معرفی و دانلود کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن

عکس جلد کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن

کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن، که از عناوین پرفروش نیویورک تایمز و آمازون محسوب می‌شود، زندگینامه سرسخت‌ترین مرد جهان، دیوید گاگینز را به تصویر می‌کشد. مردی که با وجود گذشته‌ای سخت، از طریق سخت‌کوشی خود را به به یک ورزشکار استقامتی ممتاز جهان و چهره نیروی مسلح آمریکا تبدیل کرد.

دیوید گاگینز (David Goggins) در کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی (Can't hurt me: master your mind and defy the odds) داستان روزهای تلخ کودکی‌اش را به تصویر می‌کشد. پسر سیاه‌پوستی که از طرف پدرش مجبور به تحمل شدیدترین شکنجه‌های روحی و جسمی می‌شود و فقر و افسردگی نیز طی سال‌های دراز مانند ماسه روان او را می‌خراشد. اما خوشبختانه داستان با این رنج‌ها ادامه پیدا نمی‌کند و در یک نقطه عطف دیوید تصمیم می‌گیرد که دیگر یک بازنده نباشد. او تلاش می‌کند تا از تمام قوا و استعداد خود استفاده کند و موفق شود.

گاگینز نشان‌تان می‌دهد که واقعاً چه کسی هستید و چه توانایی‌هایی دارید؟ یقیناً گمان می‌کنید به این موضوع واقفید؛ اما باورِ شما حقیقت را نشان نمی‌دهد. انکار، بزرگ‌ترین منطقه‌ی امن است. نگران نباشید. شما تنها نیستید. در سراسر جهان، در هر کشور و شهری، میلیون‌ها نفر با چشمانی بی‌روح مانند زامبی‌ در خیابان‌ها می‌گردند، به‌ راحتی عادت می‌کنند، خود را قربانی می‌دانند، و از توانایی‌هایشان بی‌خبرند.

حقیقت این است که همه‌ی شما انتخاب‌های محدود کننده و طبق عادت می‌کنید. این مسئله مانند غروب آفتاب طبیعی و عادی، و مانند جاذبه‌ی زمین بنیادی است. ذهن‌تان همین‌طور شکل می‌گیرد. به همین دلیل است که انگیزه‌ها از بین می‌روند. حتی بهترین سخنرانیِ انگیزشی یا روش‌ خودیاری نیز فقط تأثیری موقتی دارند. آن‌ها سیستم مغزتان را درست نمی‌کنند؛ آرزوهای‌تان را بزرگ و زندگی‌تان را شادتر نمی‌کنند. انگیزه تقریباً هیچ‌کس را تغییر نمی‌دهد.

انسان‌ها با مطالعه و عادت و خواندنِ داستان‌ تغییر می‌کنند. شما به ‌کمک کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی می‌فهمید که وقتی از بیش‌ترین ظرفیت‌تان استفاده کنید ذهن و جسم‌تان قادر به انجام چه کارهایی خواهد بود. می‌فهمید چطور به آن ظرفیت دست یابید. وقتی انگیزه یافته باشید، هرچه سر راه‌تان است به سوختی برای دگرگونی شما تبدیل می‌شود، از جمله تبعیض نژادی، تبعیض جنسیتی، مصدومیت، طلاق، افسردگی، چاقی، مصیبت، یا فقر.

در حال حاضر دیوید گاگینز به‌ عنوان نماد نیروهای مسلح ایالات متحده و از ورزشکاران برجسته‌ی استقامت در جهان شناخته می‌شود. او تنها کسی است که تا به امروز موفق شده آموزش‌های تخصصی نیروی دریایی، رنجر ارتش و کنترل کننده هوایی تاکتیکی نیروی هوایی ایالات متحده را با موفقیت به اتمام برساند.

او به کمک این کتاب در تلاش است تا شما را متقاعد سازد که از ظرفیت ذهن و جسم خود، بیشترین بهره را ببرید. به عبارت دیگر با گام‌هایی که در آن مطرح نموده می‌توانید به استقبال موفقیت، افتخار و آرامش بشتابید.

این کتاب برای تمام کسانی که از توانایی و استعداد خود بی‌خبرند و همچنین خود را قربانی شرایط اطرافشان می‌دانند بسیار مفید و موثر خواهد بود.

