معرفی و دانلود کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده

عکس جلد کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده
قیمت:
۶۶,۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده

کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده اثر دیوید کیشیک، درباره‌ی جورجو آگامبن فیلسوف و نویسنده معاصر ایتالیایی و ارتباط او با سیاست و فلسفه در طول دوران زندگی‌اش و بررسی آثارش است.

کتاب قدرت زندگی (The Power of Life: Agamben and the Coming Politics) دومین عنوان از مجموعه‌ای به نام «خیال‌پردازی یک شکل زندگی» است و در سال 2012 منتشر شد. سایمون کریچلی، فیلسوف انگلیسی این کتاب را اثری برجسته می‌داند.

درباره جورجو آگامبن:

جورجو آگامبن (Giorgio Agamben) در سال 1942 در رم متولد شد. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به کتاب‌های اجتماع آینده، وسایل بی‌هدف، هومو ساکر، کودکی و تاریخ، زبان و مرگ، وضعیت استثنایی و امر گشوده: انسان و حیوان اشاره کرد.

او در سال 1968 به شهرهای مختلف اروپا مانند آتن و پاریس سفر کرد و بعد از آن راهی آمریکا شد و در سمینارها و نشست‌هایی درباره هنر، فلسفه و سیاست شرکت کرد. سپس به رم بازگشت.

آگامبن در رشته‌های فلسفه و حقوق تحصیل کرده است. آثار و نظریه‌های او، پژوهشگران مختلفی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.

مطالعه کتاب قدرت زندگی به چه کسانی پیشنهاد ‌می‌شود؟

مطالعه این کتاب به دوست‌دارن علوم فلسفی وسیاسی و کسانی که به خواندن زندگی‌نامه افراد بزرگ علاقه دارند پیشنهاد می‌شود.

دیوید کیشیک را بیشتر بشناسیم:

دیوید کیشیک (David Kishik) ساکن شهر نیویورک است و به تدریس فلسفه در کالج می‌پردازد. او از مترجمان آثار جورجو آگامبن از ایتالیایی به انگلیسی است. مجموعه کتاب‌های خیال‌پردازی یک شکل زندگی (To Imagine a Form of Life) اولین آثار کیشیک است که به کمک انتشارات دانشگاه استنفورد منتشر شده است. نخستین کتاب این مجموعه «شکل زندگی نزد ویتگنشتاین» است و پیوند بین زبان و زندگی و تفکرات لودویگ ویتگنشتاین، فیلسوف مشهور اتریشی را بررسی می‌کند. دومین کتاب این مجموعه «قدرت زندگی» است. سومین اثر این مجموعه در مورد این ایده خیالی است که اگر والتر بنیامین، فیلسوف مارکسیست آلمانی هنوز زنده بود و به نیویورک، پایتخت قرن بیستم می‌آمد، چه می‌شد. آخرین اثر منتشر شده از کیشیک تفسیری جذاب و نو بر سِفر پیدایش و مفهوم آغاز از کتاب مقدس شِم است.

در بخشی از کتاب قدرت زندگی می‌خوانیم:

آگامبن به ما اطمینان می‌دهد که سر باز زدن از گرایش پیروی از انگشت اشاره «به‌معنای آن نیست که، در نبود یک پایان، [انسان‌ها] محکوم به بی‌معنایی یا پوچی یک لغزش نامتناهی و افسون‌زدوده هستند. آنان یک پایان ندارند، اما یک باقی‌مانده دارند. هیچ بنیادی در یا زیر آن‌ها نیست؛ در عوض، در مرکز آن‌ها یک گسیختگی نافروکاستنی نهفته است که در آن، هر طرف با گام پیش نهادن در جای یک باقی‌مانده، می‌تواند شهادت دهد». به‌جای تعریف ‌شدن، زندگی همواره خودش را می‌شکند و تقسیم می‌کند.

انسان‌ها از طریق دیدن خودشان در مقام افراد (تقسیم‌ناپذیر) یا از طریق فکر کردن درباره خودشان به منزله بخش‌هایی از یک کل یکپارچه، به سرکوب کردن این واقعیت گرایش دارند. یک باقی‌مانده بودن به ‌معنای مقاومت ‌کردن در برابر این گرایش تمامیت‌ساز است که از طریق همواره شهادت ‌دادن به تفاوت‌هایی که ما را از یکدیگر جدا می‌کنند، حاصل می‌شود و همچنین از طریق هرگز کنار نگذاشتن تقسیم‌بندی‌هایی که هریک از ما را از درون دوپاره می‌کنند. با در نظر گرفتن تلاش لیبرال برای دستیابی به سازش و آشتی کامل، کوشش محافظه‌کارانه برای حفظ یک تفکیک روشن، تأیید شوونیستی یک طرف، و انکار ستیزه‌گرانه طرف دیگر، استفاده آگامبن از انگاره معماگون باقی‌مانده او را به‌سوی یک بینش مثبت از انسان‌ها رهنمون می‌شود؛ به تعبیری، همچون ناسازه‌گویان متحرک، گزین‌گویه‌های زنده، یک همبودگی از قطعه‌ها، که هیچ نیازی به مقارن‌ شدن با یک کل جهان‌شمول منسجم، یا حتی با همان خویشتن‌های خودشان ندارند. پس از بسیاری از فیلسوفان که تلاش می‌کردند بشریت را به‌منزله یک کلیت منسجم تصور کنند، آگامبن دریافته است که تنها انسجام اخلاقی یا سیاسی معنادار امروزه انسجام پس‌مانده‌ها و باقی‌مانده‌هاست. بنابراین او می‌نویسد: «اینکه انسان آن چیزی است که می‌تواند تا بی‌نهایت ویران شود، به ‌معنای آن است که چیزی هم غیر از این ویرانی و درون این ویرانی، باقی می‌ماند و آن انسانِ باقی‌مانده است»

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
پیشگفتار نویسنده بر ترجمه فارسی
سپاسگزاری‌ها
کوته‌نویسه‌های آثار اصلی آگامبن
مقدمه: زندگی در ونیز
سوژه فلسفی
چیزی درون متن هست
نامشارکت
آینه نارسیسوس
شبح ونیز
1: دیالکتیک تاریک‌گری
تاریکی مرئی
زیست‌سیاست مینیاتوری
نردبان زیست‌سیاسی
اثر رقصی در عصر زندگی‌های مقدس
اخلاق پس از آشویتس
توانمندی تفکر
رنگ توانمندی
2: پاره سنگی به سبکی پر
نجوای زرتشت
تیز کردن کاردها
ترمز اضطراری
بر فراز وزن جهان
خاموش‌ترین کلمه
فشرده‌گویی
سرهم‌بندی
ingenium
کششِ نفس‌بریده
فیلسوف و سگ
3: حاضرحال آنکه غایب
سیاست حضور
پیچاپیچ امر ممکن
هستم هرسان که هستم
ادراک‌ناپذیر شدن
زندگی و خشونت
4: چگونگی خیال‌پردازی یک شکل زندگی
یادداشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده
نویسنده
مترجممجتبا گل محمدی
ناشر چاپینشر بیدگل
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات188
زبانفارسی
شابک978-622-686330-8
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده

برای دریافت کتاب قدرت زندگی: آگامبن و سیاست آینده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.