دانلود کتاب غلبه بر خستگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غلبه بر خستگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غلبه بر خستگی

کتاب غلبه بر خستگی به قلم ایزابل تویوس، همراه با آموزش تصویری، نکاتی را برای ورزش درست، خواب، برنامه‌ریزی و سرگرمی به شما معرفی می‌کند تا از خستگی مفرط در امان بمانید.

برای این که مقدار انرژی معمول خود را به دست آورید، باید بدانید که چگونه برنامه‌ی روزانه‌ی خود را تغییر دهید، سبک زندگی خود را بازیابی نمایید و به عادات سالم دست یابید.

به طور کلی باید تمرینات بدنی را در فعالیت‌های روزمره‌ی خود وارد سازید، به یک برنامه‌ی خواب معمول برسید، غذایی متعادل بخورید که مقدار زیادی مواد غذایی پرانرژی داشته باشد و از مواد بی‌خود‌کننده مانند الکل و دخانیات دوری جویید. درباره‌ی چیزی فکر کنید که بتواند سبک زندگی متعادل و خالی از اضطرابی به شما ببخشد.

شما باید به علائم خستگی‌های طولانی‌ مدت توجه نمایید؛ بدین معنی که اگر‌چه سبک زندگی سالمی دارید، باید ببینید که خستگی یک هفته طول‌ می‌کشد یا این که افزایش می‌یابد. اگر خستگی شما بیش از 15 روز طول کشید، باید به پزشک خود مراجعه نمایید؛ چون ممکن است علامت یک بیماری باشد.

اگر هیچ علت جسمی برای خستگی‌های طولانی‌ مدت وجود نداشت، توصیه می‌شود که به یک روان‌شناس مراجعه نمایید، چون ممکن است خستگی شما به علت افسردگی باشد. نوع دیگری از خستگی وجود دارد که نگران ‌کننده است. این نوع خستگی‌ها در عصر و سر شب و بعد از یک روز کار سبک و معمول ایجاد می‌شوند و با یک شب خواب منظم برطرف نمی‌شوند. وقتی چنین موردی پیش آمد، توصیه می‌شود که به پزشک مراجعه نمایید.

ایزابل تویوس (Isabel Toyos) در کتاب غلبه بر خستگی (Overcoming Fatigue) چند راهکار برای اینکه پایان روز احساس خستگی مفرط نکنید، ارائه می‌دهد. این راهکارها عبارتند از:

- اگر محل کارتان دربسته است، تلاش کنید که خوب تهویه شود تا دچار کمبود اکسیژن نشوید.
- ناهار خود را در جایی بسیار دور از محل کار بخورید. هنگام ناهار از مکالمات تلفنی و صحبت در مورد کار خودداری نمایید.
- روزانه بیشتر از هشت ساعت کار نکنید و وقتی برای خود، خانواده و دوستان هم بگذارید. این کار سبب می‌شود کاملاً استراحت کنید و مجدداً انرژی به دست آورید و با علاقه و نشاط کار روز بعد را آغاز نمایید.
- برای کار‌های روزانه‌ای که باید تکمیل نمایید، برنامه‌ریزی کنید. برای کار‌های‌تان مهلتی واقعی تعیین نمایید. این کار به شما کمک می‌کند از فشار‌های عصبی‌ای که تا پایان روز شما را کاملاً خسته‌ می‌کند، دوری نمایید.
- در محل ساکت کار کنید و اوقاتی که اطلاعات زیادی به مغز شما وارد می‌شود، بهتر است که از شنیدن صدای تلویزیون، رادیو و یا خبرهای خیلی محرک خودداری نمایید؛ و همچنین توصیه می‌کنیم که از موبایل هم استفاده نکنید.

در بخشی از کتاب غلبه بر خستگی می‌خوانیم:

همه‌ی ورزش‌ها یکسان نیستند؛ بعضی از آن‌ها ممکن است برای گروه سنی شما و وضعیت بدن‌تان مناسب‌تر باشد. بهتر است که قبل از شروع هرگونه برنامه‌ی ورزشی با پزشک‌تان مشورت کنید تا به شما کمک کند از ورزش‌هایی که وضع بدنی شما را خسته‌تر و شما را مأیوس می‌سازد، خودداری نمایید.

مطالعات نشان داده که ورزش منظم امید به زندگی را افزایش می‌دهد و سلامتی عمومی بدن را بهبود می‌بخشد. تصور بهتر از خود و دریافت انرژی بیشتر از فواید ورزش است. خوب کار کردن بدن شما و سلامتی آن وابسته به شرکت در دو ماراتون نیست، بلکه منوط به داشتن فعالیت بدنی سالم است.

می‌توانید ورزش را در هر سنی شروع کنید. جوان و پیر هر دو باید فعالیت بدنی را بخشی از زندگی روزانه‌ی خود قرار دهند. وقتی بدن شما قوی‌تر، نرم‌تر و سریع‌تر شد، به تدریج در هر چند روز وقتی را که صرف فعالیت بدنی می‌کنید، افزایش دهید. یک برنامه‌ی مناسب می‌تواند شامل انواع فعالیت‌های بدنی، از جمله رفتن به ورزشگاه یا شرکت کردن در یک ورزش یا پیاده‌روی روزانه باشد.

ورزش‌ها و فعالیت‌های آیروبیک برای حفظ سلامت عروق قلب، کاهش وزن، تقویت عضلات و افزایش انرژی مفید است. فعالیت آیروبیک برای افرادی که از یک بیماری بهبود می‌یابند و مدتی را ورزش نکرده‌اند، یا برای افرادی با سن بیش از 50 سال ایده‌آل است. ورزش‌های رقابتی همان فواید فعالیت‌های آیروبیک را دارد، ولی به وقت بیشتر، تناسب بدنی زیاد و آموزش مناسب نیاز دارد تا از صدمات یا دیگر خطرات بدنی جلوگیری کند. توصیه می‌شود یک برنامه‌ی ورزشی را با سرپرستی یک مربی تربیت بدنی آغاز کنید؛ البته قبل از آن یک چکاپ کامل از وضعیت بدن و سلامتی‌تان انجام دهید.

 ۱۰۴ صفحه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-972-111-8 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
آیا به شدت خسته‌اید؟
چگونه با خستگی مبارزه کنید؟
درمان‌های تکمیلی
تمرین و ورزش
ورزش متناسب با سن شما
یوگا برای رفع خستگی
مودرا برای خستگی
ماساژهای آرام‌بخش
خودماساژهای روح‌بخش
تمرین انرژی کی‌گنگ
استراحت دادن پاها
احساسی بهتر با رنگ‌درمانی
آب انرژی دارد
عطرهای تسکین‌ دهنده
درمان با گیاهان دارویی
معالجه با گیاهان طبیعی
غذاهای شفابخش
غذا برای مبارزه با خستگی

راهنمای دانلود کتاب غلبه بر خستگی

برای دانلود کتاب غلبه بر خستگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غلبه بر خستگی