نکوداشت‌های کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی:

- دیوید گاگینز در را به روی درد، شر، تاریکی، و بدترین‌ها، و نیز بهترین‌های بشریت، و قدرت روح انسان باز می‌کند... و این فقط در فصل یک است. اگر به دنبال کتابی هستید که بتواند در دنیایی آشفته الهام‌بخش باشد این کتاب را بخوانید. (New York Times)

- من دریافته‌ام که وجود افرادی مانند این مرد الهام‌بخش است. همه افراد زندگی دیوید گاگینز را تجربه نخواهند کرد، اما او اثبات این امر است که هرکسی می‌تواند در صورت داشتن فضای مناسب آنطور زندگی کند. (Kelly Slater, Eleven-Time World Champion Surfer)

- با تمام شدن کتاب دیوید گاگینز، شما ذهنیت قربانی خود را کنار خواهید گذاشت. جایی که پس از خواندن کتاب به آنجا می‌روید کاملا مربوط به شماست. او به عنوان مردی که خلاء بزرگی در قلب خود داشت، به شما می‌گوید هیچ عذر و بهانه‌ای در زندگی وجود ندارد، بلکه تنها دلایلی برای تلاش بیشتر وجود دارد. (Jim DeFelice, Author of American Sniper)

در بخشی از کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی می‌خوانیم:

غذا خوب بود؛ ولی با اینکه شش‌ هفت سال بیش‌تر نداشتم می‌دانستم که شامِ خانوادگیِ ما در مقایسه با دیگر خانواده‌ها فرمالیته و مزخرف است. به علاوه، باید سریع می‌خوردیم و وقت نبود از آن لذت ببریم؛ زیرا ساعت هفت عصر درها باز می‌شدند و دیگر حق وقت تلف‌ کردن نداشتیم. باید سر جای خود می‌بودیم و وسایل نیز باید آماده می‌بودند.

پدرم مانند کلانتر بود و وقتی پایش را داخل اتاقک دی‌جی می‌گذاشت بر ما کاملاً تسلط داشت. با چشمی تیزبین همه‌ی اتاق را بررسی می‌کرد. اگر خطایی کرده بودیم، فریادش به گوش‌مان می‌رسید یا گاهی هم مشتش.

آن سالن زیر نورهای سقفی چیز خاصی به نظر نمی‌آمد؛ اما وقتی او نورها را کم می‌کرد، نورهای تزیینیِ قرمز رنگ در میدان می‌درخشیدند و در گوی‌های آینه‌ایِ گردان منعکس می‌شدند و جذابیت رولر دیسکو را بیش‌تر می‌کردند. آخر هفته‌ها و شب‌ها، صدها اسکیت‌باز با ازدحام از در داخل می‌شدند. اکثراً خانوادگی می‌آمدند و برای ورودی سه دلار و برای اسکیت نیم دلار می‌پرداختند و وارد زمین می‌شدند.

اجاره‌ی اسکیت‌ها و مدیریت کل آن ایستگاه با من بود. چهارپایه را مثل چوبِ زیربغل با خودم همه‌جا می‌بردم. بدون آن، مشتریان نمی‌توانستند مرا ببینند! اسکیت‌های بزرگ زیر پیشخوان و سایزهای کوچک‌تر بالا بودند و باید از قفسه‌ها بالا می‌رفتم و این باعث خنده‌ی مشتریان می‌شد. مادرم فقط صندوق‌دار بود و ورودیه را دریافت می‌کرد.

برای ترانیس، پول همه‌ چیز بود. وقتی مردم وارد می‌شدند آن‌ها را می‌شمرد و هر لحظه درآمدش را حساب می‌کرد و برای همین، وقتی بعداز تعطیلی کار، به‌ سراغ صندوق می‌رفت تقریباً از داخل آن خبر داشت. به‌ نفع‌مان بود که پول‌ها همه سر جای‌شان باشند.

