دانلود کتاب صوتی چمدان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چمدان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چمدان

کتاب صوتی چمدان نوشته بزرگ علوی، از نویسندگان برجسته ادبیات فارسی است و نخستین مجموعه داستان‌های کوتاه علوی است که با صدای علی دنیوی ساروی روایت شده.

مجموعه چمدان با نثری روان و ساده نگاشته شده است. علوی در داستان‌ها فرهنگ همگانی را باز می‌تاباند و تصویر ناکامی‌ها و سیه‌روزی‌های آنان را نشان می‌دهد؛ سبک واقع‌گرایی‌اش به محمد علی جمالزاده و صادق هدایت نزدیک می‌شود، با این تفاوت که شخصیت‌های داستان‌های علوی از دید پویایی و زندگی اجتماعی با شخصیت‌های داستان‌های هدایت، که نگرشی دیگرگونه نسبت به جهان دارند، فرق می‌کنند.

بزرگ علوی (Bozorg alavi) در سال ١۲۸۲ شمسی در تهران دیده گشود. در آلمان تحصیل کرد و با ادبیات نوین جهان آشنا شد. او را می‌توان از پیشگامان داستان‌نویسی در ایران دانست. پدرش ابوالحسن علوی علی رغم شغل تجارت به سیاست گرایش داشت، او در آلمان زندگی می‌کرد. علوی تحصیلات خود را در علوم تربیتی آلمان به پایان رساند بزرگ علوی در سال ١۳١۵ به اتهام داشتن افکار سوسیالیستی، با جمعی دیگر از همفکرانش به زندان افتاد و تا برکنار شدن رضاشاه (شهریور ١۳۲۰) در زندان ماند. از بهترین آثار علوی می‌توان به چمدان، ورق پاره‌های زندان، پنجاه و سه نفر، نامه‌ها، چشم‌هایش، میرزا، موریانه و روایت اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی چمدان می‌شنویم:

از استخوان‌های برجسته گونه‌هایش پیدا بود که مرگ قربانی تازه‌ای پیدا کرده بود اما این فکر در مغز من به هیچ‌وجه جا نمی‌گرفت. چطور می‌شود که خسرو بمیرد؟ چطور من باور کنم؟ چقدر امید داشت. یک مرتبه فکر مرگ به شکل مهیبی در نظر من مجسم شد، بالاخره سل فقط وسیله‌ای است. ممکن است که خسرو در کوچه راه برود و آجری او را بکشد این فکر زننده است. بدنم لرزید، خسرو به این جوانی با این همه فکر، با این همه امید، خسرو با این احساسات لطیف باید بمیرد.

 ۵ ساعت و ۳۷ دقیقه، ۳۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
چمدان
۳۳ دقیقه
قربانی
۳۶ دقیقه
عروس هزار داماد
۳۷ دقیقه
تاریخچه اتاق من
۲۴ دقیقه
سرباز سربی- بخش اول
۲۳ دقیقه
سرباز سربی - بخش دوم
۲۴ دقیقه
شیک پوش - بخش اول
۱۶ دقیقه
شیک پوش - بخش دوم
۳۶ دقیقه
رقص مرگ - بخش اول
۳۳ دقیقه
رقص مرگ - بخش دوم
۳۲ دقیقه
رقص مرگ - بخش سوم
۱۲ دقیقه
رقص مرگ - بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی چمدان

برای دانلود کتاب صوتی چمدان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چمدان

نظرات کتاب صوتی چمدان

سارا مولوی
۱۳۹۷/۱۰/۲۰
کتاب و قلم بزرگ علوی که قابل ستایشه، ولی من بیشتر از شما تشکر میکنم، اینکه اپلیکیشنی باشه که کلی کتاب صوتی داشته باشه خیلی خوووبه، سرعت کتاب خوندن و یادگیری خیلی بیشتر میشه و تقریبا تمام اوقات بیکاری رو مشغول شنیدن کتابهای مطرح جهان خواهی بود، امیدوارم که پاداش این کار خوبتون رو در همین جهان ببینید و لذت ببرید
Hamideh mansoori
۱۳۹۸/۹/۱۴
من مدتی است که اوقات پشت ترافیک موندنم را با شنیدن کتابهای صوتی پر می‌کنم. متن شیوا و روان کتاب همراه با صدای گرم و دقیق گوینده، باعث جذابیت هرچه بیشتر این کتاب شده است. جالب تر اینکه من دو تا از داستانها را همراه با همسرم گوش دادم و به این ترتیب ایشون هم به شنیدن کتاب راغب شده‌اند. برای همین هم از تیم کتابراه تشکر می‌کنم‌.
ریحوون 🌱
۱۳۹۹/۵/۴
آخ نگم که چه داستانهای کوتاه جذابی رو شنیدم
اولین قصه منو میخکوب کرد
انگار آب سرد ریختن روم...
آنهایی که در دنیا زیاد زجر کشیده‌اند ماسکی بر روی صورت خود زده اند‌ و آن‌ها که زیاد گریه و ناله میکنند، اصلا نمیدانند درد چیست👌👌👌
مشاهد همه نظرات (۲۷)