دانلود کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام

کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام مجموعه‌ای از اشعار حکیم عمر خیام نیشابوری، مشهور به خیام در قالب شعری رباعی است.

حکیم غیاث‌الدین ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خیام نیشابوری ریاضی دان، منجم، فیلسوف و شاعر نامدار ایرانی است که آوازهٔ وی شهرت جهانی دارد. وی در ریاضیات، علوم ادبی، دینی و تاریخی استاد بود. نقش خیام در حل معادلات درجهٔ سوم و مطالعات‌اش دربارهٔ اصل پنجم اقلیدس نام او را به عنوان ریاضی‌دانی برجسته در تاریخ علم ثبت کرده است. گرچه پایگاه علمی خیام برتر از جایگاه ادبی اوست ولی آوازه وی بیشتر با انگیزه نگارش رباعیاتش است که شهرت جهانی دارد.

رباعیات خیام در قرن‌های پ‍نچم و ششم هجری به زبان فارسی سروده شده‌اند و عمدتا بیانگر دیدگاه فلسفی او می‌باشند. از آن جایی که هیچ دیوان تنظیم شده‌ای توسط خود خیام یا دیگران در زمان کوتاهی پس از مرگ وی بدست نیامده‌ است، در مورد تعداد این رباعی‌ها و نیز حقیقی یا جعلی بودن بسیاری از آن‌ها اختلاف نظر وجود دارد. رباعیات خیام تاکنون به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده‌ است.

 ۵۸ دقیقه، ۱۰۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
بخش اول
۱۶ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۱۵ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام

برای دانلود کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گزیده رباعیات حکیم عمر خیام

نظرات کتاب صوتی گزیده رباعیات حکیم عمر خیام

معین فلاحی
۱۳۹۹/۱/۱
گویند بهشت با حور خوش است من میگویم که آب انگور خوش است این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار که آواز دهل شنیدن از دور خوش استصدای گویندگی و موزیک زمینه بسیار خوب برای روشنفکر به ضرص قاطع دوران خیام نیشابوری که گوش دادنش رو به هر ایرانی توصیه میکنم.
مهدی شعبانی
۱۳۹۶/۱۱/۲۴
از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکن
فردا که نیامده س فریاد مکن
بر نامده و گذشته بنیاد مکن
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن
میلاد حسین پور
۱۳۹۸/۵/۶
گر می‌نخوری طعنه مزن مستان را بنیاد مکن تو حیله و دستان را تو غره بدان مشو که می‌مینخوری صد لقمه خوری که می‌غلام ست انرا......
مشاهد همه نظرات (۲۴)