فهرست مطالب کتاب

دستور آماده‌باش
مقدمه
فصل اول: قرار بود تنها آمار باشم
چالش شماره‌ی یک
فصل دوم: حقیقت تلخ است
چالش شماره‌ی دو
فصل سوم: وظیفه‌ی غیر‌ ممکن
چالش شماره‌ی سه
فصل چهارم: گرفتن روح
چالش شماره‌ی چهار
فصل پنجم: ذهن زره‌پوش
چالش شماره‌ی پنج
فصل ششم: مسئله جایزه نیست
چالش شماره‌ی شش
فصل هفتم: قوی‌ترین سلاح
چالش شماره‌ی هفت
فصل هشتم: نیازی به استعداد نیست
چالش شماره‌ی هشت
فصل نهم: خاص‌بودن درمیان خاص‌ها
چالش شماره‌ی نه
فصل دهم: توان‌بخشی شکست
چالش شماره‌ی ده
فصل یازدهم: اگر بشود چه؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن
نویسنده
مترجممیلاد بشیری
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات315
زبانفارسی
شابک978-600-7845-27-1
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن

صدیقه فیروزی منش
۱۴۰۲/۱/۸
با سلام.. چقدر زندگینامه‌ی این آقا عبرت آموز هست.. واقعا نمیدونستم همچین دوره‌ها و تمرینات سختی دارن نیروی هوایی آمریکا.. یعنی جون آدم رو وسط میذارن.. تا پای مرگ میرن.. چقدر این آقا سختی کشید.. همسرش رهاش کرد توی تنهایی و بیماری.. ولی چقدر جنگجو بوده.. وقتی کتابو میخوندم با خودم فکر میکردم چرا رها نمیکنه وزندگی عادی نمیکنه.. ولی این کتاب و زندگینامه‌ی این آقا انگار یه چیزی رو در درون آدم بیدار میکنه.. حس تلاش کردن.. جنگیدن برای چیزی که میخوای.. مفید بودن.. سر سخت بودن.. آخرش یه حس رهایی و رضایت به آدم دست میده.. اینکه چه خوب که آدم وقتی برای هدفش میجنگه کم نیاره.. رها نکنه.. بعد از هر تلاش سرسختانه‌ای یه موفقیت بزرگ نشسته.. واقعا به آدم کمک میکنه خوندن این کتاب.. اصلا صبر آدمو زیاد میکنه
شمیم احمدی
۱۳۹۸/۹/۱۴
کتابراه واقعا متشکرم اوایل کتاب خیلی اعصاب خرد کن بود زندگیش. من تا صفحه۷۵ که تا الان خوندم. تلاش و اراده که داره واقعا آدمو به هیجان می‌آوره. و جنگجوی درونتو بیدار میکنه که برای رسیدن به هدفت انقدر بجنگی که یا بمیری یا برنده شی. حتما بخونین با این که شاید اوایلش کسل کننده است ولی حتما تو ذهنتون و تاثیر مثبت خودشو میذاره... نکته دیگه این که از هر کس یک نکته و یک چیز خوبو یاد بگیریم که خودمون اونو نداریم فارغ از نژاد و ملیت
Sara B
۱۳۹۸/۹/۱۵
کتاب خوب و عالی هست، اینکه میگه همه‌ی محدودیت‌ها توی ذهن آدمه و وقتی یکم بهمون فشار میاد و خسته میشیم و به حد تحمل خودمون می‌رسیم ذهنمون میگه عالیه، تلاش خودتو کردی، دیگه کافیه.
راستش تا حالا امتحان نکردم که وقتی شرایط از حد تحملم خارج شد بازم ادامه بدم و از کاری کنار نکشم فکر کنم دفعه بعدی کنم. و
امتحانش
هر چند این کارایی که آقای گاگینز کرده واقعا غیرممکنه بعضی وقتا فقط با خودت میگی چرا این کارا رو کرده.
melika habibi
۱۴۰۱/۴/۲۹
