معرفی و دانلود کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم

عکس جلد کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم
قیمت:
۱۶,۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم

کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم به قلم استفانی ا. بادین، ماجرای دختری به نام اِما را بازگو می‌کند که قرار است به زودی صاحب برادری شود که با بقیه کودکان متفاوت است و نشانگان سندرم داون دارد.

موضوع کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم (We'll paint the octopus red) چیست؟

اِما دختر بچه‌ای است که به زودی برادرش به دنیا می‌آید ولی او از این موضوع خوشحال نیست. پدر و مادر اِما برای او توضیح می‌دهند زمانی که برادرش آیزاک به دنیا بیاید می‌توانند با هم کلی بازی کنند، نقاشی بکشند، ماجراجویی کنند و برادرش به یک هم‌بازی و دوست خوب برای او تبدیل خواهد شد.

ولی روزی پدرش به او توضیح می‌دهد که برادرش با کودکان دیگر متفاوت است و نشانگان داون دارد. پدر به اِما توضیح می‌دهد که آیزاک ممکن است دیرتر از کودکان دیگر راه برود؛ ولی وقتى بزرگ‌تر شد، به احتمال زیاد می‌تواند بازى کند، نقاشی کند و با آن‌ها به گردش و سفر برود. وقتى حرف‌هایشان تمام شد، اِما به این نتیجه رسید که آیزاک می‌تواند تمام آن کارها را انجام دهد. او سوال کرد: «اگر آیزاک کودکى داراى نشانگان داون است، پس چه کارهایى را نمی‌تواند انجام دهد؟ پدرش او را محکم بغل کرد و گفت: «اگر همۀ ما در کنار آیزاک باشیم و از او حمایت کنیم، آیزاک می‌تواند هر کارى را انجام دهد.»

«این کتاب در سامانه کنترل کیفیت منابع آموزشی و تربیتی شبکه رشد مورد تأیید وزارت آموزش‌ و پرورش قرار گرفته است»

نشانگان داون چیست؟

نشانگان داون نمود ظاهرى و ذهنى دارد. به این معنى که قیافه و میزان یادگیرى کودکان داراى نشانگان داون با کودکان دیگر فرق دارد. از سوى دیگر، هیچکدام از کودکان داراى نشانگان داون شبیه به هم نیستند. آن‌ها به لحاظ جسمى انعطاف پذیرى بالایى دارند؛ چشمانشان به سمت بالا کشیده شده است؛ گوش‌ها و بینى کوچکى دارند و نسبت به سایر کودکان رشد و یادگیرى ضعیف‌تری دارند. همۀ کودکان شخصیت منحصر به فرد خودشان را دارند و با سایر اعضاى خانواده در برخى ویژگی‌ها مشترک هستند.

درباره‌ی مجموعه داستان‌های «کودکان توانایی‌های متفاوت دارند»:

نشر بوی کاغذ (بوکا) سعی دارد با انتشار مجموعه «داستان‌های کودکان توانایی‌های متفاوت دارند» برای کودکان و نوجوانان که شرایط متفاوت و ویژه‌ای نسبت به بقیه دارند، گامی سودمند و مفید در بهبود ارتباط والدین، معلمان و همسن و سالان این کودکان و نوجوانان بردارد. این نشر سعی می‌کند نیازهای ویژه‌ای که در روند آموزش باید مورد توجه قرار گیرد با داستان‌ها نمایش دهد.

آنچه دارای اهمیت است اعتقاد و باور به ارزشمندی این کودکان همانند تمام کودکان دیگر و اهمیت حضورشان در جامعه کنار دیگران است؛ چگونگی پذیرش و احترام به تفاوت‌های آنان مانند سایر تفاوت‌هایی که در همه انسان‌ها وجود دارد اصلی است که نباید فراموش شود.

استفانی ا. بادین (Stephanie Stuve-Bodeen) را بیشتر بشناسیم:

بادین در مزرعه‌ای در ویسکانزین به دنیا آمد و مدرک کارشناسی خود را در شهر ریورفالز در دانشگاه ویسکانزین گرفت. وی از داوطلبان صلح در تانزانیا بود. او در همان‌جا نوشتن کتابش را به نام عروسک الیزابت شروع کرد. استفانی برنده‌ی جایزه ازرا جک کیتز شد و با تیم بودین ازدواج کرد. وی هم‌اکنون در دوره ابتدایی تدریس می‌کند اما بیشتر وقت خود را با دخترانش می‌گذراند.

کتاب «ما هشت پا را قرمز می‌کنیم» مناسب چه کسانی است؟

استفانی ا. بادین این داستان شیرین و آموزنده را برای کودکان 3 تا 7 سال به رشته تحریر درآورده است. این کتاب درک بهتری درباره‌ی کودکان با نشانگان داون و دارای اختلال رشدی می‌دهد. این مجموعه صرفاً برای کودکان با نیاز‌های ویژه تهیه نشده است، بلکه برای معلمان، والدین و کودکان همسالی که با این کودکان برخورد دارند نیز مفید و جالب خواهد بود.

در بخشی از کتاب «ما هشت پا را قرمز می‌کنیم» می‌خوانیم:

وقتى به بیمارستان رفتیم دیدم مادرم آیزاک را در آغوش گرفته است. من دستان کوچک آیزاک را گرفتم و گفتم: سلام آیزاک! من اِما خواهر بزرگتر تو هستم. آیزاک بوى پودربچه می‌داد. به سمت او خم شدم و به آرامى در گوشش گفتم: من بالاخره به تو یاد می‌دهم که چطور هشت پا را رنگ کنى. فکر کنم ما هشت‌پا را قرمز می‌کنیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم
نویسنده
مترجماحمد رمضانی
ناشر چاپینشر بوی کاغذ
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات29
زبانفارسی
شابک978-600-98148-8-6
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم

برای دریافت کتاب ما هشت پا را قرمز می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.