دانلود کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم

  • از: علی شمیسا
  • ناشر: انتشارات نسل نواندیش
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم

علی شمیسا در کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم، بر اساس دیدگاه تحلیل رفتار متقابل TA به شما کمک می‌کند که ویژگی‌های یک فرد بالغ را بشناسید و از قدرت و تاثیر شگفت‌انگیز بالغ درون در ارتباطات اجتماعی آگاه شوید.

کتاب حاضر بر مبنای ادبیات تحلیل رفتار متقابل (TA) به طرح مفهوم بالغ می‌پردازد؛ واژه‌ای که در این کتاب از زوایای واژگانی تحلیل رفتار مورد بررسی قرار می‌گیرد. باید بدانید که این دیدگاه بر سه واژه کلیدی استوار است: 1- من کودک 2- من بالغ 3- من والد

بدین معنی که هر فرد سه حالت شخصیتی را در طول زندگی خود تجربه می‌کند؛ یعنی شما در برخی مواقع و زمان‌ها چون یک کودک بازیگوش، خلاق، خشمگین، لجباز و... هستید؛ پر از احساسات رنگارنگ می‌شوید، گریه می‌کنید، قهقهه می‌زنید و... اینجاست که حالت کودک را تجربه می‌کنید که در مواقعی بسیار هم عالی است، اما مواقعی که وارد دنیای بزرگسالان می‌شوید، می‌تواند خطرناک باشد، طوری که آمادگی ضربه خوردن دارید.

اما حالت دیگر هرکدام از شما حالت منِ والد است که به دو شکل خودش را نشان می‌دهد. والد ناجی حمایتگر که این بخش مثبت داستان است؛ همان‌جا که چون یک مادر و پدر با خودتان یا دیگران گفتگو می‌کنید. همان‌جا که می‌گویید نگران نباش درست می‌شود، صبر داشته باش، مراقب خودت باش. از زاویه دیگر، والد سرزنشگر و انتقادگر است که خودتان را سرزنش می‌کنید و اجازه نمی‌دهید کودک احساساتش را بروز دهد. اساساً وقتی والدتان بسیار پررنگ باشد مشکل عزت‌نفس و اعتماد به ‌نفس پیدا می‌کنید.

اما حالت منِ بالغِ شما بسیار حیاتی و مصمم است و اگر ضعیف باشد و رشد نکند، فرد به سمت شکست سوق پیدا می‌کند. وقتی گفته می‌شود بالغ یعنی کلید تعادل و موفقیت هر فرد، که اگر آموزش نبیند، تعادلش به هم می‌خورد، یا به سمت حالت والد حرکت می‌کند یا به سمت حالت کودک می‌رود و فرد را در انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌هایش به چالش عمیق می‌کشد. ممکن است بسیاری از شما گمان کنید که فردی بالغ هستید، اما وقتی کتابنشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم را تا آخر بخوانید، تازه متوجه می‌شوید که بالغ یا عاقل بودن به آن ‌راحتی هم که فکر می‌کنید، نیست و فرد باید روی خود کار کند، خودشناسی کند و همانند یک سنگ گران ‌قیمت تراش بخورد تا شکل زیبا بگیرد.

بالغ هر یک از ما هر روز به آموزش و تربیت‌های دقیق نیاز دارد، در غیر این‌ صورت گاهی شبیه یک کودک احساساتی می‌شوید و گاه چون یک والد عقل کل که ادعا می‌کند همه چیز را می‌داند و در ارتباطاتش، هم خود و هم دیگران را آزار می‌دهد.

انسان بالغ به چه معناست؟

اساساً فرد بالغ خصوصیاتی دارد که او را از فرد کودک یا فرد والد جدا می‌کند. فرد بالغ به دو موضوع واقف است، زمان و مکان؛ یعنی وقتی قصد دارد کاری را انجام دهد ابتدا به زمان انجام آن کار فکر می‌کند و بعد به مکان انجام آن و این دو واژه آن فرد را به مسیر تعادل می‌کشانند. اگر فرد حرفی ‌زد و بعد متوجه شد که نباید آن حرف را در آن زمان می‌زد، می‌داند که باید هزینه آن را پرداخت کند. بالغ مکان، عمل و رفتار فردی و اجتماعی خود را آنالیز می‌کند و از خود می‌پرسد که آیا باید در این مکان این عمل را انجام دهم یا نه.

بالغ جزء یا بخشی از حالات و شخصیت هر فرد است که در گام اول می‌خواهد نقش تعادلی و توازنی بین کودک و والد درون شما را رعایت کند، بدین معنی که اجازه نمی‌دهد والد و کودک توازن قدرت او را بر هم زنند و همیشه الاکلنگ را در تعادل نگه می‌دارد.

