معرفی و دانلود کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

عکس جلد کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید
قیمت:
19000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

مل رابینز ابزار مفیدی را در کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید، معرفی می‌‌کند که در همه‌ زمینه‌های زندگی کاربرد دارد.

قانون 5 ثانیه می‌تواند در هر لحظه از زندگی روزمره و در مواجهه با دشواری، عدم قطعیت و ترس موثر واقع شود. این قانون ممکن است در بهبود وضعیت سلامت، افزایش بهره‌‌وری و مقابله با تاخیر‌ کاری کمک کند.

حدودا همه ما در زندگی این دروغ را باور کرده‌ایم که برای ایجاد تغییر، باید احساس آمادگی کنیم؛ ما این دروغ را باور کرده‌ایم که بالاخره در مرحله‌ای از زندگی اعتماد به نفس کافی به دست می‌آوریم و شجاعت به خرج می‌دهیم. خیلی از مردم ایده‌های فوق العاده‌ای دارند، اما فکر می‌کنند چیزی که کم دارند انگیزه است؛ اما این طور نیست!

یک واقعیت درباره انسان‌ها این است که ما طراحی نشده‌ایم تا کارهای سخت و ناراحت کننده و یا ترسناک را انجام دهیم. مغز ما به گونه‌ای طراحی شده است که از ما در برابر آن دسته از کارها محافظت کند، چون مغز ما تلاش می‌کند تا ما را زنده نگه دارد.

پس اگر می‌خواهید کارهایی را انجام دهید که همیشه می‌خواستید، و تغییراتی در زندگی‌تان ایجاد کنید، باید کارهایی را انجام دهید که:

- منابع مورد نیاز را برای انجام‌شان ندارید.
- درباره‌شان مطمئن نیستید.
- سخت هستند.
- ترسناک‌اند.
- عدم قطعیت بالایی دارند.
و همین باعث می‌شود مشکلی جدید برای همه ما به وجود بیاید و آن این است که: هیچ وقت حوصله انجام دادنش را ندارید!

شما فقط هنگام انجام کارهای آسان، احساس انگیزه می‌کنید و هنگام مواجهه با کارهای مهم و سخت‌تر احساس ترس دارید اما چرا؟

چون مغز ما به گونه‌ای طراحی شده است که به هر قیمتی، جلوی ما را بگیرد تا کاری انجام ندهیم که امکان داشته باشد آسیب ببینیم. مغز ما این کار را با به شک انداختن ما انجام می‌دهد.

مل رابینز (Mel Robbins) به شجاع شدن و بیرون رفتن از منطقه‌ راحتی کمک می‌‌کند و از همه مهم‌تر، او در کتاب قانون 5 ثانیه (The 5 second rule‬) توضیح می‌‌دهد که کنترل و تغییر ایجاد کردن آسان است!

روش‌هایی برای استفاده از قانون 5 ثانیه:

- به خودتان فشار بیاورید.
- در محل کار تاثیرگذارتر باشید.
- سازنده‌تر باشید.
- از منطقه‌ راحتی خود خارج شوید.
- در شبکه‌‌سازی کاراتر باشید.
- خودتان بر احساسات خود نظارت و کنترل داشته باشید.
- اعضای تیم را مدیریت کنید، با آن‌ها تعامل داشته باشید، در آن‌ها انگیزه ایجاد کنید و آن‌ها را تشویق کنید.

هر روز در زندگی با شرایطی همچون سختی، بلاتکلیفی و ترس مواجه هستیم. زندگی نیاز به شجاعت دارد و این دقیقا همان چیزی است که این قانون به کشف آن کمک می‌کند، شجاعتی برای تبدیل شدن به بهترین شخصی که می‌توانید باشید.

جملات برگزیده کتاب قانون 5 ثانیه:

- همه‌ی رویاهای ما می‌توانند به حقیقت بپیوندند اگر شجاعت پیگیری آن‌ها را داشته باشیم.
- از صمیم قلب حرف بزن، حتی اگر صدایت بلرزد.
- همیشه کسی هست که قدر شما را نمی‌داند. نگذارید این فرد خود شما باشد.
- ترسیدن ایرادی ندارد. ترسیدن به معنای این است که قرار است کاری واقعا شجاعانه انجام دهید.
- برای شروع نیازی به آماده‌ شدن نیست. نمی‌خواد آماده شی، شروع کن!

در بخشی از کتاب قانون 5 ثانیه می‌خوانید:

من امروز از قانون 5 ثانیه استفاده کردم که شروع کسب‌وکار پرتره‌های اسب و سوارکار را اعلام کنم. سال‌ها بود که می‌خواستم این کار را بکنم، اما فقط مانع خودم می‌شدم. بی‌صبرانه منتظرم و حالا چیزی دارم که به خاطرش دیگر آن دکمه‌ی تکرار زنگ را نزنم! ممنونم مل!

