دانلود کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه؟! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!

کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه؟! نوشته علیرضا سراجیان، به نظام آموزش و پرورش در ایران و کمبودها و آفت‌های آن می‌پردازد، همچنین مشکلاتی را که از دیرباز در این نظام آموزشی وجود داشته، بررسی می‌کند.

مدرسه از شما چه چیزی ساخت؟ به نظرتان برای بهتر شدن نظام آموزشی چه می‌توان کرد؟ راه‌حل بهبود چیست؟ این‌ها بخشی از سؤالاتی است که سراجیان در این کتاب مطرح کرده و پاسخ آن‌ها را نیز از دیدگاه خود در ذیل آن گنجانده است.

در بخشی از کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه می‌خوانیم:

موضوع آموزش مسأله فراگیری است و به نوعی به همه جامعه و مردمان آن مربوط می‌شود. اگر امروز ما خواهان این هستیم که نظام آموزشی تغییر کند و یا ما در کشور تنوع مدارس با رویکردهای مختلف آموزشی را داشته باشیم، این اتفاق یک همت جمعی می‌طلبد و پیشنهاد من این است، بیاییم از هر نقطه‌ای که هستیم و ایستاده‌ایم، شروع کنیم.

هر کس به اندازه خود و توانی که برای تغییر و ایستادگی دارد، به همان اندازه بایستد، این اتفاق زیبا رقم می‌خورد.

اگر پدر و مادر هستیم، بیاییم در تربیت فرزندمان به دنبال نگاه‌ها و شیوه‌های جدیدتر آموزشی باشیم، نه همان طور که خودمان تربیت شده‌ایم، فرزند خود را تربیت کنیم!»

بلافاصه بعد از جمله من، دوستی گفت: «پس یعنی ما بد تربیت شده ایم؟!»

ادامه دادم: «نه مطمئنا منظورم این نیست که ما بد تربیت شده ایم، مانند این می‌ماند که بگوییم در زمان کودکی ما، پوشک بچه‌ای وجود نداشت پس ما هم نباید برای بچه خودمان از آن استفاده کنیم.

با پیشرفت علم و تکنولوژی شیوه‌های تربیتی و آموزشی هم تغییر کرده است، برای بهتر شدن و پیشرفت کردن، بهتر است یاد بگیریم با علم امروز همگام شویم.

 ۵۶ صفحه، ۵۵۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-9556-23-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
مدرسه از من چه چیزی ساخت؟
مدرسه چیست؟
برای بهتر شدن چه می‌توان کرد؟!
مشکلات نظام آموزش و پرورش در حال حاضر چیست؟
آفت‌های نظام آموزشی چه چیزهایی هستند؟
کمبودهای نظام آموزشی چه چیزهایی هستند؟
آسیب‌شناسی
راه حل چیست؟!
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!

برای دانلود کتاب موفقیت در زندگی یا مدرسه؟! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!
ترانه تقی پور
۱۳۹۸/۱۲/۱
کتاب فوق العاده‌ای بود. و واقعا هر چه درمود نظام آموزشی میگفت واقعا درست میگفت. نظام آموزشی ناکارمدی که فقط عمرمون و در مدرسه تلف شد. مدرسه‌های ما همان جایی بود که ازش فراری بودیم چون احساسات و و و و بیشتر...
Morengar 1995
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
فوق العاده کاربردی
Zahra Babaee
۱۳۹۹/۱/۴
مفیدو مختصر واقعیت و مشکلات و راه حل و بیان کرده بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳)