دانلود کتاب صوتی گلستان یازدهم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گلستان یازدهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گلستان یازدهم

کتاب صوتی گلستان یازدهم نوشته بهناز ضرابی زاده به روایت عاشقانه‌ای آرام در دل جنگ می‌پردازد. خاطرات جذاب و دل‌نشین از زهرا پناهی روا، همسر علی چیت‌سازیان که از سرداران شهید استان همدان است.

گلستان یازدهم در 17 فصل تدوین شده و از زمان تولد فرزند شهید آغاز می‌شود تا این روزهای راوی ادامه می‌یابد. این کتاب با زبانی صادقانه به شرح زندگی یک ‌سال و هشت‌ماهه مشترک شهید چیت‌سازیان و همسرشان پرداخته است.

فرمانده‌ای که در جبهه به دلیل مهارت‌های رزمی و شجاعتش به عقرب زرد معروف بود، در خانه با مادر و همسرش به اندازه‌ای با مهر و محبت رفتار می‌کرد که گویی این قلب رئوف هیچ‌گاه سابقه حضور در حرب و قتال را نداشت. «گلستان یازدهم» به زیباترین شکل توانسته‌ است قسمت مهمی از نیمه پنهان زندگی شهید چیت‌سازیان را به مخاطبان معرفی کند.

این کتاب در مقایسه با دختر شینا جذابیت بیشتری دارد. اگر در کتاب قبلی ضرابی‌زاده این روایت ساده و شیرینی خاطرات بود که مخاطب را به سمت خود جلب می‌کرد، در این کتاب نثر نویسنده به پختگی بیشتری رسیده؛ به طوری که ضرابی‌زاده تلاش دارد تا با استفاده از تکنیک‌های جدید، فضای متفاوتی را ایجاد کند. ایجاد جریان سیال ذهن در روایت خاطرات، فضاسازی، حفظ لهجه شخصیت‌ها در کتاب و شخصیت‌پردازی با استفاده از گفت‌وگو از جمله تکنیک‌هایی است که در این کتاب بیشتر از دختر شینا قابل درک است.

این کتاب هرچند نشان دهنده ویژگی‌های یک شهید است، اما بیش از آن می‌توان وضعیت خانواده‌های شهرستانی در جنگ را دید. خانواده‌‌هایی که چند فرزند را به جبهه فرستاده‌اند و هیچ‌کدامشان بازنگشته‌اند و در عین ناراحتی و حزن، سعی دارند به آینده امیدوار باشند و راه شهیدشان را ادامه دهند. سبک زندگی مطرح شده در کتاب‌هایی مانند «گلستان یازدهم» مخصوص دهه 60 است؛ سبکی که گاه با ورق زدن آلبوم‌های عکس دوباره به یاد می‌آیند.

پناهی روا از جمله همسران شهیدی است که فرزندش پس از شهادت همسر، متولد می‌شود. ضرابی‌زاده نیز کتاب را با همین قسمت از زندگی راوی آغاز می‌کند، به نظر می‌رسد که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کتاب را در فصل نخست با عنوان «زندگی‌ام فیلم می‌شود» انتخاب و روایت می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی گلستان یازدهم می‌شنویم:

برگشتم توی اتاق نشستم بالای سرش. چراغ خاموش بود و اتاق تاریک. همین که می‌دانستم توی آن اتاق است و دارد نفس می‌کشد برایم کافی بود. آرام شدم. دلم می‌خواست در آن حالت زمان متوقف بماند و هرگز جلو نرود. هرگز...
اما عقربه‌های ساعت با من سر لج داشتند از همیشه تندتر می‌چرخیدند، می‌چرخیدند و می‌چرخیدند، ساعت شد دو وربع. دست روی شانه‌هایش گذاشتم و آرام شانه‌اش را تکان دادم و گفتم: (علی، علی آقا جان بیدار شو)

 ۸ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۴۶۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
بخش اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۶ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۲۸ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم
۲۷ دقیقه
بخش دهم
۲۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۵ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۵ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۵ دقیقه
بخش هفدهم
۲۷ دقیقه
بخش هجدهم
۲۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۸ دقیقه
بخش بیستم

راهنمای دانلود کتاب صوتی گلستان یازدهم

برای دانلود کتاب صوتی گلستان یازدهم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گلستان یازدهم

نظرات کتاب صوتی گلستان یازدهم

مهدی خندان
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
این کتاب عالی بود- قلم نویسنده بسیار عالی بود - زمان کم زندگی مشترک علی چیت سازیان و همسرش را به قدری زیبا نوشته بود گویی سالها با هم زندگی می‌کنند. کاش از رشادتهای خود شهید علی چیت سازیان هم در جبهه خاطراتی اضافه می‌کرد اما در کل واقعا عالی بود و خواندش را به همه به همه به همه (خانم‌ها، آقایان، تا نوجوانان، مسئولین) توصیه می‌کنم. بدانند که این انقلاب نتیجه فداکاری و گذشت امثال علی چیت سازیان و خانواده هایشان هست و بابت این نعمت بزرگ دائما در حال شکرگزاری باشند نه نق زدن و تضعیف این نظام
sarbaz cyberi
۱۳۹۷/۷/۷
کتاب نثر ساده و روانی داشت. صدای گوینده هم خوب بود.
کسانی که کتاب وقتی مهتاب گم شد را خوندن و تاحدودی با شخصیت کاری شهید علی چیت سازیان آشنا شدن پیشنهاد میکنم این کتاب را هم بخونن تا با بعد فردی و زندگی شخصی این شهید بزرگوار نیز آشنا بشن.
زهرا قنبری
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
دفعه دوم بود صوت این کتاب رو بعد از یکسال گوش میکردم... چقدر لذت بردم، چقدر صدای خانم سعیده فرضی عالی بود، چقدر احساس واقعی داشتم به کتاب،
این انسانها واقعا قهرمانان واقعی بودند، و همسرانشون هم قهرمان هستند.... تشکر از خانم ضرابی زاده، ممنونم از خانم سعیده فرضی
مشاهد همه نظرات (۱۶)