دانلود کتاب معجزه شادی

  • از: مهری جداری
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب معجزه شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معجزه شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معجزه شادی

کتاب معجزه شادی نوشته‌ی مهری جداری، شما را با راهکارهای شاد زیستن آشنا کرده و تاثیر شادی را در زندگی از جنبه‌های مختلف روانشناسی، دینی و ... بررسی می‌کند.

درباره کتاب معجزه شادی:

بیشتر مردم شادی و رضایت را مترادف در نظر می‌گیرند و تصور می‌کنند که یکی از این دو الزاماً دیگری را به همراه دارد. شادی و رضایت دو مفهوم جداگانه هستند، چرا که وقتی فرد از زندگی رضایت دارد اما شاد نیست او را یک بیمار افسرده می‌دانند (که چرا نباید شاد باشد) همچنین وقتی کسی از زندگی‌اش رضایت ندارد اما شاد و خشنود است می‌گویند الکی خوش است. اما باید توجه داشت که خوشی واقعی و غیرواقعی وجود ندارد. شما می‌توانید لبخند واقعی و یا غیرواقعی داشته باشید اما شادی و خوشی چنین نیست. شادی یک احساس است و احساس شادی یکی از نیازهای ذاتی انسان محسوب می‌شود، همانند سایر احساساتی که در انسان وجود دارند و هر زمان که تجربه شود واقعی است.

تحقیقاتی که در زمینه شادی انجام شده‌اند، نشان می‌دهند که امروزه بسیاری از جوامع به دلایل گوناگونی شور و شادی خود را در زندگی از دست داده‌اند که این موضوع زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات روحی و روانی از جمله افسردگی است. با در نظر گرفتن اینکه افسردگی علل و عوامل گوناگونی دارد اما به نظر می‌رسد که جامعه و خانواده‌های شاد می‌توانند به میزان قابل توجهی از این عارضه روحی و روانی پیشگیری به عمل آورده و زمینه‌ساز بهبود زندگی روحی و روانی انسان‌ها شوند.

بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی افسردگی یکی از عارضه‌های جوامع مدرن و تکنولوژیک انسان امروز است و آنچنان بنیان‌های زندگی انسان‌ها را سست و بی‌رمق ساخته که علیرغم اینکه انسان امروزی در عصر ارتباطات زندگی می‌کند اما بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ بشریت احساس تنهایی و انزوا می‌کند.

افسردگی یکی از همه‌گیرترین بیماری‌های روانی در جهان است و بیش از همه گروه‌های سنی و جنسیتی زنان از این بیماری رنج می‌برند و از سال 2005 تا سال 2015 بیش از 18 درصد افزایش یافته است که البته این آمار در حال حاضر بسیار وحشتناک‌تر نیز شده و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 رتبه دوم بیماری‌های جهان را به خود اختصاص دهد.

کتاب معجزه شادی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر در زندگی احساس اندوه و ناکامی را تجربه می‌کنید، خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند تا از تاثیرات شادی بر سلامت جسم و روان آگاه شده و کلید شادی در زندگیتان را پیدا کنید.

جملات برگزیده کتاب معجزه شادی:

- درک اینکه چه کاری باید انجام دهیم از اینکه چرا اتفاقی افتاد یا می‌افتد مهم‌تر است.
- شادی چیزی نیست که در زندگی بدست آورید شادی چیزی است که شما به زندگی می‌آورید.
- افکار هر انسانی میانگین افکار پنج نفری است که بیشتر وقت خود را با آنها می‌گذراند.
- سعادتمند کسی است که به مشکلات زندگی بخندد.
- کسی که از چیزهای کوچک شاد نمی‌شود از هیچ چیز شاد نخواهد شد.

در بخشی از کتاب معجزه شادی می‌خوانیم:

اندرو متیوس در کتاب راز شاد زیستن سعی دارد به مردم نشان دهد که الگوهای رفتاری مثل همیشه نالان‌ها که همیشه یک داستان غم‌انگیز برای رفتارهای خود دارند و این اتفاقات هم رخ می‌دهند و حادثه سازه‌ها که افتادن از نردبان یا درخت و یا... کار همیشگی آنهاست، الگوهایی هستند که جا افتاده‌اند ولی با تمام جا افتادگی امکان شکست این الگوها وجود دارد پس کافی است مثبت فکر کنند و انضباط ذهن داشته باشند که چگونه دیده شدن خویشتن پاداش آن است.

دکتر ماکسول سالتز نویسنده کتاب «سیبرنتیک روانی» می‌نویسد هدف تمام روان درمانی‌ها تغییر تصویری است که فرد از خویشتن دارد و این تصویر ذهنی انسان مثل ترموستات عمل می‌کند یعنی اگرتصور ما این باشد که همیشه نمی‌توانیم شاد باشیم، وقتی همه چی خوب است به خود فرمان ایست می‌دهیم که اوضاع نمی‌تواند تا این اندازه خوب باشد. همه افراد موفق باید قدر ارزش‌های خود را بدانند و این را قبل موفق شدن فهمیده‌اند.

افکار شاد و سالم داشته باشید و آن را حق خود بدانید با این وصف هر کسی می‌تواند با تغییر دادن خود وضعیت مالی خود را نیز تغییر دهد. تمرکز ذهن بر لحظه حال کلید شادی و خرسندی است با زیستن در زمان حال که شیوه کودکان است و از هر کاری که در حال انجام دادن آن هستیم به خاطر خود آن لذت ببریم و بدانیم که لحظه حال همه دارایی ماست.

 ۱۲۲ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-732193-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۹۰۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تعریف شادی
تفاوت بین شادمانی و رضایت
ارتباط بین شادی و سلامتی
روان‌شناسی مثبت‌گرا و علم شادی
راز شاد زیستن
چگونه افکار و باورهای نادرست مانع شادمانی است
تئوری هیجان‌ها
شادی از دیدگاه طب سنتی
ایران باستان و شادی
دین یهود و شادی
دین مسیح و شادی
دین اسلام و شادی
شادی از منظر بزرگان
راهکارهایی برای شاد بودن
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب معجزه شادی

برای دانلود کتاب معجزه شادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معجزه شادی

نظرات کتاب معجزه شادی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.