دانلود کتاب عایشه، عایشه است!

  • از: یاسین قاسمی بجد
  • ناشر: انتشارات پل
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب عایشه، عایشه است! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عایشه، عایشه است! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عایشه، عایشه است!

کتاب عایشه، عایشه است!‮‬‏‮‬‏‫ به قلم یاسین قاسمی بجد، با استناد بر قرآن و احادیث اهل بیت دلایل طهارت و عفت عایشه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

عایشه متولد سال 9 پیش از هجرت، دختر ابوبکر و سومین همسر پیامبر اسلام است. موقعیت پدر عایشه در آن روزگاران تاثیر زیادی در انتخاب شدن او به عنوان زن اصلی محمد (ص) بود. نام کامل وی عایشه بنت ابی بکر بن ابی قُحافه بن عامر بن عَمرو بن کعب بن سعد بن تیم بن مرۀ بن کعب بن لؤی است.

این کتاب نشان می دهد آیاتی از سوره‌ی نور نازل شدند تا بی‌گناهی و برائت عایشه (رضی الله عنها) را برای همه‌ی مسلمانان ثابت کنند. این آیات از بزرگترین دلایل برای طهارت و عفت ایشان است.

در بخشی از کتاب ‏‫عایشه، عایشه است!‮‬‏‫ می‌خوانیم:

1. قبل از حادثه افک، ایشان به عفت و طهارت و دوری از کوچک‌ترین کارها یا مقدمات چنین اعمالی معروف بودند و بر هر مسلمانی واجب است که نسبت به مسلمان دیگر حُسن ظن داشته باشد و به طریق اولی نسبت به همسر رسول الله (ص) نیز اطمینان داشته باشیم که ایشان پاک و مطهر بوده و حتی تصور چنین اعمالی به ذهنش نمی‌رسیده است؛ و منافقینی که به ایشان تهمت زدند حتی یک دلیل برای حرف خود نداشتند و بلکه برعکس همه ادله و آیات در تبرئه و طهارت ایشان بود.

2. عایشه (رضی الله عنها) درباره خود می‌گوید! پس گوش بسپار و تعجب کن که می‌گوید:
«کنت أدخل البیت الذی ذفت فیه رسول الله (ص) - لما مات دفن فی غرفتها فی بیتها و أبی (رضی الله عنها) – أبو بکر لما مات دفن فی غرفتها فی بیتها – أدخل البیت واضعۀ ثوبی و أقول: إنما هو زوجی و أبی، فلما دفن عمر (رضی الله عنها)، و الله ما دخلته إلا مشدودۀ علیَّ ثیابی حیاءً من عمر (رضی الله عنها)، و هو میتٌ مدفونٌ تحت التراب».

«وقتی به اتاقی که رسول الله (ص) و پدرم در آن دفن شده بودند وارد می‌شدم، لباسم را در می‌آوردم و می‌گفتم: این‌ها پدرم و همسرم هستند، اما زمانی که عمر (رضی الله عنها) (در آنجا) دفن شد، قسم به الله به خاطر حیا از عمر به جز با حجاب کامل وارد نمی‌شدم در حالی که وفات کرده بود و زیر خاک دفن شده بود».

این حیا جز از افرادی مانند عایشه سر نمی‌زند، پس (بی‌شک) او پاک بوده و آنچه که منافقان به او نسبت داده بودند از وی بسیار بعید بوده، او نماد حیا و عفت بوده است.

 ۵۰ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-233-228-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
اول: دلایل منطقی در طهارت عایشه (رضی الله عنها)
دوم: شهادت الله و رسولش مبنی بر نازل شدن آیات در برائت عایشه (رضی الله عنها)
سوم: شهادت اهل بیت به نزول این آیات در تبرئه عایشه (رضی الله عنها)
چهارم: شهادت علمای شیعه مبنی بر آن که این آیات در حق عایشه نازل شده است
پنجم: شهادت علمای مسلمین بر اینکه این آیات در تبرئه‌ی بانو عایشه (رضی الله عنها) نازل شده‌است
ششم: کفر کسی که بگوید این آیات در برائت عایشه (رضی الله عنها) نازل نشده است
هفتم: دلایلی بر پاکی عایشه (رضی الله عنها) و پاک بودن سیرت و حُسن اخلاق ایشان و محال بودن افتادن ایشان در فاحشه

راهنمای دانلود کتاب عایشه، عایشه است!

برای دانلود کتاب عایشه، عایشه است! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عایشه، عایشه است!

نظرات کتاب عایشه، عایشه است!

