دانلود کتاب مدیریت بر خویشتن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت بر خویشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت بر خویشتن

کتاب مدیریت بر خویشتن اثر محمد نسیمی، به تشریح بعضی از مفاهیم دنیای درون می‌پردازد تا شما بتوانید مواردی را که باعث‌ سلب آرامش‌تان می‌شوند، شناسایی و مدیریت کنید. هدف نهایی دستیابی به آرامش فطری است که پیش‌نیاز همه موفقیت‌هاست.

از گذشته تا کنون روح بلند ما که نشئت‌ گرفته از روح الهی است، به دنبال راهی بوده است تا معنی واقعی زندگی را دریابد؛ اما زندگی امروزی و تغییرات و تحولات مختلف و ایجاد وضعیت‌ها و شرایط گوناگون ذهن بشر را چنان به خود معطوف کرده است که دائما در دنیای بیرون از خود سیر می‌کند و دنیای درون خویش را فراموش کرده است. اصالت ماهیت انسان‌ها از درون می‌آید؛ ولی بیشتر افراد در دنیای بیرون دنبال هویت خویش‌اند. از آن‌جا که جهان اطراف ما در حال نوسان و فراز و فرودهاست، ما نیز با موج‌های نامعلوم آن همسو می‌شویم و همواره از عدم آگاهی درباره آینده مسیر بیم داریم و شادی درون‌مان را درک نمی‌کنیم؛ از این‌ رو باید برای پیدا کردن آرامش واقعی و پایدار به درون خود مراجعه کنیم و آنچه را که خداوند به ما هدیه داده است، بیابیم.

هرآنچه بزرگان گفته‌اند، کلام نغز و پرمغزی است که فقط برای رعایت قافیه نیست، بلکه اشاره‌ای به نوع بشر است که می‌تواند به دنیای درون خود دست پیدا کند، به اصالت انسانی خویش نزدیک‌تر شود، به گوهر درونی خود دست یابد و موج شادی را احساس کند.

محمد نسیمی نویسنده کتاب، دارنده مدال جهانی طرح آموزشی و تأییدیه استادی از آلمان، همچنین برگزار کننده کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی بیان می‌کند:

چندین سال پیش در 35 سالگی در حالیکه کارمند یک سازمان دولتی بودم و مانند خیلی‌ها زندگی عادی خود را می‌گذراندم، ناگهان اتفاقی زندگی بیرونی و درونی من را دگرگون کرد و تبدیل به سونامی آن روزهای من شد. جدایی من از همسر و پسر هفت ساله‌ام باعث شد احساس کنم که همه چیزم را از دست داده‌ام و دیگر زندگی برایم تمام شده است. آن روزها مشکلات روانی کارم هم اضافه شد و استرس شغلی زیادی را تحمل می‌کردم. بار سنگین شکست و باخت زندگی همراه با فشار‌های جانبی چنان کمرم را خم کرده بود که به دوستان نزدیکم نیز نمی‌توانستم ماجرا را بازگو کنم. در این میان، برای موضوعی کم‌اهمیت و طی یک مشاجره لفظی ساده، یکی از دوستان بسیار قدیمی و صمیمی‌ام را از دست دادم و با او هم ارتباطم قطع شد.

به دلیل شغلم در شهری بسیار دور از خانواده پدری‌ام زندگی می‌کردم و حتی نمی‌توانستم برای همدلی و همدردی پیش آن‌ها بروم. مادرم حال و احوال خوبی نداشت و برای اینکه حالش را خراب‌تر نکنم، تا چند ماه به خانواده‌ام چیزی نگفتم و در ویرانی‌های درونم با خود خلوت کردم. خواهر و برادرهایم هرکدام مشغولیت‌ها و مسائل زندگی خود را داشتند و نمی‌خواستم احساس شکست و درماندگی‌ام را با آن‌ها در میان بگذارم.

یک روز که بسیار افسرده و دلمرده با بغضی در گلو در خیابان‌های شهر رانندگی می‌کردم، به سراغ روان‌شناسی رفتم و از او کمک خواستم. ایشان با من صحبت‌هایی کرد که بیشتر جنبه نصیحت و توصیه داشت. در مورد مطالب روان‌شناسی اطلاعات خوبی داشتم و موارد تکمیلی را به گفته‌های ایشان اضافه می‌کردم، درنتیجه او به من گفت: «شما که اطلاعات خوبی دارید چرا حالتان خراب است؟ شما با این آگاهی باید به خودتان مسلط باشید و احساستان را مدیریت کنید.» اما من نمی‌توانستم. شب‌ها با حال پریشان می‌خوابیدم و با حس تاریکی و غم، صبح را آغاز می‌کردم. به سراغ پزشک قدیمی‌ام رفتم. او هم برایم قرص آرام‌بخش تجویز کرد. اولین قرص را که خوردم احساس گیجی کردم و بدنم سست شد. مصرف قرص‌ها را ادامه ندادم و باز به سراغ مشاوران دیگری رفتم؛ اما هرچه بیشتر جست‌وجو می‌کردم، بیشتر متوجه می‌شدم که هیچ‌کس نمی‌تواند به من کمک کند.

