دانلود کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی

  • از: نعمت الله صالحی نجف آبادی
  • ناشر: انتشارات امید فردا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی

کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی نوشته‌ی نعمت الله صالحی نجف آبادی، در رابطه با سخنان رئیس مجلس در روز دوشنبه 6 بهمن 59 با موضوع عدم شرکت ایران در کنفرانس اسلامی طائف و تمسک ایشان به آیه 9 از سوره حجرات است.

اگرچه این کتاب مربوط به کنفرانسی است که زمانش گذشته است اما محتوای آن می‌تواند برای همیشه و در موضوعات مشابه مورد توجه و احیاناً استفاده قرار گیرد.

آیت الله حاج شیخ نعمت الله صالحی نجف آبادی را می‌توان از نواندیشان دینی دانست که آزادی در اندیشه او زبانزد خاص و عام بوده است. او در اسفند ماه 1359 در مورد عدم شرکت ایران در کنفرانس طائف و مسائل جنگ،خطاب به آقای اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس وقت مجلس شورای اسلامی نامه‌ای سرگشاده نوشته بوده که متن کامل آن در این اثر آمده است.

در بخشی از کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ می‌خوانیم:

اگر این متن تاریخى را که این پنج نفر از علماى بزرگ بى‌هیچ تردید و یا اعتراضى نقل کرده‌اند قبول کنیم توجیه و توضیح آن اینست که امام با این پیشنهاد مى‌خواسته همان سیاست حکیمانه اسلام را که حفظ صلح و پرهیز از جنگ است اجرا کند و بدون واسطه حقایق را بى‌پرده با یزید در میان بگذارد و اگر بتواند با منطق قوى و استدلال روشن خود با حفظ کرامت خویش از جنگى که هیچ ضرورتى نداشت جلوگیرى نماید و به همین دلیل، حکومت یزید محکوم است که چرا این پیشنهاد خردمندانه امام حسین را نپذیرفت و این جنگ نابرابر و ابلهانه را به وجود آورد؟

اگر این ملاقات و مذاکره امام با یزید انجام مى‌شد از شخصیت آن حضرت چیزى کم نمى‌کرد چنان که ملاقات و مذاکره پیغمبر خدا (ص) با مشرکان متجاوز و ملاقات و مذاکره حضرت على (علیه السلام) با طلحه و زبیر مهاجم و ملاقات و مذاکره امام حسین (علیه السلام) با عمر بن سعد از شخصیت آنان چیزى کم نکرد.

از آنچه گفتیم روشن شد که اصل ملاقات و مذاکره با دشمن متجاوز نه تنها ممنوع نیست بلکه گاهى واجب هم هست. روى این اصل اعتراضى که بعضى از افراد به دکتر بهشتى مى‌کنند که چرا با مقامات آمریکایى ملاقات و مذاکره کرده به طورى که اصل ملاقات را محکوم مى‌کنند این اعتراض صحیح نیست زیرا باید دید این ملاقات‌ها به چه قصدى انجام شده و محتواى مذاکرات چه بوده؟ اگر ملاقات‌ها به قصد جلوگیرى از حمایت آمریکا از شاه و جلوگیرى از کودتاى نظامى انجام شده و محتواى مذاکرات به سود مردم و در جهت به ثمر رساندن انقلاب اسلامى ایران بوده نه تنها ملامت ندارد بلکه باید از ایشان تشکر شود.

 ۷۲ صفحه، ۱۵۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8698-44-2 

چاپ ۱۳۸۸: ۶۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تقویت مجلس شوراى اسلامى از راه انتقاد سازنده
مقدمه
یک مثال تاریخى
توضیحى درباره سیاست خارجى اسلام

راهنمای دانلود کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی

برای دانلود کتاب نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نامه سرگشاده درباره کنفرانس طائف و مسئله جنگ: نامه صالحی نجف آبادی به هاشمی رفسنجانی