دانلود کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت

کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت به روایت سفر خیالی دانته آلیگیری به بهشت می‌پردازد. کمدی الهی، بزرگترین شاهکار ادبیات ایتالیا و بزرگترین محصول ادبی و فکری قرون وسطاست. یکی از بزرگ‌ترین آثار ادبی تاریخ جهان به شمار آمده است و محصول دوران بیست ساله غربت و دربدری دانته است.

آن‌چه به کتاب کمدی الهی (divine comedy) ارزش ادبی می‌بخشد، پندارگَری و تخیل شگفت‌انگیز نویسنده در انگاشتن عالم پس از مرگ است.

دانته آلیگیری (Dante Alighieri) در مجموعه کتاب کمدی الهی از مراحل مختلف دوزخ، برزخ و بهشت می‌گذرد و در این مراحل با شخصیت‌های مختلف تاریخی برخورد می‌کند، تا عاقبت در آخرین مرحله بهشت به دیدار خدا می‌رسد.

در سفر دانته به دنیای پس از مرگ، دو راهنما او را همراهی می‌کنند؛ در دوزخ و برزخ راهنمای او «ویرژیل»، شاعر رومی است که چند قرن پیش از دانته زندگی کرده است. در بهشت راهنمای او بئاتریس پورتیناری، زن رویاهای او بود، زنی معمولی که دانته به او عشق می‌ورزید ولی او را تنها چند بار ملاقات کرده بود و خیلی جوان از دنیا رفت.

بهشت ادامه و نقطه اوج منظومه‌های پیشین است، و در عین حال عزیمتی تازه. گرچه مضامین، موضوع‌ها، تصویرها و اپیزودهای برگرفته از دوزخ و برزخ را دوباره شکل می‌بخشد ولی شرایطی جدید را نیز چه بر شاعر و چه‌ بر شنونده تحمیل می‌کند. با وجود این‌که حافظه شاعر تا این هنگام برای انجام وظیفه‌اش کفایت می‌کرده، بهشت، در همان سطور آغازین، خلا بین خاطره و تجربه را باز می‌شناسد و مهم‌تر از آن، خلا بین دسته‌بندی‌های روانشناسانه را با خود زبان. تقلای شاعر در تلاشش به منظور عبور از فضای فراسوی حافظه و کلام، هر چه منظومه پیش‌تر می‌رود، سرسختانه‌تر در کانون توجه قرار می‌گیرد.

ولی منظومه هم، به واسطه چهره‌هایی برخوردار از اقتداری فزاینده، بر درجه اعتبارش می‌افزاید و جایگاهش را اتقا می‌بخشد و توجه را جلب می‌کند به مطابقت یافتن تدریجی‌اش با تعریف نوشتار مقدس که در تکوینش دست داشته‌اند هم ملکوت و هم عالم خاکی نیز در جایگاهی تازه نشانده می‌شود. مخاطب مستقیم بسیاری سخن‌ها شخص اوست و همین‌طور وظایفی به او سپرده می‌شوند که مشارکت خیال‌پردازانه‌اش را به شکلی فعال می‌طلبند، و شنونده را در پدیدآوری منظومه دخالت می‌دهند.

این مجموعه در ابتدا کمدی نام داشت و بعدها جیووانی بوکاچیو (نویسنده هم عصر دانته) واژه‌ی الهی را به آن افزود و نام کمدی الهی برای اولین بار در چاپ ونیز به سال ۱۵۵۵ بر جلد این کتاب ظاهر شد.

دانته آلیگیری شاعر اهل ایتالیا بود و در سیاست زادگاه خود عاملی مؤثر بود. نوشته‌های دانته در ادبیات ایتالیا و سراسر اروپا مؤثر واقع شد. دانته در دوران زندگی خود دست به انتشار کتاب‌های متعددی زد که معروف‌ترین آن‌ها «کمدی الهی»، «زندگانی نو»، «ضیافت»، «سلطنت» و «آهنگ‌ها» است.

 ۱۱ ساعت و ۵۹ دقیقه، ۳۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
شناسنامه
۱۱ دقیقه
سرود یکم
۱۲ دقیقه
سرود دوم
۱۱ دقیقه
سرود سوم
۱۱ دقیقه
سرود چهارم
۱۲ دقیقه
سرود پنجم
۱۴ دقیقه
سرود ششم
۱۲ دقیقه
سرود هفتم
۱۴ دقیقه
سرود هشتم
۱۲ دقیقه
سرود نهم
۱۳ دقیقه
سرود دهم
۱۳ دقیقه
سرود یازدهم
۱۳ دقیقه
سرود دوازدهم
۱۵ دقیقه
سرود سیزدهم
۱۲ دقیقه
سرود چهاردهم
۱۳ دقیقه
سرود پانزدهم
۱۲ دقیقه
سرود شانزدهم
۱۱ دقیقه
سرود هفدهم
۱۲ دقیقه
سرود هجدهم
۱۲ دقیقه
سرود نوزدهم
۱۴ دقیقه
سرود بیستم
۱۱ دقیقه
سرود بیست و یکم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و دوم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و سوم
۱۴ دقیقه
سرود بیست و چهارم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و پنجم
۱۳ دقیقه
سرود بیست و ششم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و هفتم
۱۱ دقیقه
سرود بیست و هشتم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و نهم
۱۳ دقیقه
سرود سی‌ام
۱۴ دقیقه
سرود سی و یکم
۱۵ دقیقه
سرود سی و دوم
۱۶ دقیقه
سرود سی و سوم
۶۰ دقیقه
زندگانی دانته
۴۱ دقیقه
درآمدی بر دوزخ
۳۹ دقیقه
تمثیل شاعران، تمثیل عالمان الهیات
۱۱ دقیقه
الهیات و ساختار ادبی
۶۶ دقیقه
درآمدی بر برزخ
۸۲ دقیقه
درآمدی بر بهشت

راهنمای دانلود کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت

برای دانلود کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کمدی الهی: بهشت

نظرات کتاب صوتی کمدی الهی: بهشت

غزاله بیات
۱۳۹۹/۵/۳۰
من سه کتاب کمدی الهی را گوش کردم صدای مترجم‌ها در کتاب‌های دوزخ و برزخ خیلی عالی بود ولی در کتاب بهشت صدای اقای مترجم بسیار خسته کننده بود طوری که نه تنها از شنیدن کتاب لذت نبردم بلکه آزار دهنده هم بود
کاربر M
۱۳۹۹/۱/۲۹
چه اصراری دارند آقای میرعباسی در بد ترجمه کردن کتابها!!!!!! سه تا کتاب فوق العاده عالی و برجسته رو جوری ترجمه کردند که نمی‌شه تحمل کردشون.
رویا خزایی
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
واقعاً صدای گوینده بهشت و طرز قرایت آن افتضاح است.
مشاهد همه نظرات (۷)