با توجه به تجربه و اطلاعاتی که داشتم، تحقیقاتی را شروع کردم و با مطالعه و شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های توسعه فردی و خودشناسی، آن‌ها را کامل‌تر کردم. هرچه را می‌آموختم عمل می‌کردم. آهسته‌آهسته حال درونی‌ام بهتر و بهتر می‌شد تا اینکه یک روز به احساسی رسیدم که تا آن لحظه تجربه نکرده بودم. احساسی پر از نشاط و شادی در درونم موج می‌زد که توصیف کردنی نبود. لبریز از حسی شدم که دوست داشتم با تمام انسان‌های دنیا در میان بگذارم. به دلیل سابقه و تجربه‌ای که در زمینه‌های آموزشی داشتم، گزینه‌های آموختنی را که بر من بسیار تأثیرگذار بودند، جمع‌آوری کردم و در قالب یک بسته آموزشی در مؤسسه‌ای آموزش دادم که به تشویق و همدلی تعدادی از دوستان تأسیس کرده بودم. شرکت کنندگان از موضوع و نتیجه بسیار راضی بودند و مراتب تقدیر و تشکر خود را ابراز می‌کردند. این امر باعث شد، کلاس‌ها را تقویت و سیمنار برگزار کنم.

متوجه شدم آنچه با تحقیق جمع‌آوری کرده بودم، می‌تواند به تغییر حال و احوال درونی انسان‌ها کمک کند و اوضاع آن‌ها را بهبود بخشد؛ لذا تصمیم گرفتم آنچه را به من و خیلی از انسان‌ها یاری رسانده است در قالب کتابی به نام مدیریت بر خویشتن ارائه دهم.

جملات برگزیده کتاب مدیریت بر خویشتن:

- هر تجربه‌ای موفقیت است.
- من در جهان یک دوست دارم و آن هم خودم هستم.
- زندگی، گذشته یا آینده نیست، بلکه تجربه ما از لحظه حال است.
- کینه مثل این است که خودت زهر بنوشی، اما امیدوار باشی دشمنانت را بکشد.
- شما بیشتر از هر فرد دیگری در تمام جهان سزاوار عشق و مهربانی خودتان هستید.
- شادی از درون من سرچشمه می‌گیرد و هیچ‌کس به جز خودم نمی‌تواند من را شاد کند.
- وقتی شمارش مواهبی را شروع کردم که در زندگی نصیبم شده بود، کل زندگی‌ام تغییر کرد.
- بهترین و مطمئن‌ترین شیوه این است که خود را باور کنیم و برای خود ارزش و احترام قائل شویم.
- ذهن در جایگاهی ویژه‌ قرار گرفته است، این ما هستیم که می‌توانیم در آن بهشتی از جهنم یا جهنمی از بهشت بسازیم.
- مشکلات به ما خیانت می‌کنند و باعث می‌شوند به دلیل ترس، از تلاش برای به دست آوردن چیزهای خوب صرف‌نظر کنیم.
- بهتر است هنگام شمردن موهبت‌ها، شمارش از دستت خارج شود تا اینکه برای شمردن مشکلات، موهبت‌ها از دلت خارج شوند.
- همان‌طورکه قدرشناسی خود را ابراز می‌کنیم، باید توجه کنیم که بزرگ‌ترین قدرشناسی آن نیست که کلمات را بر زبان بیاوریم، بلکه بهتر است با قدرشناسی زندگی کنیم.

در بخشی از کتاب مدیریت بر خویشتن می‌خوانیم:

دوست داشتن خود به معنی پذیرفتن خود آنگونه که هستیم و سازگاری با جنبه‌هایی از خود است که نمی‌توانیم تغییرشان دهیم. دوست داشتن به معنی داشتن اتکا به نفس، احترام به ذات و تصویر مثبت از خود است. واضح است که این موضوع به معنی خودبینی، خودپسندی یا باور اینکه بهتر از دیگری هستید، نیست. این به معنی توجه به سلامتی خودتان و ارزشمند بودن شما به‌ عنوان یک وجود انسانی است. این مهم است که به خودمان یادآوری کنیم، هیچ‌کس کامل نیست و همه ما نقاط ضعف و قوت داریم و قطعاً منابعی داریم که روی پیشرفت خودمان کار کنیم.