همه‌ی ما سزاوار این هستیم که آنقدر هیجان‌‌زده از خواب بیدار شویم که نخواهیم مثل میکال «آن دکمه‌ی تکرار ساعت را بزنیم». اگر در فکر پرشی مثل او هستید، حواس‌تان باشد که درباره‌ی پرسیدن این سؤال از خودتان کاملا آگاه باشید.

باید از خودتان این سؤال دلی «آیا آماده‌ام که به این کار متعهد شوم؟»، نه این سؤال احساسی «آیا حس می‌کنم برای متعهد شدن به این کار آماده‌ام؟» را بپرسید. هیچ‌‌وقت احساس آمادگی نمی‌کنید؟ وقتی که به سؤال «آیا آماده‌ام که به این کار متعهد شوم؟» پاسخ مثبت بدهید، باید از این قانون استفاده کنید که آن هل آخر را بدهید.

حتی وقتی که آماده باشید، وقتی واقعا انجامش بدهید حس خوبی نخواهید داشت. از تاد در استرالیا بپرسید. تاد از خیلی وقت پیش می‌دانست که دقیقا آرزوی چه چیزی را در سر دارد: تربیت بدنی. او همیشه رویای تدریس آن و داشتن کسب‌و‌کار آموزش شخصی خودش را داشت. در دبیرستان، تاد می‌دانست که می‌خواهد در تربیت بدنی تحصیل کند، اما والدینش گفتند: «وای نه، نمی‌تونی همچین کاری بکنی...» آن‌ها به او فشار آوردند که به جای آن دنبال یک رشته‌ی «حرفه‌ای» برود.

چهار سال بعد، تاد در برنامه‌ی دو رشته‌ای بین حقوق و کسب‌و‌کار سال آخری بود. دلش هیچ‌‌وقت با این کار نبود. به قول خود تاد در ایمیلی که به من داد، آن «صدای آرام» همیشه در پس سرش «در سکوت» طنین‌انداز می‌شد. چرا در این رشته ماند؟

فهرست مطالب کتاب

بخش 1: قانون 5 ثانیه
فصل 1: پنج ثانیه برای تغییر زندگی
فصل 2: قانون 5 ثانیه را چگونه کشف کردم
فصل 3: وقتی از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید انتظار این‌ها را داشته باشید
فصل 4: چرا این قانون جواب می‌دهد
بخش 2: قدرت شجاعت
فصل 5: شجاعت هر روزه
فصل 6: منتظر چی هستید؟
فصل 7: هیچ ‌وقت این احساس را نخواهید داشت
فصل 8: چطور استفاده از آن را شروع کنیم
بخش 3: شجاعت رفتار شما را عوض می‌کند
فصل 9: وضع سلامت‌تان را بهتر کنید
فصل 10: افزایش بهره‌وری
فصل 11: به تعویق پایان دهید
بخش 4: شجاعت طرز فکر‌تان را تغییر می‌دهد
فصل 12: دست از نگرانی بردارید
فصل 13: به اضطراب پایان دهید
فصل 14: غلبه بر ترس
بخش 5: شجاعت همه‌چیز را تغییر می‌دهد
فصل 15: ساختن اعتماد به نفس واقعی
فصل 16: پی آرزوها رفتن
فصل 17: روابط‌تان را غنا ببخشید
قدرت شما

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید
نویسنده
مترجمافشین چایچی نصرتی
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات253
زبانفارسی
شابک978-600-8738-54-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
19000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

