دانلود کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم

کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم اثر نادر ابراهیمی، یکی از سه‌گانه‌های عاشقانه نادر ابراهیمی و از محبوب‌ترین آثار ایشان است که خطاب به همسرش که عصای دستِ تفکر، هم‌اندیش و هم قدم او در زندگی بوده، بی‌تکلف سخن می‌‌گوید.

نادر ابراهیمی یکی از برترین و معروف‌ترین خطاطان در زمان قدیم بود. وی کتاب چهل نامه‌ی کوتاه به همسرم را زمانی نوشته که به تمرین خطاطی می‌پرداخته است. چنانچه خودش در آغاز کتاب چنین می‌نویسد: آن روزها که تازه تمرین خطاطی را شروع کرده بودم، حدود سال‌های 63 تا 65، به هنگام نوشتن، در تنهایی، در فضایی که بوی تلخ مرکب ایرانی در آن می‌پیچید و صدای سنتی قلم نی، تسکین‌دهنده‌ی خاطرم می‌شد، غالبا به یاد همسرم می‌افتادم که او نیز همچون من و شاید نه همچون من اما به شکلی، گه‌گاه و بیش از گه‌گاه، دل‌گرفتگی، قلبش را خاکستری رنگ می‌کرد.

این‌ها، تنها نامه‌هایی ساده نیستند، بلکه سرشار از غرضی محبانه‌اند برای تمام عاشقان سرزمینمان که زبان خوش فارسی می‌دانند. پس غنیمت است، بشنوید و بسیار بشنوید.

نادر ابراهیمی، نویسنده، ترانه سرا، مترجم، روزنامه نگار و مستندساز، طی 57 سال فعالیت حرفه‌ای خود بیش از 90 اثر هنری به یادگار گداشته است. از جمله معروف‌ترین آثار نادر ابراهیمی عبارت است از: بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم، چهل نامه کوتاه به همسرم و یک عاشقانه آرام.

در قسمتی از کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم می‌شنویم:

عزیز من!
از این که می‌بینی با این همه مسأله برای سخت و جان گزا اندیشیدن، هنوز و باز، همچون کودکان سیر، غشغشه می‌زنم؛ بالا می‌پرم، ماشین‌های کوکی را کف اتاق می‌سُرانم، با بادکنک بادالویی که در گوشه‌ای افتاده بازی می‌کنم و به دنبال حرکت‌های ساده لوحانه و ولگردانه‌اش، ولگردانه و ساده لوحانه می‌روم تا باز آن را از خویش برانم، و ناگهان به سرم می‌زند که بالارفتن از دیوار صافِ صاف را تجربه کنم گر چه هزاران بار تجربه کرده‌ام، و با سرک کشیدن‌های پیوسته و عیارانه به آشپزخانه، دلگی‌های دائمی‌ام را نشان می‌دهم، و نمک را هم قدری نمک می‌زنم تا قدری شورتر شود و خوشمزه تر، مرا سرزنش مکن، و مگو که‌ ای پنجاه ساله مرد! پس وقار پنجاه سالگی‌ات کو؟

نه... 
همیشه گفته‌ام و باز می‌گویم، عزیز من، کودکی‌ها را به هیچ دلیل و بهانه، رها مکن، که ورشکست ابدی خواهی شد... 
آه که در کودکی، چه بی‌خیالی بیمه کننده‌ای هست، و چه نترسیدنی از فردا... 

بانوی من!
مگر چه عیب دارد که انسان، حتی در هشتاد سالگی هم الک دولک بازی کند، و گرگم به هوا، و قایم باشک، و اَکَردوکِر، و تاق یا جفت، و «نان بیار کباب ببر» و «اتل متل»... جداً مگر چه عیب دارد؟ مگر چه خطا هست در این که برای چیدن یک دانه تمشک رسیده که در لابلای شاخه‌های به هم تنیده جا خوش کرده است، آن همه تیغ را تحمل کنیم؟
مگر کجای قانون به هم می‌خورد، اگر من و تو، و جمع بزرگی از یاران و همسایگانمان، در یک روز زرد پائیزی، صدها بادبادک رنگین را به آسمان بفرستیم و کودکانه به رقص‌های خالی از گناهِ آن‌ها نگاه کنیم؟ بادبادک‌ها، هرگز ندیده‌ام که ذره‌ای از شخصیت آدم‌ها را به مخاطره بیندازند. باور کن!