مهدی سعادت
۱۳۹۸/۳/۲
کتاب در مورد عفت و طهارت عایشه است، به نظر من این موضوع اصلا مورد مهمی نیست و اصلا نه جای اتهام وجود داره و نه دفاع، خیلی مسائل مهم تری هست که این خانم درش نقش ایفا کرده و همون برای قضاوت و محاکمه عادلانه عایشه در اذهان کافی است، فی المثل حوادث فتنه اول و جنگ جمل، که نخستین نبرد بین مسلمین بود و جز این نیست که عایشه از بزرگترین بازیگران این فتنه‌ بود البته جای تعجب هم ندارد که اهل سنت سخن از توبه و اجتهاد هر دو طرف در جمل بزنند و قصد در تطهیر داشته باشند، اما سوال این است که تکلیف خون‌های ریخته شده با کیست و چه کسی در این ماجرا بر باطل بوده است؟
علی مع الحق و الحق مع علی
البته شبه در این حدیث هم میکنند، البته نه انسان‌های روشن ضمیر بلکه افرادی مانند ابن تیمیه که می‌گویند این حدیث اصلا سند ندارد، چه قوی و چه ضعیف!
رجوع شود به ویکی فقه حدیث علی مع الحق و الحق مع علی؛ مقاله مفصلی موجود است و منابع کامل و بی‌خدشه‌ای ارائه شده. یا حق
محمد علی محمدی
۱۳۹۸/۸/۶
اینکه کتاب خوب ویا بداست معلوم نبست لیکن هیچ منبع معتبر وغیر متعبر شیعه جریان افک را به عایشه نسبت نداده‌اند بلکه جریان مربوطه همسر دیگر پیامبر یعنی مادر حضرت ابراهیم بوده است که برخی افراد هرزه عقب ماندن ایشان از کاروان به ارتباط وی با کسی از عقب کاروان می‌امده نسبت داده‌اند بخصوص ماریه زن جوان سن بوده وپبامبر نبز,در کهنسالی بوده‌اند. اینکه کنابی بنویسم ودنبال اثبات پاک بودن عایشه را بکنیم کاری عبث بوده است. همه زنان پیامبراز نظر اخلاق جنسی وارتباط با محارم پاک بوده‌اند که عایشه یکی از انان است. طبق نص قران زوجات نبی مادر مومنین محسوب می‌شوند. جریان افک صرفا به خاطر جاماندن ماریه از کاروان و باردار شدن ایشان در سن پیری پیامبر است که ایه ۱۰سوره نور کار تهمت زنی را تمام کرد. دیگر نگارش کتاب در,مورد پاک بودن عایشه کاری عبث است. اگر خطایی به عایشه نسبت داده می‌شود خروج بدون مجوز شرعی زن پیامبر برای جنگ است. ایشان شخصا در جنگ جمل علیه خلیفه وجانشین پبامبری که خود را همسر او می‌داند شرکت کرد. وجزو فرماندهان ومحرکان جنگ جمل بود نویسنده محترم خوب بود احوال همسران پیامبر را می‌نوشت حضرت خدیجه اول بانوی برزگ اسلام بود و چه خدمتها به اسلام کرد ایکاش احوال حضرت خدیجه نگارش می‌شد. کوثر واقعی حضرت خدیجه وحضرت زهراست ۱۱امام وفرزندان پاکشان کوثر واقعی هستند. هرکس در این زمان نسبت بی‌عفتی به ماریه وهرکدام از زنان پبامبر نسبت دهد قطعا مرتکب گناه کبیره شده است. لطفابرای اثبات عفت عایشه از ایات بی‌ربط استفاده نکنید زیرا کسی مدعی بی‌عفتی نشده است که خواسته باشید عفت ایشان را اثبات کنید. وفاطمه فاطمه است که عایشه نمی‌شود لطفا انصاف ورزیده وشبیه سازی نکنید: -[اا
فاطمه عبدالهی
۱۳۹۹/۴/۲۰
سلام. من تا اسم کتاب رو دیدم یاد کتاب فاطمه فاطمه است اثر دکتر علی شریعتی افتادم. چرا بعضی افراد اینقدر اصرار دارن تا عایشه رو تا حد مقام حضرت زهرا بیارن بالا؟ جوری که حتی انتخاب اسم کتابشون رو کپی برداری می‌کنن؟ چرا به جنگ جمل و فتنه‌ای که این خانم با حضرت علی ع داشتن اشاره نمی‌کنن؟ این کتاب فقط س به سنی‌های محترم قوت قلب بیجا میده. بالاترین مقام همسر برای حضرت محمد حضرت خدیجه است. تا ابد. واینکه حضرت محمد عایشه رو گرفت فقط از رو مصلحتی بود که خودشون در اون زمان تشخیص دادن. واون مصلحت این بود که باید آدم دشمنش رو نزدیک و زیر نظر خودش قرار بده. ًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًًً
مشاهد همه نظرات (۱۲)