معرفی و دانلود کتاب صوتی پینوکیو

عکس جلد کتاب صوتی پینوکیو
قیمت:
۳۱,۲۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پینوکیو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پینوکیو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پینوکیو

کتاب صوتی پینوکیو اثر کارلو کلودی، داستان پرماجرای عروسکی چوبی است که توسط پیرمردی نجار به نام ژپتو ساخته می‌شود، قدم به زندگی انسان‌ها می‌گذارد و حوادث عجیب و عبرت‌انگیزی را پشت سر‌می‌گذارد. داستانی کلاسیک و جذاب که می‌توان با شیفتگی بارها آن را شنید.

پینوکیو (Pinocchio) عروسکی چوبی است که آرزویی بزرگ در سر دارد؛ پینوکیو دوست دارد یک پسر واقعی باشد و در این راه تلاش زیادی می‌کند. این داستان جذاب و معروف حاوی درس‌های اخلاقی مهمی برای کودکان است.

پینوکیو، داستان پیرمردی است که در یک دهکده کوچک زندگی می‌کرد که همه او را پدر ژپتو صدا می‌کردند. پیرمرد نجاری می‌کرد و بچه‌ای نداشت و بسیار تنها بود. پدر ژپتو به‌ همراه یک گربه و دارکوب زندگی و با درست کردن اشیا چوبی امرار معاش می‌کند. او با درست کردن عروسکی چوبی به اسم پینوکیو باور می‌کند که کودکی دارد. فرشته‌ای مهربان وقتی متوجه آرزوی قلبی پیرمرد می‌شود، با زنده کردن عروسک آرزوی پیرمرد را برآورده می‌کند.

مدتی می‌گذرد، پدر ژپتو، پینوکیو را مثل تمام کودکان به مدرسه می‌فرستد. پینوکیو در راه مدرسه از روی سادگی و خوش‌قلبی گول روباه مکار و گربه نره را می‌خورد و به تماشای نمایش خیمه‌شب‌ بازی می‌رود. در آنجا روباه مکار او را به صاحب خیمه‌شب‌ بازی می‌فروشد. پینوکیو با جوجه اردک همراهش جینا به‌ ناچار در آنجا می‌ماند و به همراه آن‌ها از شهری به شهر دیگر می‌رود و ستاره‌ی نمایش خیمه‌شب‌بازی می‌شود؛ تا این‌ که تصمیم به بازگشت به خانه را می‌گیرد و در راه باز فریب روباه مکار را می‌خورد و سکه‌هایی را که از صاحب خیمه‌شب‌ بازی گرفته بود از دست می‌دهد.

در جنگل با پری مهربان آشنا می‌شود. پری که از پدر ژپتو اجازه گرفته بود مدتی از پینوکیو مراقبت می‌کند و به او درس حساب می‌دهد. یک بار به‌ دلیل بازی‌گوشی به شهر احمق‌ها رفته و پشیمان برمی‌گردد؛ هنگام برگشت به خانه باز به دام روباه مکار و گربه نره می‌افتد و ماجراهای بسیاری رخ می‌دهد و با این‌ که بارها گول آن‌ها را می‌خورد ولی باز هر بار با سادگی و خوش‌قلبی با آن‌ها دوست می‌شود؛ تا این‌ که سرانجام برای یافتن پدر ژپتو به دریا می‌رود و او را در شکم نهنگ پیدا می‌کند؛ و پس از نجات یافتن و پایان یافتن سفرها در آخر توسط پری مهربان به انسان تبدیل می‌شود.

این داستان ایتالیایی در قرن نوزدهم چنان مورد استقبال قرار گرفت که تدریس بخش‌هایی از آن جزو برنامه مدارس ایتالیا قرار گرفته‌ است. کتاب ماجراهای پینوکیو، براساس مطالعات موسسه ondazione Nazionale Carlo Collodi و یافته‌های یونسکو، مورد اقتباس 240 زبان دنیا قرار گرفته است و به همین دلیل، این کتاب را در فهرست پر ترجمه‌ترین کتاب‌های جهان قرار داده‌اند که اهمیت اثر را نشان می‌دهد.