هر یک از ما بی‌همتا هستیم و استعداد‌ها و توانایی‌های ویژه‌ای برای عرضه داریم. درواقع برای قدردانی از خودتان لازم است کشف کنید که چه چیزی شما را بی‌همتا می‌کند؛ سپس آن توانایی‌ها را رشد دهید. ما مسئولیت داریم چنین کاری را بکنیم. شما نمی‌توانید به انتظار تأیید دیگران بنشینید و برای پذیرش خود کار نکنید. شما باید بهترینی که می‌توانید باشید. تا زمانی که خودتان را دوست نداشته باشید، نمی‌توانید هیچ فرد دیگری را دوست بدارید. شما نهایتاً می‌توانید به دیگری به اندازه‌ای که خود را دوست دارید، عشق بورزید.

 ۲۰۰ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-988-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چرا باید این کتاب را بخوانیم؟
پیشگفتار
فصل اول: زندگی در لحظه
ماشین زمان
سخن بزرگان
تجربیات گذشته
افسوس یا درس‌آموزی
آینده را چگونه ببینیم؟
داستان آزمایشگاه توماس ادیسون
اگر لحظه حال ناخوشایند است، چه کنیم؟
نقطه اقتدار همواره در لحظه حال است
ریشه ترس
به توهم زمان پایان دهید
هیچ چیز بیرون از حال وجود ندارد
رها کردن زمان روان‌شناختی
پذیرش حال و معنای تسلیم
تجربه یکی از شرکت‌کنندگان دوره
فصل دوم: ارتباط با خویشتن
موانع دوست داشتن خود
آن‌چنان که باید خوب نیستم
فرایند خویشتن‌دوستی
آموزش ذهن
چگونه خود را دوست بداریم؟
ده روش برای دوست داشتن خود
تجربه یکی از شرکت‌کنندگان دوره
فصل سوم: بخشایش
دلایل بخشش
قدرت بخشش را دست‌کم نگیرید
همه امراض از نبخشیدن ناشی می‌شوند
انواع بخشش
مجموعه ذهنیاتی که مانع از بخشیدن می‌شوند
مرور ذهنی آسیب
ثابت ماندن کینه
انجام بخشایش
دستورکار فرایند بخشایش
نوشتن نامه بخشش
برای دشمنان خود نیز عشق و دعا بفرستید
نفرت و تنفر چیست؟
بذر عشق خود را به طرف هرگونه نفرت و دشمنی بپاشید
تجربه یکی از شرکت‌کنندگان دوره
فصل چهارم: سپاسگزاری
فرمول سپاسگزاری
مواهب خود را بشمارید
فکر سازنده
روابطتان را معجزه‌آسا بهبود بخشید
اشتباهات را به موهبت بدل کنید
شکرگزاری
شکرگزاری سالم
ملاقات و نامه شکرگزاری
شکرگزاری یکی از پایه‌های شادکامی است
شکرگزاری از نگاه تکاملی
مزایای شکرگزاری
حسن‌جویی در برابر عیب‌جویی
تجربه یکی از شرکت‌کنندگان دوره
فصل پنجم: موفقیت
عشریه، یک اصل جهانی
معنی مشکل چیست؟
مشکلات فقط توهم هستند
بزرگ‌ترین ابهام
رهایی یافتن از تاریخ زندگی شخصی خود
تجربه یکی از شرکت‌کنندگان دوره
فصل ششم: شادی
نسخه شادی
چهار عامل اساسی شادی
امنیت
بی‌نیازی
دوراندیشی
آرامش
عوامل دیگر شادی
ده مانع شادی
ده کاری که امروز می‌توانید برای رسیدن به شادی انجام دهید
تمرکز و ژرف‌اندیشی را تمرین کنید
رازهای شادی و آرامش
نگرش به شادی
نگرش شاد بودن را گسترش دهید
به دیگران شادی ببخشید تا شاد شوید
زندگی‌نامه مختصر برخی از نویسندگان منابع

راهنمای دانلود کتاب مدیریت بر خویشتن

برای دانلود کتاب مدیریت بر خویشتن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت بر خویشتن
مرجان تهرانی
۱۳۹۸/۱/۱۸
این کتاب کپی از رو چندتا کتاب دیگس که من اصلا خوشم نمیاد از کتابی که نویسنده یا ناشر یا هر کس دیگه که از دستش بر میاد کتاب‌های دیگه رو می‌چینه کنار هم بعد به اسم یه کتاب به خلق خدا می‌ندازه. زشته
هاجر قائمی
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
من فکر می‌کنم این کتاب واقعی نیست
بلکه نویسنده فقط مطالب دیگران را بصورت دست‌نخورده جمع آوری کرده و به نام خود به ثبت رسانده است!
به نویسنده کتاب فقط میتوانم بگویم متاسفم!
هاجر قائمی
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
بنظر می‌رسد این کتاب گردآوری مطالب چندین کتاب است و هیچ یک از مطالب توسط نویسنده نوشته نشده است. بخصوص که نوع نوشتار هم شبیه کتابهای ترجمه شده است نه کتابهای ایرانی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)