دانلود کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای

کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای، شصت تکان کارآمد از یک دقیقه منطق را بیان می‌کند که ذهن‌تان را گسترش خواهد داد و کنجکاوی‌تان را برمی‌انگیزد. اندرو پسین با چابکی عقاید فلسفی زیادی را با ظرافت طبع تحلیل می‌کند و تعالیم ذهن را به فراموشی می‌سپارد و توانایی فکرتان را افزایش می‌دهد.

این کتاب بر مبناى نشان ‌دادن آدم منطقى درون‌تان تدوین شده است. شاید شما از وجود چنین منطقى در درون‌تان آگاه نباشید و چه بسا فکر مى‌کنید که خواستار چنین منطقى در درون‌تان نیستید، اما من به شما اطمینان مى‌دهم که نه تنها چنین منطقى در شما وجود دارد، زمانى که راه را براى او باز مى‌کنید از کارى که انجام داده‌اید خوشحال‌تر هم خواهید شد، زیرا آدم منطقى درون‌تان مى‌تواند شما را به مکان‌هایى زیبا و حیرت‌انگیز ببرد بدون آنکه صندلى راحتى خود را ترک کنید و یا از نقطه‌ى شروع حرکت قطار در ساعت 7:13 دقیقه‌ى صبح حرکت کنید. او مى‌تواند به شما چیزهاى زیبا و حیرت‌انگیزى نشان دهد حتی بدون آنکه به نظر خیلى از آن‌جا فاصله داشته باشید. در واقع منطق درونى‌تان مى‌تواند به شما مکان‌هایى را که به آن‌جا مى‌روید و چیزهاى زیبا و حیرت‌انگیزى را که هر روز مى‌بینید نشان دهد.

مهم‌تر از همه اینکه کارى را که در یک روز انجام مى‌شود، مى‌تواند در یک دقیقه انجام دهد. در واقع هر وقت که ما درباره‌ی پرسش‌هاى فلسفى صحبت مى‌کنیم بعضى از متفکران زیرک حتی در اوج هیجان در برابر مابه بحث و گفت‌وگو در مورد این پرسش‌ها ادامه مى‌دهند. اما این روزها افراد کمترى فرصت دارند تا ارزش 3 هزار‌ساله‌ى نوشته‌هاى فلسفى را شخم بزنند و براى رسیدن به نوشته‌هاى اصلى، زبان‌هاى مهمِ یونانى، لاتین، عبرى، فرانسه، آلمانى و حتی زبان اردو را ذکر نکنند.

کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای (The 60-second philosopher) طورى طراحى شده است که براى خواندن آن مجبور به یادگیرى این زبان‌ها نیستید.

امیدوارم با خواندن فصل‌هاى کوتاه آن به فکر کردن وادار شوید تا در مورد بیرون و داخل این جعبه و در مورد تمام عقاید جعبه‌ها فکر کنید و به جاهاى حیرت‌انگیز بروید و چیزهاى حیرت‌انگیزى به شما نشان داده شود.

این کتاب ابعاد زیادى از بسیارى از موارد را به شما خواهد داد تا در مورد آن‌ها فکر کنید. شما در این‌جا نمونه‌هایى از پاسخ‌ها، مشکلات، مسائل و عقایدى را که فلاسفه را به نوعى نزدیک به 3 هزار سال مشغول کرده است خواهید یافت. این مقالات عناوین بسیارى از فکر تا جسم، از فضا و زمان تا علیت و اراده‌ى آزاد، از علم و دلیل تا شکاکیت و ادراک، از اصولِ اخلاقى مطلق تا اخلاقیات نسبى و رد کامل اصول اخلاقى و از اعتقاد به خدا تا بى‌خدایى و غیره را دربرمى‌گیرد. بنابراین این عقاید به طرق مختلف با یکدیگر ارتباط دارند و گاهى اوقات به یکدیگر ارجاع مى‌شوند. همچنین گاهى وقت‌ها کاملاً مستقل هستند و جداگانه و بدون نظم و ترتیب خوانده مى‌شوند. مهم‌تر از همه افکار درونى ارائه‌ شده‌اى است که همان‌طورى که هستند به فیلسوفى که به آن‌ها محکم چسبیده است نشان داده مى‌شود. در نتیجه، در واقع هیچ تعجبى ندارد که شما بیشتر بحث و جدل‌هایى را کشف کنید که به راه‌هاى مخالف تمایل دارند و به سمت‌هاى مخالف مطلبى در سؤال پیش مى‌روند، زیرا این همان نحوه‌ى طبیعى فکر کردن است.