اما شاید، طرفداران وقار خیال می‌کنند که بادبادک بازی ما، صلح جهانی را به مخاطره خواهد انداخت، و تعادل اقتصاد جهانی را، و عدل و انصاف و مساوات جهانی را... بله؟

بانوی من!
این را همه می‌دانند: آنچه بد است و به راستی بد است، چرک منجمد روح است و واسپاری عمل به عقده‌ها، نه هواکردن بادبادک‌ها... ای کاش صاحبان انبارهای چرک منجمد و دارندگان عقده‌های حقارت روح نیز مثل همگان بودند. آن وقت، فکرش را بکن که چه بادبادک بازی عظیمی می‌توانستیم در سراسر جهان به راه بیندازیم، و چقدر می‌خندیدیم... 

بشنو، بانوی من!
برای آن که لحظه‌هایی سرشار از خلوص و احساس و عاطفه داشته باشی، باید که چیزهایی را از کودکی با خودت آورده باشی؛ و گهگاه، کاملاً سبکسرانه و بازیگوشانه رفتار کرده باشی. انسانی که یادهای تلخ و شیرینی را، از کودکی، در قلب و روح خود نگه ندارد و نداند که در برخی لحظه‌ها واقعاً باید کودکانه به زندگی نگاه کند، شقی و بی‌ترحم خواهد شد... 

حبیب من!
هرگز از کودکی خویش آن قدر فاصله مگیر که صدای فریادهای شادمانه‌اش را نشنوی، یا صدای گریه‌های مملو از گرسنگی و تشنگی‌اش را... اینک دست‌های مهربانت را به من بسپار تا به یاد آن‌ها بیاورم که چگونه باید زلف عروسک‌ها را نوازش کرد... .

 ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۲۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
نامه اول
۲ دقیقه
نامه دوم
۳ دقیقه
نامه سوم
۲ دقیقه
نامه چهارم
۵ دقیقه
نامه پنجم
۳ دقیقه
نامه ششم
۴ دقیقه
نامه هفتم
۳ دقیقه
نامه هشتم
۳ دقیقه
نامه نهم
۷ دقیقه
نامه دهم
۲ دقیقه
نامه یازدهم
۷ دقیقه
نامه دوازدهم
۳ دقیقه
نامه سیزدهم
۶ دقیقه
نامه چهاردهم
۷ دقیقه
نامه پانزدهم
۲ دقیقه
نامه شانزدهم
۵ دقیقه
نامه هفدهم
۷ دقیقه
نامه هجدهم
۵ دقیقه
نامه نوزدهم
۳ دقیقه
نامه بیستم
۲ دقیقه
نامه بیست و یکم
۴ دقیقه
نامه بیست و دوم
۳ دقیقه
نامه بیست و سوم
۶ دقیقه
نامه بیست و چهارم
۴ دقیقه
نامه بیست و پنجم
۶ دقیقه
نامه بیست و ششم
۶ دقیقه
نامه بیست و هفتم
۴ دقیقه
نامه بیست و هشتم
۶ دقیقه
نامه بیست و نهم
۸ دقیقه
نامه سی‌ام
۳ دقیقه
نامه سی و یکم
۷ دقیقه
نامه سی و دوم
۶ دقیقه
نامه سی و سوم
۹ دقیقه
نامه سی و چهارم
۶ دقیقه
نامه سی و پنجم
۳ دقیقه
نامه سی و ششم
۳ دقیقه
نامه سی و هفتم
۴ دقیقه
نامه سی و هشتم
۶ دقیقه
نامه سی و نهم
۲۸ دقیقه
نامه چهلم

راهنمای دانلود کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم

برای دانلود کتاب صوتی چهل نامه کوتاه به همسرم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چهل نامه کوتاه به همسرم
امیر آقایی
۱۳۹۸/۵/۲۷
تو صفحه اینستاگرام آقای دکتر یامین پور (مجری صدا و سیما. استاد دانشگاه تهران. نویسنده کتاب نخل و نارنج و... ) میخوندم که:
استادی می‌گفت نادر، سعدی دوران ماست. و راست می‌گفت. از نادر هر چه که به رسید بیشتر...
الهه بانو
۱۳۹۸/۳/۱۷
کتاب بسیار عالی هست.
سمیرا امیرفرد
۱۳۹۸/۴/۵
بهترین نامه و حرف به همسر بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۰)