دانلود کتاب عرصه سیمرغ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عرصه سیمرغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عرصه سیمرغ

کتاب عرصه سیمرغ نوشته اکبر بتوئی، علیرضا شریفی‌پور و مجید یوسفی، به روایت زندگی و خاطرات خلبان محمود اسکندری در دوران جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

ناقوس جنگ در شهریور سال 1359 به صدا درآمد تا آغازگر فصلی سرد و دلگیر باشد در خاطره پرفراز و نشیب کشورمان. فصل برگ‌ریزان فرزندان دلبند مام میهن، تا هر کدام برگی باشند بر کتاب تاریخ ایران زمین. همواره جنگ دو سو دارد، تاریکی و روشنایی، هر جنگجویی در ژرفای قلبش می‌داند که در کدامین سو ایستاده، آن که در راه تاریکی می‌جنگد، به تاراج و تجاوز آمده و آن که در سوی نور ایستاده، می‌داند که مبارز راه روشنایی است، باورهایش متعالی است، ایمان دارد و باور که پیکارش تاریکی را عقب می‌راند و نور می‌پراکند.

محمود اسکندری یکی از دلاورانی بود که در زمان جنگ ایران و عراق شجاعانه و ایثارگرانه جنگید. اگر رستم شاهنامه تجسمی در روزگار ما می‌یافت، همانا او بود. شجاع‌دل و بی‌پروا، وقتی هدفی سخت باید زده می‌شد که نیاز به دقت و شجاعت بسیار داشت، هدفی که سخت در لفاف پدافند، محافظت و باید به طور قطع منهدم می‌شد، یکی از بهترین انتخاب‌ها در پایگاه همدان و سایر پایگاه‌هایی که او خدمت می‌کرد، محمود اسکندری بود تا همچون رستم دستان سوار بر رخش پرنده شود و گرز آتشین را بر فرق دشمن بکوبد. یکی از این مأموریت‌هایی که بسیار حساس بود و دیگران به احتمال زیاد قادر نبودند آن را انجام دهند، زدن پل روی اروندرود بود که با بمب‌های اسکندری متلاشی شد و دشمن نتوانست به نیروهایش در خرمشهر کمک‌رسانی کند و نابودی این پل نقطه عطفی در عملیات بیت‌المقدس بود.

در بخشی از کتاب عرصه سیمرغ می‌خوانیم:

پرواز در ارتفاع کمتر از 50 متر به مدت طولانی که بیش از 4000 کیلومتر را شامل می‌شد و بیش از پنج ساعت و نیم مداوم به طول می‌کشید، خارج از توان و ظرفیت بااستعدادترین و ورزیده‌ترین خلبان از نظر هوش و استقامت جسمانی بود. در هنگام پرواز در چنین ارتفاعی، احتمال اینکه خلبان بارها دچار گم‌گشتگی آسمان و زمین شود، وجود داشت و به صورت علمی و پزشکی انجام آن غیرممکن به نظر می‌رسید.

عملیات هوایی که به عنوان «ابوالهول» اجرا گردید، توسط هشت فروند جنگنده «اف – 16» به عنوان بمب‌افکن و شش فروند «اف – 15» به عنوان اسکورت صورت گرفت. هواپیماهای اسراییلی در حد فاصل مرز عربستان سعودی و اردن هاشمی پرواز کردند و بعد از رسیدن به «اوسیراک»، با افزایش مقداری ارتفاع بر روی هدف شیرجه رفته و بخش‌هایی از آن را منهدم ساخته و سپس با پرواز در ارتفاع بالا به اسراییل مراجعت کردند.

 ۲۲۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-86-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب عرصه سیمرغ

برای دانلود کتاب عرصه سیمرغ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عرصه سیمرغ

نظرات کتاب عرصه سیمرغ

Arash Hashemi
۱۳۹۹/۷/۲
چی میشه گفت واقعا! تو کشوری که خروار خروار درجه به فرماندهان نظامیش داده میشه، کسی مثل محمود اسکندری با اون همه خطر کردن، تحقیر کردن غرور دشمن و ارتقای عزت کشور اینگونه باید مظلوم باشه. متن کتاب گویای همه چیزه. گزاف نیست اگه بگیم اسکندری مهمترین و تاثیرگذارترین مرد ایران در مقابل متجاوزان بعثی بود.
افسوس افسوس و افسوس! چرا این کشور همیشه قهرماناشو فراموش میکنه؟
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۳/۲۶
مقبره این قهرمان بزرگ و اسطوره کشورمان زیر فرش‌های داخل حرم امامزاده حیدر کلاک کرج هست و افسوس که غیر از پیرزن سرایدار اونجا نه کسی ازش خبر داره و نه نشانی ازش نصب کردن. کاش یه تابلو نصب میشد که لااقل کودکان و نوجوانان سرزمین مان بدانند چه کسانی زیر این خاک خفته‌اند تا اونها آسایش امروز رو داشته باشند. ممنونم
ابوالقاسم حسنی
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
با سلام جا دارد تا از این دلاور ایران زمین که گمنام ماند و گمنام مرحوم شد و هم اکنون نیز سنگ قبرش پاک شده بیشتر گفته شود. در شهر کرج و استان البرز هیچ مکانی و خیابان و بزرگراهی حداقل بنامش نیست! تندیسی از او نیست! نیروی هوایی و مدیران شهر کرج سالگرد و یادبودی برایش برگزار کنند
مشاهد همه نظرات (۶)