعر منثور است. اندرزهایی که مردی خردمند به نام "المصطفی" می‌خواند.

کتاب پیامبر (The Prophet) اولین‌بار در سال ۱۹۲۳ میلادی، به زبان انگلیسی در ایالات متحده آمریکا منتشر شد. محبوبیت این کتاب در دهه ۱۹۳۰ و دوباره در دهه ۱۹۶۰ میلادی، اوج گرفت. هم‌اکنون کتاب پیامبر به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده و یکی از پایه‌های ثابت فهرست پرفروش‌‌ترین کتاب‌های دنیا است. تصور بر این است که ده‌ها میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

پیام آرمان‌گرایانه و نمادین جبران خلیل جبران (Kahlil Gibran) برای ایجاد توازن بین معنویت شرقی و پیشرفت مادی غرب، چیزی از رنج انسان در سراسر جهان نکاسته است، خوانندگان به صفحات «پیامبر» پناه برده‌اند تا حکمت آن را از نو جذب کنند. شعر محبوب این کتاب عموماً در عروسی‌ها، تعمیدها، و مراسم تشییع مردگان در سراسر جهان خوانده می‌شود.

«پیامبر» سفر مردی تبعیدی به نام المصطفی را که در زبان عربی به معنای فرد برگزیده است، به تصویر می‌کشد. زمانی که آمادۀ بازگشت به «جزیرۀ زادگاهش» است، آرزو می‌کند که هدایایی را به اهالی اُرفالِس، مردمی که در میان آن‌ها زندگی کرده است، ببخشد اما چیزی ندارد. مردم اُرفالِس پیرامون او حلقه می‌زنند و المیترا که پیشگوست، از او می‌خواهد که «به ما از حقیقت خود چیزی بده» و درون بینی‌های روحانی این مرد در بیست و شش موعظۀ شاعرانه هدایای او هستند.

المصطفی، به عنوان فرزانه‌ای حکیم و مردی با بینشی ژرف، ارزش‌های اخلاقی، رازهای حیات و حکمت بی‌زمان دربارۀ تجربۀ بشری شامل ازدواج، کودکان، دوستی، لذت، و مرگ را می‌آموزد. او برای مثال، آن‌ها را به تعادل فکر و احساس، شور و خرد و دهش گمنامانه فرا می‌خواند، زیرا که شادیِ دهنده پاداش اوست.

جبران خلیل جبران (در زبان عربی به ضم جیم)، شاعر، نویسنده، فیلسوف و نقاش لبنانی در ۶ ژانویه ۱۸۸۳ در دهکده البشری در شمال لبنان به دنیا آمد و در ۱۰ آوریل ۱۹۳۰ در شهر نیویورک از دنیا رفت.

 ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۱۲۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۳ دقیقه
بخش اول
۳۲ دقیقه
بخش دوم
۳۲ دقیقه
بخش سوم
۱۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۴ دقیقه
بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پیامبر

برای دانلود کتاب صوتی پیامبر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پیامبر

نظرات کتاب صوتی پیامبر

کاربر TB
۱۳۹۷/۴/۳۱
وقتی داستانی می‌خوانیم یا مهارتی که دیگران در آن عاجزند را میاموزیم، ادعا می‌کنیم که چیزهایی می‌دانیم که بقیه نمی‌دانند، گاهی سعی می‌کند نظر دیگران را هم به چنین تجاربی جلب کنیم که مثلا‌ای کاش تو هم فلان کتاب را مثل من می‌خواندی تا بتوانی این قضایا را بهتر درک کنی. نمی‌خواهم قضاوت ارزشی کنم که این امر خوب است یا بد، ولی همه ما آنرا تجربه کردیم و می‌دانیم چقدر تنها ماندن در جمعی که بقیه مانند ما نمی‌اندیشند سخت است، حالا با این دیدگاه سراغ کتاب بروید. ببینید یک پیامبر چگونه می‌تواند در میان جمعی پیامبری کند که امتش، به طور کلی دیدگاه متفاوتی از و دارند..
نعمتی رامین
۱۳۹۸/۱/۲۸
نثر و سیاق ادبی جبران خلیل جبران بسیار قابل تحسین است. او در این کتاب کوشیده تا اصل معنای دین را با عینک‌های گوناگونی که بر دیده انسان‌ها وجود دارد، تفسیر نماید.
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۰/۲۹
خلیل جبران نویسنده لبنانی و بیشترین,تاثیر درباره عشق و زیبایی در آثارش داشت. این هم یکی از آثار این نویسنده درباره عشق است.
مشاهد همه نظرات (۳۳)