دانلود کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم

  • از: میترا مهرآبادی
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم

کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم نوشته‌ی میترا مهرآبادی، داستان‌های جذاب و خواندنی شاهنامه که در نوع خود بی‌مانند و کم نظیر است را به تصویر می‌کشد.

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی (بزرگترین حماسه سرای تاریخ ایران و یکی از برجسته‌ترین شاعران جهان) متشکل از شصت هزار بیت است که سرودن آن سی سال زمان برد. محتوای این شاهکار ادبی از اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح کشور به وسیله‌ی اعراب در قرن هفتم تشکیل شده که در طی چهار نسل پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان اتفاق افتاده است.

در زمانیکه دانش و ادبیات در ایران به زبان عربی بودند، فردوسی با سرودن شاهنامه منجر به زنده شدن و احیای زبان پارسی شد. یکی از منابع مهمی که فردوسی برای سرودن شاهنامه از آن بهره برد، شاهنامه ابومنصوری بود.

شاهنامه تأثیر زیادی در ادبیات جهان گذاشته است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتورهوگو آن را تحسین کرده‌اند. شاهنامه به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین اثر به زبان فارسی شناخته شده و به همه زبان‌های زنده ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم می‌خوانیم:

شبی به سیاهی شبه (1) بود که گویی روی خود را با کرف بشسته و بهرام و کیوان و تیر نیز پیدا نبود. ماه، آرایشی دیگرگونه کرده و آهنگ گذر بر پیشگاه آسمان داشت. از تاج ماه، آسمان لاژوردین به دو بخش گشته و زنگار و گرد را بر آسمان، پایمال کرده بود. همه جا را تاریکی فرا گرفته بود. سپاه شب تیره بر دشت و دمن، جامه شاهواری به سیاهی پر زاغ افکنده بود.

آسمان به مانند پولاد زنگارخوردهای، گویی چهر خود را به کرف اندوده بود. در هر سو اهریمن همچون مار سیاهی که دهان خود را باز کرده باشد، خود را به چشم من می‌نمود. هرگاه که آه سردی می‌کشید، به مانند یک سیاه زنگی بود که بخواهد گرد از سر انگشتان خویش پاک کند. باغ و لب آن جویبار چنان شد که گویی از دریای سیاه، کوهمه برخیزد. گردون گردان بر جای اخویش فرومانده و دست و پای خورشید، سست گشته بود. گویی زمین به زیر آن چادر کرفگون به خواب رفته بود. دل گیتی از خویشتن پر هراس بود و آوای زنگ پاسبان (2) به گوش نمی‌رسید. آوای مرغ و فریاد سهمناک ددان نیز به گوش نمی‌رسید، روزگار، زبان از نیک و بد بسته بود. نشیب از فراز پیدا نبود.

 ۷۹۷ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-6675-55-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰۰ ت - 12.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

داستان بیژن با منیژه
لهراسپ
گشتاسپ
بهمن
همای
داراب
اسکندر
اشکانیان
اردشیر بابکان
شاپور پسر اردشیر
اورمزد پسر شاپور
بهرام پسر اورمزد
بهرام پسر بهرام
بهرام بهرامیان
نرسی پسر بهرام
اورمزد پسر نرسی
شاپور ذوالاکتاف
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم

برای دانلود کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم

نظرات کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد دوم

Hemmat .N
۱۳۹۹/۸/۲۲
با سلام و عرض ادب/ «شاهنامه فردوسی» از عوامل اساسی هویت تاریخی و فرهنگی ملت ایران در طول ۱۰۰۰ سال گذشته تا امروز بوده است به همین خاطر مردم ایران همواره با دیده احترام به آن نگاه کرده‌اند.
از این کتاب ارجمند، نسخه‌های مختلف، گزیده‌های متفاوت و ترجمه‌های ارزشمندی وجود دارد که همه‌ی آن‌ها به خاطر و
اهمیت اجتماعی، فرهنگی تاریخی این کتاب محترم است.
بدون تردید کتاب حاضر از نسخه‌های‌ بسیار خوبی است که بوسیله‌ی سرکار خانم مهرآبادی تهیه شده است.
این نسخه‌ی منثور که در ۳ مجلد نوشته شده است از بهترین کتاب‌هایی است که بطور ساده متن منظوم «بهین نامه‌ی باستان» حکیم فرزانه طوس را به نثر روان درآورده است.
R. Min
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
باید خوانده بشود این قبیل کتابها که هم تاریخ است هم اصالت هم هیجان انگیز والبته آموزنده زیبا
bahman samimi
۱۴۰۰/۱/۸
اصلا به درد نمیخوره فهرست نداره
مشاهد همه نظرات (۳)