دانلود کتاب عادت‌های کوچک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های کوچک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عادت‌های کوچک

کتاب عادت‌های کوچک به شما در افزودن عادت‌های رفتاری سالم زندگی‌تان کمک می‌کند. گاهی اقدام‌هایی کوچک می‌توانند تاثیراتی شگرف بر زندگی شما داشته باشند. استفان گایز در این اثر به خوبی این تاثیرات عمیق را به تصویر کشیده است.

مغز انسان نسبت به تغییرات کُند عمل می‌کند. راهبرد عادت‌های کوچک، شما را قادر می‌کند که هر روز یک الی چهار عمل راهبردی کوچک را در پیش بگیرید. احتمال اینکه این کارها شکست بخورند و کنار گذاشته شوند، بسیار کم است. این کارها دو هدف را دنبال می‌کنند؛ اول اینکه شما را برای انجام آن‌ها تحریک می‌کنند و دوم اینکه به عادت‌های کوچک تبدیل می‌شوند.

کتاب عادت‌های کوچک (Mini Habits) هفت بخش اصلی دارد. سه بخش اول این کتاب در مورد ساخت عادت، مغز، نیروی اراده، انگیزه و ارتباطی است که این موارد با هم دارند. دو بخش بعدی به بحث در مورد نتایج علمی و منطقی طرز استفاده بهینه از این اطلاعات می‌پردازد. سه بخش آخر روش به‌ کارگیری آن‌ها را نشان می‌دهد.

استفن گایز (Stephen Guise) در این کتاب تعهد می‌دهد که تمرین و تکرار موفقیت می‌تواند هر عادت کوچکی را تبدیل به یک الگوی درازمدت در زندگی کند. زیبایی مفهوم او در سادگی آن نهفته است.

جملات برگزیده کتاب عادت‌های کوچک:

- اگر ایده‌هایتان را عملی نکنید، خواهند مرد.
- طولانی‌ترین سفرها با اولین قدم شروع‌ شده است.
- اگر قوانین را به‌ خوبی بشناسید، می‌توانید آن‌ها را به‌ گونه‌ای مؤثر نقض کنید.
- احساسات می‌توانند هم پیشخدمت باشند و هم ارباب، بستگی دارد که چه کسی مسئول آن‌ها‌ست.
- سپاه فاتح خود را پیروز می‌داند و به جنگ می‌رود درصورتی‌که سپاه مغلوب به جنگ می‌رود و سپس به دنبال پیروزی می‌گردد.
- آنچه زندگی ما را شکل می‌دهد کارهایی نیست که یک‌ بار آن را انجام ‌دهیم، بلکه کارهایی است که آن‌ها را به‌ طور مداوم انجام می‌دهیم.

در بخشی از کتاب عادت‌های کوچک می‌خوانیم:

پیش‌ از این تصور بر این بود که نیروی اراده منبعی بی‌انتها از خواسته است. تصور بر این بود که اگر شما چیزی را به‌ اندازه کافی بخواهید، همیشه نیروی اراده کافی خواهید داشت تا خود را ملزم کنید آن را به‌ دست بیاورید. این باور پس از تحقیق پروفسور باومیستر در سال 1996 تغییر کرد. این تحقیق بر روی شصت‌ و هفت نفر در اتاقی پر از کلوچه‌های شکلاتی تازه پخته‌ شده انجام شد. وقتی کلوچه‌ها و دیگر شکلات‌های لذیذ را به داخل اتاق آوردند، ماجرایی ناعادلانه رخ داد؛ فقط به برخی از شرکت‌ کننده‌ها شکلات و کلوچه داده شد. به بقیه که خدا کمکشان کند، به‌جای کلوچه و شکلات، برگ تربچه داده شد. حتی من به‌عنوان کسی که عاشق برگ تربچه هستم، با آن‌ها احساس همدردی می‌کنم.

دانشمندان از این مطالعه دریافتند تنها برخی از افرادی که برگ تربچه می‌خوردند آشکارا به خوردن شکلات علاقه نشان دادند و حتی در برخی از موارد افراد کلوچه‌ها را برمی‌داشتند و بو می‌کردند.

پس‌ از آن، به هر دو گروه یک معما داده شد که آن را حل کنند. افراد گروهی که برگ تربچه خورده بودند، زمانی معادل نصف زمان گروه دوم (آنان که کلوچه و شکلات خورده بودند) برای حل معما سپری کردند. این نشان داد که اجبار در خوردن برگ تربچه به‌ جای کلوچه، اراده آن‌ها را برانگیخت تا به مبارزه برای حل معما ادامه دهند. پرفسور باومیستر این پدیده را «تخلیه نفس» نامگذاری کرد. تاکنون ده‌ها تحقیق در تأیید نتیجه این مطالعه پیشگامانه صورت گرفته است.

 ۱۵۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-885-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ساختار این کتاب چگونه است
بخش 1: معرفی عادت‌های کوچک
بخش 2: مغز شما چگونه کار می‌کند
بخش 3: انگیزه در برابر نیروی اراده
بخش 4: راهبرد عادت‌های کوچک
بخش 5: تفاوت عادت‌های کوچک
بخش 6: عادت‌های کوچک هشت گام کوچک برای تغییری بزرگ
بخش 7: هشت قانون عادت‌های کوچک
حرف آخر

راهنمای دانلود کتاب عادت‌های کوچک

برای دانلود کتاب عادت‌های کوچک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عادت‌های کوچک
M Z
۱۳۹۷/۵/۳۰
انتشارات تعالی ترجمه بسیار بهتری ازاین کتاب ارئه کرده است.
حسن میرباقری
۱۳۹۷/۶/۱۷
قدم‌های کوچک و نیروی اراده یک تیم برنده هستند
حمیده هناره
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
تو یک جمله میتونم بگم بی‌نظیر بود
خیلی ممنون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)