اندرو پسین (Andrew Pessin) در این کتاب مثال‌های مختلفی را برای ملموس شدن موضوع‌های یاد شده ارائه کرده است و در نهایت می‌خواهد بگوید که هر انسانی فلسفه درونی دارد و تنها باید به کشف آن بپردازد و آن را بشناسد تا بتواند به زندگی نگاه بهتری داشته باشد.

در بخشی از کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای می‌خوانیم:

هیچ ‌چیز عادى‌تر از گذر زمان نیست. آن‌ها مى‌گویند، وقت را غنیمت بشمار زیرا چیزى که امروز به دست مى‌آید فردا از دست خواهد رفت. اما قطعاً مادامى که به نظرمان می‌رسد زمان جلو مى‌رود، درست روشن نیست که چگونه این کار صورت مى‌گیرد. زیرا زمان شیئی مادى یا وسیله نیست: زمان چیزى نیست که ابتدا در یک مکان و بعد در جایى دیگر وجود داشته باشد. پس دقیقاً با چه منطقى حرکت مى‌کند؟

در حقیقت اگر زمان واقعاً در حال حرکت بود ما باید مى‌توانستیم چگونگى سرعت آن را بگوییم. شما ممکن است فکر کنید که ساعت‌ها میزان زمان را اندازه‌گیرى مى‌کنند اما در واقع این‌طور نیست.

در واقع آنچه را که یک ساعت اندازه مى‌گیرد زمان نیست بلکه چگونگى ارتباط بعضى از اشیای واقعى با اشیای عینى دیگر است. شما به ساعت نگاهى مى‌اندازید و مى‌بینید ساعت 1:13 دقیقه‌ى بعد از ظهر را نشان مى‌دهد و بعد دوباره به آن نگاه مى‌کنید و مى‌بینید ساعت 1:15 دقیقه‌ى بعد از ظهر است. دو نگاه به ساعت با دو زمانِ مختلفى که مى‌بینیم با هم مرتبط‌اند و از قرار معلوم دو دقیقه از زمان را اندازه مى‌گیرد.

اکنون تصور کنید که بین آن نگاه‌ها، همه ‌چیز که در جهان شامل فعالیت مغز و افکار و احساسات و مکانیزم ساعت است سرعت بخشیده شود. ممکن است دو بار نگاه ‌کردن به ساعت با دو بار خواندن آن ارتباط داشته باشد ولى ممکن است بین آن دو نگاه کمتر از دو دقیقه سپرى شده باشد و شما هرگز متوجه آن اختلاف زمان نخواهید شد. بنابراین ساعت به خودى خود زمان را اندازه‌گیرى نمى‌کند!