حسین ضیائی
۱۳۹۷/۹/۲۲
اگه این جمله از کتاب به دلتون نشست حتما کتاب روبخونیدش
یک ثانیه شجاعت می‌تواند روزتان را تغییر دهد. یک روز می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد و یک زندگی می‌تواند جهان را تغییر دهد
حسین ضیائی
۱۳۹۷/۹/۲۰
با سلام
بهترین جمله کتاب از دیدگاه بنده: یا راهی می‌یابی یا عذری
از جمله کتاب‌هایی است که با خوندن اون آدم واقعا احساس میکنه داره در مورد خود شخص حرف میزنه
چرا که همه‌ی ما آدم‌ها در ذاتمون به نوعی راحت طلبی و به تعویق انداختن وجود داره که در بعضی از افراد به صورت یک معضل و مشکل جدی پدیدار میشه و
در برخی به صورت سهل انگاری بَس کوچک
مخلص کلام اینه که برای افرادی که پشت گوش انداز هستن بسیار توصیه میکنم
از ایرادات کتاب (البته از جهتی حُسن کتاب) میشه به این اشاره کرد که لُپ مطلب در ابتدای کتاب گفته میشه و آلباقی توضیحاتی نه چندان حیاتی هستند بنابراین با خواندن چند ده صفحه از کتاب کلّیت موضوع رو دارید
البته یه خورده هم میشه از ترجمه گرفت چرا که میتونست یه کوچولو روان‌تر باشه
۵ ستاره میدم چون از جمله بهترین کتاب‌هایی عمرم بود
روز خوش
کاوه دوانی
۱۳۹۹/۹/۱۸
کتاب خوبی است و نکته مهمی که در کل کتاب به آن اشاره شده، اینست که: ما هرگز قرار نیست حالمان خوب شود یاحس انجام کاری درونمان شکل بگیرد و بعد به دنبال هدفمان حرکت کنیم و با انگیزه شویم این اتفاق هرگز نمی‌افتد و ما برای رسیدن به اهدافمان به شجاعت هرروزه نیاز داریم و این شجاعت هرروزه باید برای ما عادت شود. حالا به کمک قانون پنج ثانیه این اتفاق میتواند راحت تر شود به شکلی که هروقت که به کاری سخت و ترسناکی برخوردیم که حتما باید برای رسیدن به اهدافمان انجام دهیم این لحظه ایست که مغز میخواهد از ما در برابر این ترس و سختی محافظت کند و شروع به منصرف کردن و بهانه جویی می‌کند و ما با شمردن 5 4 3 2 1 اجازه این کار را به مغز نمی‌دهیم و یک وقفه ایجاد میکنیم و با یک حرکت فیزیکی خودمان را به سمت آن کار هل می‌دهیم و در واقع از خود شجاعت نشان می‌دهیم با تکرار مداوم این کار به دستاوردهای زیادی میرسیم.
احسان شهبازی
۱۳۹۷/۷/۲۵
با این کتاب دیگه به اطلاعات جدید برای موفق شدن و اینکه بهانه بیاوریم نیاز نداریم اصلا انگیزه را رها می‌کنیم و خود را پرت می‌کنم به عمل که همین یعنی موفقیت انشا الله همه موفق باشند
كتاب كتاب
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
کتاب بسیار خوبیه و عالی و داستان گونه و... البته به شرطى که به گفته هاش عمل بشه و این مشکلى که اکثر افراد دارند که میدونند باید عمل کنند و اون کار رو انجامش بدن ولى باز دچار تردید و دودلى میشن و در بیشتر موارد اون کار رو انجام نمیدن دانستن یه موضوعه و بهش عمل کردن موضوع مهمتریه که وقتى عمل میکنى از اون ترسهامون بین میره من الان در حال خواندن صفحه ١٠٦ کتاب هستم وپیشنهاد میکنم حتما بخونید وبهش عمل کنید و وقتى عمل مى کنیم ترسهامون از بین میرن و شجاعت جایگزینش میشه من الان این کتاب رو کامل خوندم و پیشنهاد میکنم حتما حتما بخونید
البته اگر ممکنه نسخه صوتى این کتاب رو قرار بدهید
براى دوستان قابل استفاده تر میشه
با تشکر از کتابراه
میرویس احمدی
۱۴۰۱/۹/۲۳
با مطالعه کردن این کتاب می‌تونیم شجاعت را برای کار‌های که از انجام دادنش میترسیم کشف کنیم خودم بنده از وقتی این کتاب مطالعه کردم راحت حالا میتونم حالت مضطرب بودنم را به هیجان تبدیل کنم و این فوق العاده است برام و از آشنایی با قانون پنج ثانیه هم خیلی خوشحالم و وقتی پیاده کردم جواب داد و دیگه همیشه و ازش بهترین استفاده رو می‌برم. اینکه چون ما انسان‌ها اکثرا کارهای خود را به تعویق می‌اندازیم این قانون 5-4-3-2-1 به ما کمک میکنه که همه کار‌های که پیش میاد به وقتش انجام بدیم.
ممد مملی
۱۴۰۰/۱۱/۳
باعث میشه شجاعتتون برای هرکاری بالا بره. اگر میترسیدی موضوعیو به کسی بگی، اجی مجی لاترجی با خوندن این کتاب، مشکلت حل میشه. اگر حوصله کاریو نداری، اگر راز کتابو بفهمی داری اون کار رو انجام میدی.
