دانلود کتاب عایشه، عایشه است!

  • از: یاسین قاسمی بجد
  • ناشر: انتشارات پل
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب عایشه، عایشه است! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عایشه، عایشه است! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عایشه، عایشه است!

کتاب عایشه، عایشه است!‮‬‏‮‬‏‫ به قلم یاسین قاسمی بجد، با استناد بر قرآن و احادیث اهل بیت دلایل طهارت و عفت عایشه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

عایشه متولد سال 9 پیش از هجرت، دختر ابوبکر و سومین همسر پیامبر اسلام است. موقعیت پدر عایشه در آن روزگاران تاثیر زیادی در انتخاب شدن او به عنوان زن اصلی محمد (ص) بود. نام کامل وی عایشه بنت ابی بکر بن ابی قُحافه بن عامر بن عَمرو بن کعب بن سعد بن تیم بن مرۀ بن کعب بن لؤی است.

این کتاب نشان می دهد آیاتی از سوره‌ی نور نازل شدند تا بی‌گناهی و برائت عایشه (رضی الله عنها) را برای همه‌ی مسلمانان ثابت کنند. این آیات از بزرگترین دلایل برای طهارت و عفت ایشان است.

در بخشی از کتاب ‏‫عایشه، عایشه است!‮‬‏‫ می‌خوانیم:

1. قبل از حادثه افک، ایشان به عفت و طهارت و دوری از کوچک‌ترین کارها یا مقدمات چنین اعمالی معروف بودند و بر هر مسلمانی واجب است که نسبت به مسلمان دیگر حُسن ظن داشته باشد و به طریق اولی نسبت به همسر رسول الله (ص) نیز اطمینان داشته باشیم که ایشان پاک و مطهر بوده و حتی تصور چنین اعمالی به ذهنش نمی‌رسیده است؛ و منافقینی که به ایشان تهمت زدند حتی یک دلیل برای حرف خود نداشتند و بلکه برعکس همه ادله و آیات در تبرئه و طهارت ایشان بود.

2. عایشه (رضی الله عنها) درباره خود می‌گوید! پس گوش بسپار و تعجب کن که می‌گوید:
«کنت أدخل البیت الذی ذفت فیه رسول الله (ص) - لما مات دفن فی غرفتها فی بیتها و أبی (رضی الله عنها) – أبو بکر لما مات دفن فی غرفتها فی بیتها – أدخل البیت واضعۀ ثوبی و أقول: إنما هو زوجی و أبی، فلما دفن عمر (رضی الله عنها)، و الله ما دخلته إلا مشدودۀ علیَّ ثیابی حیاءً من عمر (رضی الله عنها)، و هو میتٌ مدفونٌ تحت التراب».

«وقتی به اتاقی که رسول الله (ص) و پدرم در آن دفن شده بودند وارد می‌شدم، لباسم را در می‌آوردم و می‌گفتم: این‌ها پدرم و همسرم هستند، اما زمانی که عمر (رضی الله عنها) (در آنجا) دفن شد، قسم به الله به خاطر حیا از عمر به جز با حجاب کامل وارد نمی‌شدم در حالی که وفات کرده بود و زیر خاک دفن شده بود».

این حیا جز از افرادی مانند عایشه سر نمی‌زند، پس (بی‌شک) او پاک بوده و آنچه که منافقان به او نسبت داده بودند از وی بسیار بعید بوده، او نماد حیا و عفت بوده است.

 ۵۰ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-233-228-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
اول: دلایل منطقی در طهارت عایشه (رضی الله عنها)
دوم: شهادت الله و رسولش مبنی بر نازل شدن آیات در برائت عایشه (رضی الله عنها)
سوم: شهادت اهل بیت به نزول این آیات در تبرئه عایشه (رضی الله عنها)
چهارم: شهادت علمای شیعه مبنی بر آن که این آیات در حق عایشه نازل شده است
پنجم: شهادت علمای مسلمین بر اینکه این آیات در تبرئه‌ی بانو عایشه (رضی الله عنها) نازل شده‌است
ششم: کفر کسی که بگوید این آیات در برائت عایشه (رضی الله عنها) نازل نشده است
هفتم: دلایلی بر پاکی عایشه (رضی الله عنها) و پاک بودن سیرت و حُسن اخلاق ایشان و محال بودن افتادن ایشان در فاحشه

راهنمای دانلود کتاب عایشه، عایشه است!

برای دانلود کتاب عایشه، عایشه است! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عایشه، عایشه است!
مهدی سعادت
۱۳۹۸/۳/۲
کتاب در مورد عفت و طهارت عایشه است، به نظر من این موضوع اصلا مورد مهمی نیست و اصلا نه جای اتهام وجود داره و نه دفاع، خیلی مسائل مهم تری هست که این خانم درش نقش ایفا کرده و همون برای قضاوت و محاکمه در بیشتر...
محمد علی محمدی
۱۳۹۸/۸/۶
اینکه کتاب خوب ویا بداست معلوم نبست لیکن هیچ منبع معتبر وغیر متعبر شیعه جریان افک را به عایشه نسبت نداده‌اند بلکه جریان مربوطه همسر دیگر پیامبر یعنی مادر حضرت ابراهیم بوده است که برخی افراد هرزه عقب بیشتر...
فاطمه عبدالهی
۱۳۹۹/۴/۲۰
سلام. من تا اسم کتاب رو دیدم یاد کتاب فاطمه فاطمه است اثر دکتر علی شریعتی افتادم. چرا بعضی افراد اینقدر اصرار دارن تا عایشه رو تا حد مقام حضرت زهرا بیارن بالا؟ جوری که حتی انتخاب اسم کتابشون رو کپی و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)