 ۱۳۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8029-32-8 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره‌ى نویسنده
مقدمه
1. منطق درون‌تان
2. گذر زمان
3. زن رؤیاهایم
4. ذهنم جاى دیگر است
5. کار درست را انجام دهید
6. با بیان نکردن مطالب چه اتفاقى مى‌افتد
7. امتیازات خداوند
8. هر چیزى که موجود است
9. رنگ‌هاى حقیقى
10. هیچ راهى وجود ندارد که نتوانیم آن را طى کنیم
11. تنها چیزى که مى‌دانم این است که هیچ ‌چیز نمى‌دانم
12. نگران نباشید و شاد باشید مگر آن‌که دِلواپسى باعث شادى‌تان بشود
13. بازى بیلیارد ذهنى
14. کار منطقى این است که غیرمنطقى عمل کنید
15. گل سرخ با نامى دیگر گل سرخ نخواهد بود
16. دو دست در یک سطل
17. آیا خداوند مى‌تواند سنگى بیافریند که آن‌قدر سنگین باشد که خودش نتواند آن را بلند کند؟
18. هشدار جراح عمومى: هر چیزى علتى دارد
19. دیدن رنگ قرمز
20. انتخاب مى‌کنید، از دست مى‌دهید
21. ما به وسیله‌ى وقایع غیرواقعى تکان مى‌خوریم و متأثر مى‌شویم
22. شما آن چیزى نیستید که مى‌خورید
23. شیطان باعث شد آن کار را انجام بدهم
24. خیال‌پردازى فرمانشى
25. بستگى دارد معناى لغتِ هست چه باشد
26. احکام دهگانه‌ى موسى ده فرمان
27. علتش مربوط به دِسِر وانیلى است
28. در جهان بیشتر از چیزى که هست وجود دارد
29. همه‌ چیز به هم مرتبط است
30. فقط با مشاهده نمى‌توان واقعیت‌ها را فهمید
31. این... جمع بسته نمى‌شود
32. همان کار همیشگى و تکرارى
33. نمى‌توانم تا کیلومترها را ببینم
34. اگر شما امسال فقط یک کتاب بخوانید
35. شکسپیر یا هر کس دیگرى با همان اسم
36. چرا هنوز این‌جا هستى؟
37. انصراف جراح عمومى: هیچ چیز سبب چیزى نیست
38. آیا فردا هم مرا دوست خواهى داشت؟
39. دندانِ مشکل‌ساز
40. هیچ زمانى مثل زمان حال وجود ندارد
41. بحران شخصیتى‌ام بحرانى هویتى است
42. تو را در رؤیاهایم خواهم دید
43. فقط خداوند مى‌داند که بعداً چه کارى انجام خواهى داد
44. از فرصت‌هایم استفاده خواهم کرد
45. بابا نوئل و اسکروج (شخصیت خسیس در رمان دیکنز)
46. همکارى ‌کردن کمک ‌کردن نیست
47. استعاره‌هاى خشک
48. از یک گوش مى‌شنوى و از گوش دیگر دَر مى‌کنى
49. اقبال در زندگى
50. گاهى اوقات شما فقط خودتان نیستید
51. هیاهوى بیخودى
52. چشم نظاره‌گر
53. چه بخواهید چه نخواهید این بحث را بپذیرید
54. به ماشین تجربه‌هاى لذت‌بخش زندگى وصل شویم یا خیر؟
55. همه‌ى این افکار به نظرم انگلیسى مى‌رسد
56. چیزهایى... . خارج از این‌جا... وجود دارد
57. چه تجربه‌اى نمى‌تواند یاد بدهد؟
58. تعصب خصلت نیکویى است
59. بهترین جهان ممکن
60. این پایان کار نیست

راهنمای دانلود کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای

برای دانلود کتاب فیلسوف 60 ثانیه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فیلسوف 60 ثانیه‌ای
Amir hossien
۱۳۹۸/۱۲/۵
ترجمه بسیار ضعیفه انگار گوگل ترنسلیت ترجمه کرده در مورد کتاب هم ساده و سطحی هست در کل ارزش زیادی نداره اگه وقت و پول اضافه دارین بخونین
مهران قارلقی
۱۳۹۸/۱۱/۵
بسیار سطحی و ابتدایی برای کسانی که تا بحال فلسفیدن را تجربه نکرده اند
فرشاد محبی
۱۳۹۸/۹/۱۸
به نظرم دید جالبی نسبت به امور زندکی و دنیا به آدم میده فلسفه کلا لذتبخش و کاربردیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)