به نظر من اگر دنبال کتابی هستید که اراده وپشتکار رو در شما ایجاد کنه واقعا بهترین کتاب هست واینکه کتاب از اونجاییکه زندگینامه هست ارتباط بهتری با کتاب میتونید برقرار کنید این کتاب به شما یاد میده که توانایی‌های ما خیلی خیلی فراتر از اون چیزی هست که فکر می‌کنیم و این انگیزه رو هم ایجاد میکنه که از و دایره امن خودتون بیرون بیایید در زندگی روزمره و کاری فرای تصور عمل کنید من کتاب‌های زیادی در مورد استمرار و پشتکار و انضباط شخصی و... خوندم ولی به جرعت میتونم اینو بگم بهترین کتاب میتونه باشه من تا الان دوبار کتاب رو خوندم و به شما هم پیشنهاد میکنم
آرش خان
۱۳۹۹/۹/۱
درود به همه دوستان
میخوام توضیحاتی درباره کلیت کتاب خدمتتون عرض کنم، کتاب داستان زندگی یه پسر فقیر سیاهپوسته که در اوج بدبختی و افسردگی وارد نیروی دریایی ایلات متحده آمریکا میشه و با کلی چالش‌های سخت و طاقت فرسا روبرو میشه، البته این وسط کلی شکست هم واسش پیش میاد، ولی درنهایت به همه چی میرسه، کلا
داستان اراده، قدرت و برتری ذهن در حتی سخت‌ترین لحظات زندگیه
مطالعه این کتاب باورهای سد کننده ذهن شما رو واسه نرسیدن به اهدافتون رو کنار زده و در تقویت خودباوری و افزایش قدرت انگیزه و اعتمادبه نفستون تاثیرگذاره، مرسی بابت وقتی که گذاشتید
لیان ابراهیم نژاد
۱۳۹۸/۱۰/۵
کتاب بسیار تاثیر گذار‌ی هست، فردی که با تمام مشکلات زندگیش کنار میاد و مسئولیت زندگیش میپذیره و هدفمند به سوی آینده حرکت می‌کند. دراین کتاب زندگی واقعی یک موفق و یک خود ساخته دیده می‌شود و درقسمتی از کتاب میگه اگر کسی به تو گفت نمی‌توانی این کلمه اون باید پله ترقی تو باشه نه جازدنت از زندگی لذت به بردم ازخوندنش همه کسانی که دنبال یک راه حل برای موفقیت می‌گردند این کتاب راهکار عملی موفقیت هست و شما اینجا موفقیت پیدا می‌کنید حس خوب رسیدن به هدف و تلاش در دیوید گاگینز کاملا دیده میشه ممنونم از کتابراه برای معرفی این کتاب به من 🙏
ایوب حکیمی
۱۳۹۸/۹/۱۷
بی شک یکی از بهترین، مفیدترن،... زندگینامه‌های جهان.. کاش روزی برسد که انسان‌ها خود را بشناسند، قدرت و استعدادهای بینهایت خود را درک کنند...،
کاش الماس‌های پنهان درونمان را با دستان خود بخراشیم... روح و جسم خویش را با تلاشی مرگبار صیقل دهیم و ایمان داشته باشیم تنها زیستن به ما معنی انسانیت نداده
است چون میلیون‌ها جانور در اطرافمان زنده هستند...... آنچه مهم است جنگیدن با خودمان برای کسب همه آن چیزهایی است که بیشتر مردم از آن‌ها به عنوان "ناممکن" یاد می‌کنند.
میلاد
۱۴۰۱/۱/۲۱
حتما شنیده اید که گاها یک جمله انگیزشی برای شروع یک کار سخت تا چه حد میتواند مفید باشد، این کتاب صفحه به صفحه‌اش قطعه‌ای انگیزشی است، کتابی بسیار روان و درگیر کننده‌ای هستش ولی شخصا ترجیح میدادم کم کم مطالعه ش کنم چون می‌خواستم اثر انگیزشی‌اش رو روزانه تجربه کنم، کتاب بسیار زیبایی هستش به همه به که کاربر‌های کتابراه خصوص افرادی میخوان تغییری تو زندگیشون بدن توصیه میکنم، ترجمه کتاب بسیار روان بود و به جز چند اشکال املایی مشکل دیگه‌ای نداشت
حسین میرزاعلی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