چرا باید کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم را بخوانیم؟

این کتاب شما را آگاه می‌کند که هر اندازه که بالغ‌تان را تقویت کنید در تجربه‌های سخت و دشوار زندگی موفق‌تر خواهید بود و اگر بالغ‌ ضعیف و سستی داشته باشید، کودک و والد انتقادگرتان انتخاب‌های زندگی را برایتان دشوار خواهند ساخت. در آموزه‌های تحلیل رفتار متقابل TA این هدف دنبال می‌شود که شما توانایی شناخت بالغ درونتان را پیدا کنید و با او هر روز زندگی کنید. اگر یک بالغ قوی و قدرتمند داشته باشید، همیشه مشاور خوبی در کنار خود خواهید داشت. این کتاب مباحثی نوین و علمی دارد و راه شناخت، تامل و تحقیق بیشتر را برای علاقه‌مندان به این مفهوم هموار می‌کند.

در بخشی از کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم می‌خوانیم:

بالغ قوی و قدرتمند اصلاً اعتقادی به ورود به بازی‌های روانی مردم ندارد، زیرا می‌داند بازی پایانی خوش ندارد. لذا خیلی راحت در همان ابتدا نوع، جنس، شکل بازی، حقه و کلک ارتباط را تشخیص می‌دهد و هیچ تلاشی هم نمی‌کند که بدین شیوه وقت خود را پر کند؛ درصورتی‌که کودک و والد حیله‌گر بسیار پررنگ، زمان‌های خود را با انواع بازی سازمان می‌دهند، چون با بازی و کلک هویت می‌گیرند و به تعریف از خود می‌رسند. وقتی بالغ شما به‌مرور قوی و باتجربه شود، بدون بدبینی بیمارگون، با تشخیص درست و بجا به سمت فریب و بازی نمی‌رود. همه انسان‌ها از بازی‌خوردن‌ خود یا بازی‌دادن دیگران تجربه و خاطره دارند و این همان جایی است که بالغشان ضعیف و کم‌رنگ بوده یا اصلاً حضور نداشته است، وگرنه بالغ اساساً برای ورود به بازی‌های روانی خطرناک اجازه، دستور و توصیه‌ای نمی‌دهد. البته بالغ مواقعی سیاست به خرج می‌دهد و برای جلوگیری از ضربه‌خوردن و زخمی‌شدن و برای تقابل منطقی، درجاتی از سیاست و نیرنگ آگاهانه را شکل می‌دهد، اما این فقط برای پیشگیری از اتفاقات ناخوشایندی است که می‌تواند اتفاق بیفتد.

 ۲۱۵ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-758-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۴۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: بالغ کیست؟
1: حالاتِ شخصیت بالغ
2: هندسه کلمات بالغ
3: بالغ درون و بالغ بیرون
4: حالات رفتار فرد بالغ
5: شناخت بالغ
6: بالغ و عواطف و هیجانات
7: افکار و رفتارشناسی فرد بالغ
8: بالغ و وضعیت‌های زندگی
9: بالغ این زمانی و این مکانی است
فصل دوم: انواع بالغ
فصل سوم: ویژگی‌های روان‌شناختی منِ بالغ
ویژگی‌های روان‌شناسی منِ بالغ
فصل چهارم: بالغ و آلودگی، تسلط، طرد
9: آلودگی بالغ
10: تسلط بالغ
11: طرد بالغ
12: بالغ و اقتصاد نوازش
13: بالغ و تمبرهای طلایی
14: بالغ و صافی نوازش
15: نمایشنامه زندگی بالغ
16: بالغ و ساختاربخشی زمان
17: بالغ و مثلث کارپمن
18: بالغ و روابط متقابل
19: شناسایی بلوغ فرد
فصل پنجم: پیام‌های سازنده منِ بالغ
بالغ و پیام‌های سازنده
فصل ششم: بالغ و مباحث آزاد
20: فرد خردمند و فرد بالغ چه مشخصاتی دارد؟
21: بالغ و دوران کودکی
22: بالغ شدن پروژه یا پروسه
23: بالغ و آموزش همیشگی
24: بالغ و تجربه‌های شخصی
25: بالغ، جبر و اختیار
26: بالغ و تحول و تغییر
27: بالغ و خرافات
28: بالغ و حل مسئله
29: بالغ و مخالفان خود

راهنمای دانلود کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم

برای دانلود کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم

نظرات کتاب نشانگان بالغ درون: می‌خواهم یک فرد بالغ باشم

بهنام null
۱۳۹۹/۸/۱۲
سلام کتاب فوقالعاده خوب و کاربردی و به زبان ساده، برای کسانی که میخواهند رفتارشان بالغانه باشد در تمام امور، و مچکر از نویسنده که این کتاب را نوشتند
لیدا ارغوان
۱۳۹۹/۸/۱۸
نسخه‌ی چاپیشو خوندم خیلی خوب بود
نیلوفر لطفی
۱۴۰۰/۱/۲۱
فوق العاده راه گشا در تشخیص عامل اصلی مشکلات رفتاری
مشاهد همه نظرات (۷)