دانلود کتاب مثل هیچ‌کس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مثل هیچ‌کس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مثل هیچ‌کس

کتاب مثل هیچ‌کس اثر برجستۀ دلفین دو ویگان، برنده‌ی جایزه‌ی ادبی سال 2012 فرانسه است. این رمان، حکایت زندگی دو دختر با پیشینه‌ای کاملا متفاوت است که دوستی میان‌شان، زندگی آن‌ها را به هم گره زده است.

داستانِ کتاب مثل هیچ‌کس (No And Me)، گرد زندگی دو دختر جوان می‌چرخد، یکی ولگرد و سرگشته‌ی کوچه و خیابان و آن یکی دانش‌آموز اما در پی تجربه‌های نو برای شناخت زندگی. این برخورد بر عکس بسیاری داستان‌های مشابه، تباهی در پی ندارد، بلکه حاصل آن شناخت، آگاهی و درکی تازه از دنیاست. «مثل هیچ‌کس» تصویری زنده و جاندار از دغدغه‌ها، هراس‌ها و دلبستگی‌های نسل جوان امروز فرانسه را با نثری روان و داستانی جذاب برای ما تصویر می‌کند.

لو برتینیاک نوجوانی 13 ساله با دختر هجده ساله بی‌خانمانی به نام نولون آشنا می‌شود، و با این آشنایی زندگیش دستخوش تغییراتی می‌گردد. لو که دختری تنها در خانواده‌ای نه‌چندان منسجم است، با مادری بیمار و افسرده و پدری که تمام تلاشش را می‌کند تا زندگی‌شان را حفظ کند، با آشنایی با نو و برقراری ارتباط با او از دنیای تنهایی که برای خود ساخته کم‌کم فاصله می‌گیرد. لو، نولون را سوژه‌ی یکی از درس‌های عملی مدرسه‌اش قرار می‌دهد و با او مصاحبه‌ای انجام می‌دهد که طی آن با نحوه زندگی بی‌خانمان‌های پاریس، دوستی‌ها و ارتباطاتشان آشنا می‌شود و در صدد کمک به نو، دختری طرد شده از جامعه، تنها و بی‌خانواده برمی‌آید.

دلفین دو ویگان (Delphine De Vigan)، زاده‌ی 1 مارس 1966، رمان‌نویس فرانسوی است. اثر برجسته‌ی او، رمان مثل هیچ‌کس است که در سال 2007 به رشته‌ی تحریر درآمده و جایزه‌ی معتبر کتاب‌فروشان فرانسه را برای دو ویگان به ارمغان آورده است. این رمان به بیست زبان ترجمه شده است. پس از موفقیت کتاب مثل هیچ‌کس، دلفین به نویسنده‌ای حرفه‌ای و تمام‌وقت تبدیل شد.

در بخشی از کتاب مثل هیچ‌کس می‌خوانیم:

چند روزی بود که اخلاق نو عوض شده بود. بد اخلاقی می‌کرد و ساعت‌ها توی اتاقش می‌ماند. و وقتی دو نفری با هم بودیم سر چیزهای بی‌اهمیت عصبانی می‌شد. رفتارش خیلی ناراحتم می‌کرد، اما یادم است روزی پدرم به من گفت که با آدم‌هایی که بیشتر از همه دوستشان داریم و بیشتر از همه بهشان اعتماد داریم، بدترین رفتار را هم داریم (چون می‌دانیم با وجود بد رفتاری مان، آن‌ها هنوز دوستمان خواهند داشت).

 ۲۳۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-376-014-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۴۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مثل هیچ‌کس

برای دانلود کتاب مثل هیچ‌کس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مثل هیچ‌کس
آرزو رافعی
۱۳۹۸/۸/۳۰
داستان فوق العاده جذاب و پرکششی بود که نمیشه دست از خوندنش کشید. ممنون از مترجم عالی این کتاب که ترجمه‌ی روان و شیوایی رو ارائه دادن.
Shahab Am
۱۳۹۸/۳/۳۰
_ یاد نگاه‌های مادرم بعد از مرگ تئیس افتادم... که چطور روی اشیاء و انسان‌ها ثابت میماند... نگاهی مُرده... به تمام نگاه‌های مُرده‌ی روی زمین فکر کردم... میلیون‌ها نگاهِ بی‌فروغ، بدونِ درخشش... گمشده و بیشتر...
فرزین رستمی
۱۳۹۷/۴/۲
عال عالی عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)