دانلود کتاب صوتی کلود ولگرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلود ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کلود ولگرد

کتاب صوتی کلود ولگرد نوشتۀ ویکتور هوگو، دربارۀ کارگر فقیری است که او را با نام کلود ولگرد می‌شناسند. او در اثر فشار بیکاری برای سیرکردن شکم خود و خانواده‌اش دست به سرقت می‌زند و به زندان می‌افتد و در آنجا ناخواسته مرتکب قتل و محکوم به اعدام می‌شود. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

رمان کلود ولگرد (Claude Gueux) دو نیمه دارد. نیمه اول از زبان نویسنده (دانای کل) و نیمه دوم از زبان کلود روایت می‌شود که بیشتر دربردارنده احساسات، عواطف و ترس‌های او است.

این اثر بدون حس انسانی و حس روانشناسی فردی است. زندانی، وقتی که به طرف سکوی اعدام می‌رود، احساس خود را بیان می‌کند تا به گفته خود، راه فراری بر اضطراب خویش پیدا کند و به این امید نیز که داستانش روزی به کار دیگران آید. کلود به زبان زرگری مخصوص زندان‌ها توجه نشان می‌دهد، به کشف نوشته‌های کنده شده روی دیوارهای سلولش می‌پردازد و از قبل زمان مرگش را تجسم می‌کند.

ویکتور هوگو (Victor Hugo)، نه تنها از راه سیاسی بلکه بیشتر از راه هنر به مبارزه پرداخته است، این را با دو کتاب‌اش به نام‌های آخرین روز یک محکوم و کلود ولگرد اثبات کرده است، او یک نویسنده متعهد است که سعی کرده شنونده را به فکر فرو دارد. وی اعدام را قتل دیگری معرفی می‌کند، قتلی قانونی.

هوگو در این رمان، بیش از سایر آثارش بر نقاط ضعف دولت و حکومت خود دست گذاشته است. همه را محکوم کرده و به تازیانه‌ی انتقاد کشیده است؛ سران مملکت، قضات و وکلا، رؤسا و مدیران، سران مجلس و مسئولین شورا، و حتی پلیس و ارتش همه و همه را مقصر دانسته است.

ویکتور هوگو، شاعر، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس پیرو سبک رومانتیسم فرانسوی است. او به عنوان یکی از بهترین نویسندگان فرانسوی شهرت جهانی دارد. آثار او به بسیاری از اندیشه‌های سیاسی و هنری رایج در زمان خویش اشاره کرده و بازگو کننده تاریخ معاصر فرانسه است.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی کلود ولگرد می‌شنویم:

«این اشخاص‌اند که در کمال خونسردی و بی‌اعتنایی و به حکم قانون و مقررات و تشریفات و به خاطر خیر و صلاح عمومی مرا خواهند کشت، آه؛ ای خدای بزرگ!»

«دریغا؛ در این امر به هیچ وجه گناه از شخص من نیست، بلکه از نفس مسموم فردی محکوم به اعدام است که همه چیز را پژمرده و فاسد می‌سازد.»

 ۵ ساعت و ۴۶ دقیقه، ۳۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۱۴ دقیقه
بخش سوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم
۱۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۶ دقیقه
بخش نهم
۲۰ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۱۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۰ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۲ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۱ دقیقه
بخش هفدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کلود ولگرد

برای دانلود کتاب صوتی کلود ولگرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کلود ولگرد

نظرات کتاب صوتی کلود ولگرد

Homayon 420
۱۳۹۹/۷/۹
بینظیر بود ممنون و تشکر فراوان از صدای فوق العاده آقای میلاد تمدن
مشاهد همه نظرات (۲)