فکر میکنی دارم شوخی میکنم؟
این کتاب زندگی منو تغییر داده. پس اگه شوخی کنم دارم با شعور خودم شوخی که
میکنم.
امیدوارم همه این کتابو بخونند تا راه چاره خیلی از مشکلاتشون پیدا بشه مثل ترسویی، تنبلی، دیر‌ از خواب پاشدن، مشکل در تغییر رفتار، دوست یابی و...
شکیبا قائد
۱۳۹۷/۸/۸
وقتی شروع به خوندن کتاب میکنی واقعا حس میکنی از زبان هرکدوم از ما نوشته شده چون اکثر ما باهمین وسواس فکری و کمال گرایی شروع به کاری نمیکنیم به خاطر همین از زندگی عقبیم اما این قانون باعث میشه ما کاری که درسته رو انجام بدیم نه کاری که راحته و همین باعث موفقیت میشه
حمید عبادی
۱۳۹۷/۸/۷
سلام. این کتابی بود که در حدود دو سال قبل تو اینترنت دیده بودم و دنبال این بودم که این کتاب رو ترجمه کنم. اما اهمال کاری من باعث شد این فرصت رو شخص دیگه‌ای استفاده کنه و ترجمه کتاب رو به نام خودش ثبت کنه. بهشون تبریک میگم و تو اولین فرصت این کتاب رو می‌خرم و میخونمش. چون عضو سایت مل رابینز هستم دقیقا" از کم و کیف کتاب و خوب بودنش اطلاع دارم. بخوان و انجام بده!
حامد شیخی
۱۴۰۱/۲/۱۵
یه کتاب بی نظیر در زمینه توسعه فردی، موفقیت و خود سازی. این کتاب واقعا نگرش منو در رابطه با بعضی مسائل پیش پا افتاده و جزئی عوض کرد که با انجام دادنش میتونی مسیر زندگی تو عوض کنی.
تقویت خلاقیت و بهره وری، افزایش احساس شجاعت و جسارت و از بین بردن ترس و اضطراب حتی حملات عصبی از جمله نقاط قوت این به
کتاب است.
همه رویاهای می‌تواند حقیقت بپیوندد
اگه شجاعت پیگیری آن‌ها را داسته باشیم.
واقعا ازتون تشکر میکنم برای این کتاب ارزشمند و پربار.
اسماعیل نوروزی بهجت
۱۳۹۹/۳/۹
سلام. من همیشه تو زندگیم از خیلی کارها می‌ترسیدم مانند صحبت کردن در جمع، سوال پرسیدن و... اما زمانی این کتاب را خواندم سعی کردم به آن عمل کنم و می‌توانم به جرات بگویم خیلی از رفتارهایم تغییر کرده است و امروز واقعا خوشحالم. کتابی کاربردی است که ابزاری قدرتمند در اختیار شما می‌گذارد که بسیار موثر و و شگفت انگیز است. به همه‌ی دوستداران کتاب توصیه می‌کنم بخوانید عمل کنید. عمل شجاعانه، عملی از سرعشق است.
سعید افشار
۱۳۹۷/۸/۱۱
این قانون رو از پارسال در زندگیم بکار بستم و نتایج خوبی ازش گرفتم. قبل از اون یه ادم اهمال کار بودم که همیشه منتظر یه شنبه بودم که کاری رو انجام بدم و یا منتظر فردایی که هیچ وقت نیومد. در کل کتابی است که کاربردیه در زندگی. ممتون کتابراه
سایا سایا
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
کتاب کاملا عملی هست و خیلی خوب در ذهن میمونه که هر زمانی که توی موقعیتی قرار گرفتید ک باید کاری کنید و به هر دلیلی نمیتونید، ‌ی شجاعت عجیبی بدست بیارید و تمام.
من‌ی مدت ازش استفاده کردم و واقعا کمکم کرد. بخصوص در روابط. چون خجالتی بودم ولی کمکم کرد با بقیه خیلی خوب ارتباط بگیرم. و قطعا این روی اعتماد بنفس هم اثر میذاره. فکر کنم بهترین چیزی ک این کتاب بهتون میده آرامش و اعتماد بنفسه
شیما رشتیان
۱۳۹۹/۱/۴
از نظر من جزو کتابای روانشناسی زرد بود. فقط هیجان دهنده هست. و بنظر میرسه نویسنده یک مجموعه از تمجیدهایی که ازش شده بود رو گردآوری کرده تا به همه ثابت کنه چقدر عالی هست. و به اصل مطالب و عمق و ریشه روانشناختی اونها هیچ نپرداخته. حتی مثالها بسیااااااار دم دستی بود. اما در مجموع برای کسی که هیچوقت آشنایی با روانشناسی نداشته یا دسترسی به کتابهای خوبتر نداره کتاب بدی اصلا نیست.
fereshte maqsoodi
۱۳۹۸/۳/۴
سلام دوست عزیز. به نظر من کتاب قانون 5 ثانیه مل رابینز واقعا میتونه کمکت کنه اگر بهش عمل کنی حتما، و این که به سایت رویال مایند مراجعه کن چون اونجا یه سری فایل برای هر روز از مل رابیز هست که میگه هر روز چه کارهایی انجام بدی تا شجاعت خیلی کارهای بزرگ با انجام یه سری رفتار و کارای کوچیک به دست بیاری. امیدورام موفق باشی
مشاهده همه نظرات 204

راهنمای مطالعه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

برای دریافت کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.