دانلود کتاب صوتی کریک، واتسون و DNA


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کریک، واتسون و DNA و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کریک، واتسون و DNA

کتاب صوتی کریک، واتسون و DNA اثر پل استراترن، ششمین کتاب از مجموعه شش نظریه که جهان را تغییر داد، شما را با با کاشفان DNA و ساختار آن آشنا می‌کند.

در سال 1953 فرانسیس کریک (Francis Crick) و جیمز واتسون (James Watson) کشف جدید خود را به دنیا معرفی کردند و موفق به کشف ساختار مارپیچی دو رشته‌ای دی‌ان‌ای شدند. موفقیتی که باعث شگفتی همگان شد. کشفی که دنیای علم ژنتیک را متحول کرد و ساختار ژنتیکی موجودات زنده را به جهان شناساند. این دو در سال 1962 به خاطر دستیابی به راز و رمز DNA موفق به دریافت جایزه نوبل شدند. 

کریک، هنگام اعلام این کشف مهم، گفت که بشر با کشف تازه بر گوشه‌ای از اسرار حیات دست یافته‌ است. وی گفت که همه موجودات زنده، دارای دی‌ان‌ای هستند که دو وظیفه مهم دارد؛ یکی حمل اطلاعات ژنتیکی به نسل‌های بعدی، و دیگری، به وجود آوردن المثنّای خود.

فرانسیس هری کامپتون کریک زیست‌ فیزیک‌دان، در انگلستان، به دنیا آمد. در رشته فیزیک، تحصیلاتش را ادامه داد و پس از جنگ جهانی دوم، راه دیگری در پیش گرفت و موفق به کشف DNA شد. فرانسیس کریک در سن 88 سالگی در بیمارستانی در سن دیگوی، کالیفرنیا، بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت. او معتقد بود قرن بیست و یکم قرن ارتباط زیست‌شناسی با مطالعات خودآگاهی خواهد بود. کریک یک خدا ناباور بود. در دیدگاه وی مذهب ممکن است برای یک فرد بالغ در خلوت خودش خوب باشد ولی نباید به جوان‌ترها به اجبار تحمیل شود.

جیمز دیویی واتسون زیست‌شناس مولکولی، زیست‌ فیزیک‌دان، جانورشناس و متخصّص علم ژنتیک آمریکایی است. او به همراه فرانسیس کریک و موریس ویلکینز و روزالیند فرانکلین نقشی مهم در کشف ساختار مولکولی دی‌ان‌ای بازی کرد. ماده‌ای که اساس انتقال موروثی و اطلاعات ژنتیکی در موجودات زنده به نسل‌های بعدی به شمار می‌رود.

پل استراترن (Paul Strathern) نویسنده‌ای سرشناس بریتانیایی در باب مسائل علمی است. او در سال 1940 در بریتانیا متولد شد و کتاب‌های زیادی را به رشته تحریر درآورد. از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه و منتشر شده است، می‌توان به «آشنایی با اسپینوزا»، «آشنایی با دکارت»، «آشنایی با نیچه»، «آشنایی با هیوم»، « آشنایی با داستایفکی» و... اشاره کرد.

علاقه‌مندان به دانش زیست‌شناسی و زیست‌شناسی مولکولی می‌توانند کتاب صوتی (Crick، Watson‌، DNA) را با صدای اکرم پریمون بشنوند.

 ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۱۳۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
پیشگفتار
۲۴ دقیقه
فصل اول: در راه رسیدن به DNA : سرگذشت ژنتیک - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل اول: در راه رسیدن به DNA : سرگذشت ژنتیک - بخش دوم
۲۰ دقیقه
فصل دوم: کریک و واتسون - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل دوم: کریک و واتسون - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل دوم: کریک و واتسون - بخش سوم
۶ دقیقه
فصل سوم: پسگفتار
۱۰ دقیقه
فصل چهارم: ژنتیک: چند حقیقت، توهم و خطا

راهنمای دانلود کتاب صوتی کریک، واتسون و DNA

برای دانلود کتاب صوتی کریک، واتسون و DNA و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کریک، واتسون و DNA
Alireza Bagherian
۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بسیار عالی، مطالب مفید با صدای رسا
خواهشا کتاب‌های ژنتیک رو بیشتر کنید
با تشکر
محمدمهدی خاک فر
۱۳۹۹/۱/۱۴
من واقعا نمیدونم کتاب به خوبی در این ژانر عالی چرا انقدر کمه لطفا بیشترش کنید
محمد سیل سپور
۱۳۹۸/۹/۲۴
گوینده جملات رو بهم میچسبوند سریع میگفت افتضاححح
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)