دانلود کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

عکس جلد کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید نوشته تام راث، شما را وامی‌دارد تا تقاط ضعف و قوت خود را بیابید و با شناخت آن‌ها توانمندی‌های خود را دسته‌بندی کنید. این اثر پرفروش، همچنین به مدیران سازمان‌ها می‌آموزد که چگونه نیروی انسانی خود را با شناخت توانمندی‌هایشان مدیریت کنند.

تسلط یافتن بر نقاط ضعف یکی از بخش‌های مهم ساختار فرهنگی جامعه را تشکیل می‌دهد. در تمامی فرهنگ‌ها اغلب والدین بیشتر زمان و توجه خود را صرف تقویت ضعیف‌ترین درس فرزند خود می‌کنند. پدران و مادران به همراه معلمان به جای وقت گذاشتن بر روی توانایی‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموزان بیشتر بر نقاط ضعفشان تأکید می‌کنند.

دن کلیفتون را به عنوان پدر روانشناسی نقاط قوت می‌شناسند. او به همراه تام راث (Tom Rath) و جمعی از دانشمندان و صاحب‌نظران مؤسسه گالوپ، پرسش‌نامه آنلاینی را طراحی و ارائه کردند که به استعدادیابی افراد کمک می‌کند. این پرسش‌نامه با شرح و توضیحات در کتاب 5 نقطه قوت خود را بشناسید (Strengths Finder) آورده شده است.

استعداد، توانمندی بالقوه و استفاده نشده‌ای است که باید کشف شود. در آزمون کلیفتون تنها هدف سنجیدن استعدادها نیست، بلکه این است که توانمندی در فرد به وجود آورده شود. استعداد یک مؤلفه کافی و لازم برای توانمندی است اما برای تبدیل استعداد به توانمندی یک ویژگی مهم دیگر نیز لازم می‌باشد و آن سرمایه‌گذاری است. برای تبدیل استعدادها به توانمندی‌های بالفعل باید تمرین و ممارست و سخت‌کوشی فراوانی داشت.

این اثر در حوزه روانشناسی سلامت و نقاط قوت بسیار ساده و کاربردی است. همچنین در حوزه مدیریت و منابع انسانی این کتاب اولین تقسیم‌بندی کامل از نقاط قوت فردی، اجتماعی و سازمانی افراد در دنیا را ارائه داده است.

در کتاب 5 نقطه قوت خود را بشناسید، 34 مورد از تقاط قوت در بخش‌هایی جداگانه معرفی می‌شوند. در هر بخش تعریفی مفید و کاربردی از هر یک از نقاط قوت ارائه و بعد از آن مثال‌هایی از کسانی که این توانمندی‌ها را داشته‌اند به همراه توصیفاتی از آن‌ها آورده شده. سپس ایده‌هایی را برای کشف و کسب توانمندی‌ها بیان می‌کند که بسیار سودمند است.

افتخارات کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید:

این کتاب تاکنون بیش از 4 میلیون نسخه در دنیا به فروش رسیده و به بیش از 17 زبان ترجمه شده است. همچنین رتبه نخست در فهرست پرفروش‌ترین‌های وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، یو اس‌ای تودی و سایت آمازون را کسب کرده است.

شنیدن کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر سن شما کمتر از 16 سال است بهترین زمان برای کشف استعدادها و توانمندی‌ها با استفاده از این کتاب است و اگر سنتان بیشتر است نگران نباشید، ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.

در بخشی از کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید می‌شنویم:

اطمینان به خود مانند اعتماد به نفس است. شما در اعماق وجودتان به توانایی‌هایتان اعتماد دارید. می‌دانید که می‌توانید خطر کنید یا با چالش‌های جدیدی مواجه شوید. مدعی چیزی باشید و از همه مهم‌تر ادعایتان را حمایت کنید.

اطمینان به خود چیزی بیش از اعتماد به نفس است. به وسیله همین درون‌مایه اعتماد به خود است که شما نه تنها به توانایی‌هایتان اعتماد دارید بلکه از قضاوتتان هم مطمئن هستید. وقتی شما به جهان می‌نگرید می‌دانید که دیدگاهتان منحصر به فرد و با دیدگاه دیگران متفاوت است و چون هیچ‌کس آنچه را که شما می‌بینید، نمی‌بیند، می‌دانید که هیچ‌ کسی نمی‌تواند برای شما تصمیم بگیرد. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید به چه چیزی بیندیشید. آن‌ها می‌توانند راهنمایی کنند و پیشنهاد کنند اما تنها شما قدرت نتیجه‌گیری، تصمیم‌گیری و عمل را دارید. این نقطه قدرت و این پاسخگویی نهایی در زندگی‌تان شما را نمی‌هراساند.

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
مقدمه
۳۴ دقیقه
بخش یک - درآمدی بر یافتن نقاط قوتتان
۳۵ دقیقه
بخش دو - به کار بستن نقاط قوتتان
۴۰ دقیقه
سازمان‌دهنده
۴۲ دقیقه
پیونددهندگی
۴۱ دقیقه
نظم
۳۹ دقیقه
اندیشه‌پردازی
۵۳ دقیقه
یادگیرنده
۳۲ دقیقه
اطمینان به خود
۳ دقیقه
پرسش‌هایی که اغلب پرسیده می‌شوند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید
نویسنده
مترجممریم بردبار
گویندهابوالفضل شاه بهرامی
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی، کتاب‌های تئوری سازمان، کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت

نظرات کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

ی حسینی
۱۳۹۹/۲/۲۹
به نظر من این کتاب بسیار جالب هست، ‌مخصوصا برای کسانی که میخواهند درباره خودشان (یعنی استدادها و توانایی هایشان) اطلاعات بیشتری بدست بیاورند خیلی کارساز هست... فقط اون قسمت اول کتاب که میگه شما همین که هستید و تغییر نمی‌کنید روی نقاط ضعفتان فکوس نکنید و... صد درصد درست نیست اون هم ایرادی واقعا به و کتاب وارد نیست از نظر من چون بالاخره کتاب قدیمی هست زمانی نوشته شده که هنوز علم نوروساینس چندان مطرح نبوده... با این حال من واقعا پیشنهاد میکنم که حتما بهش گوش کنید چون در نوع خودش خیلی کمک کننده هست
مژگان آقاجری
۱۳۹۹/۹/۲۴
من فکر میکنم گوینده‌ی کتاب خیلی به شنونده هیجان وانگیزه ایجاد نمیکند البته بک نکته رو گوشزد کنم من فقط نمونه رو گوش دادم درمورد محتوای کتاب نمیتونم نظر بدهم‌وقضاوت کنم
امیر امیریان
۱۳۹۹/۱/۱۹
انصافا کتاب خوبی بود شاید در سری کتابهای موفقیت مثل اثر مرکب نباشه ولی به نوبه‌ی خودش قویه
امیرحسین موسوی
۱۳۹۹/۲/۱۳
یه کتاب فوق العاده برای بالا بردن عزت نفس و موفقیت درونی و تقویت باور و استعداد
مجید شاکری
۱۳۹۹/۴/۳
کتاب خیلی گیج و گنگی هست
مشاهده همه نظرات ۵