نویسنده این کتاب، کارلو کلودی (Carlo Collodi) در در شهر فلورانس، ایتالیا به دنیا آمد. پدرش، دومینگو لورنزینی، آشپز و مادرش، آنجلا اورزالی، خدمتکار بود. از آثار و نوشته‌های مشهور کلودی می‌توان به پینوکیو اشاره کرد. او در سنین جوانی وارد مدرسه علوم دینی شد و با این‌ که به سیاست علاقهٔ بیشتری داشت، تا سن 17 سالگی در آنجا ماند. او در ابتدا بیشتر به عنوان روزنامه نگار، منتقد و نویسنده کتاب‌‌های آموزشی شناخته می‌‌شد، اما موفقیت کتابی که او به قصد سرگرم ساختن نوشت - یعنی ماجرای پینوکیو - به حدی بود که وی هم اکنون جزو بزرگترین نویسندگان آثار ادبی کودکان محسوب می‌‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی پینوکیو می‌شنویم:

درست در همان لحظه، کسی در زد. نجار که نای ایستادن نداشت گفت: «بیا تو.»
بی‌‌درنگ پیرمردی سرحال و قبراق وارد دکان شد. اسم او ژِپِتو بود، اما وقتی بچه‌های محل می‌‌خواستند عصبانی‌اش کنند پودینگ صدایش می‌زدند، چون کلاه‌ گیس زردی که به سر می‌گذاشت آدم را یاد پودینگی می‌‌انداخت که با ذرت درست شده باشد. ژپتو خیلی زود‌جوش بود و وای اگر کسی‌ پودینگ صدایش می‌زد! زود برآشفته می‌شد و دیگر کسی نمی‌توانست جلودارش باشد.
ژپتو گفت: «صبح به‌ خیر استاد آنتونیو، کف زمین چی‌کار می‌کنی؟»
«دارم به مورچه‌ها الفبا یاد می‌دم.»
«چه خوب، با کار و باری که داری بد هم نیست.»
«حالا چی تو رو کشونده اینجا، ژپتو؟»
«پاهام. اما راستش استاد آنتونیو، اومدم یه لطفی در حق من بکنی.»
نجار روی زانوهایش بلند شد و در پاسخ گفت: «بفرما، من در خدمتم.»
«امروز صبح یه فکری به سرم زد.»
«بگو بشنویم.»
«فکر کردم یه عروسک چوبی خوشگل بسازم، یکی که بتونه برقصه، شمشیربازی بکنه، و مثل یه بندباز بالا و پایین بپره. اون‌ وقت من هم با این عروسک دور دنیا می‌گردم و یه لقمه نون و یه لیوان نوشیدنی گیر می‌آرم. نظرت چیه؟»
همان صدای آهسته از جایی که معلوم نبود کجاست گفت: «آفرین، پودینگ!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
بخش اول
21 دقیقه
بخش دوم
23 دقیقه
بخش سوم
19 دقیقه
بخش چهارم
19 دقیقه
بخش پنجم
20 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
23 دقیقه
بخش هشتم
23 دقیقه
بخش نهم
27 دقیقه
بخش دهم
20 دقیقه
بخش یازدهم
29 دقیقه
بخش دوازدهم
25 دقیقه
بخش سیزدهم
25 دقیقه
بخش چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پینوکیو
نویسنده
مترجمعلی امیر ریاحی
راویراضیه هاشمی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پینوکیو

سعید حسینی
۱۳۹۷/۹/۱۷
این فایل صوتی که در واقع کتاب پینوکیو هست؛ برای بچه‌ها عالیه. پسر بنده که از قصه خیلی خیلی خوشش آمده بود.
Mahsa Ghorbani
۱۴۰۱/۷/۴
یکی از اون کتابهای که هم بچهاازش لذت میبرن هم بزرگترها که یاد کودکیشون میوفتن
Nasim Ghadri
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
بهترین کتابی که شنیدم، بخصوص برای کودکان
Fateme Mirzayian
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
ممنون از ساخت این کتاب
فاطمه الاداغلو
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
عالی بود بسیار مفید
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پینوکیو

برای دریافت کتاب صوتی پینوکیو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.