به نظر من یکی از بهترین کتاب‌هایی هست که هرکس باید تو عمرش بخونه مخصوصا ورزشکاران و افرادی که یه هدف بزرگی تو زندگی دارن چون یه طرز فکر خیلی عجیب و قدرتمند به آدم میده که میتونه خیلی از کاراهایی که سخت هستن و خارج از فکر بقیه ادم هان و انگار نیاز به زمان زیاد دارن راحت انجام بده و هیچیزی ربطی به و بدن انسان شرایط نداره همه این محدودیت‌ها تو ذهنه و جالبیش اینکه چون به شکل داستان این کتاب میاد توضیح میده خیلی قابل فهم تره
شبنم عبدالهی
۱۴۰۱/۷/۲۷
کتابی عالی برای رفع موانع ذهنی من خودم‌که الان باشگاه میرم وقتی بعد هر ست به سختی میتونم‌حرکت‌بعدی‌رو‌بزنم‌یاد حرف گاگینز میوفتم‌که میگه وقتی دارین زجر می‌کشین‌تازه ۴۰ درصد از توانتون رو‌استفاده کردین. درسته که کتاب کلا در‌مورد اراده و‌پشتکاره اما به نظر من تو‌زمینه‌های دیگه هم‌کاربرد داره مثلا هیچ زندگی‌عاطفی. چیزی تو‌این دنیا غیر ممکن نیست و با اینکه عدالت تو‌دنیا نیست باید باهاش کنار اومد و کم‌نیاورد.
رقیه باقری
۱۳۹۸/۹/۲۰
بعد سه فصل خوندن خسته شدم! همه ش استرس، همه ش درگیری ذهنی و...
با اینکه تونستش تو شغلش موفق باشه ولی همچنان باورهاش سفت و محکم نیست، اینو از موقعیت خونوادگی ش متوجه میشید.
خلاصه که همچنان نتونسته عقده‌های کودکی شو از یاد ببره و همچنان درگیره تا خودش رو به خودش ثابت کنه
به نظر میاد خلاء اعتقادیش
همیشه کار دستش میده.
وقتی از افغانستان و عراق صحبت میکنه و از دوستاش با عنوان شهید یاد میکنه حال آدم رو به هم میزنه!
یاد اخبار اون دوران میوفتم که هر روز تو عراق یا افعانستان حمله و درگیری بود و همه جا پای آمریکایی‌ها وسط بود.
شاید اگه این تحمل سختی‌ها از زبون یه ورزشکار بود جذابیت داشت.
به هرحال من اصلا ازش لذت نبردم
مصطفی قصوری
۱۳۹۹/۴/۳۰
همزمان با شروع کتاب چالش‌هایی که میگه رو پیش ببرین... هرچی جلوتر میره خسته کننده تر خواهد شد اگر ب مطالعه صرف بپردازید و ناتمام و ناقص تمامش میکنید اگر قرار است این اتفاق بیفتد خلاصه کتاب در یک صفحه با کمی جستجو خالصانه در خدمت شماست
نتیجه: عجول نباشید
با هر قدم دیوید شما هم قدمی بردارید
والا مثل همه کتاب‌هایی ک خواندید خواهد شد
سپاس از قلب و چشمان شما:)
انوشه میرحکیمی
۱۴۰۰/۵/۱۱
بریده‌ای از کتاب:
بله، من زمانی‌که در آینه‌ی مسئولیت‌پذیری نگاه می‌کردم به خودم سخت می‌گرفتم؛ اما هر زمان هم که به موفقیت کوچکی می‌رسیدم خودم را تحسین می‌کردم؛ زیرا ما همه به تحسین نیاز داریم و بسیاری از ما برای شادی درمورد موفقیت‌های‌مان زمانی نمی‌گذاریم. بله، شاید در لحظه از آن‌ها لذت ببریم؛ اما آیا بارهاوبارها آن‌ها را به‌خاطر می‌آوریم تا پیروزی را دوباره احساس کنیم؟
luck
۱۳۹۸/۱۰/۷
چنتا از مصاحبه‌های نویسنده رو تو یوتیوب دیدم, واقعا آدم سرسختیه و دستاوردهای زیادی داشته و توی فضای مجازی حسابی سر و صدا کرده,و با دنبال کردنش تو اینستاگرام حرفایی که میزنه ملموس تر بنظر میاد. کتاب انگیزشی خوب و بروزی هست,مخصوصا برای ورزشکارا و افرادی که کارای فیزیکی سنگین انجام میدن میتونه بسیار انگیزه بخش باشه.
لیلا چگینی
۱۳۹۸/۹/۱۵
ممنون ازکتابراه. وقتی که گاگینز میفهمه فقط خودشه که میتونه باعث بشه از این وضعیت بد و هیچ بیاد بیرون و میفهمه تغییر باعث پیشرفته. تو بیشتر قسمتاش شرح حال بیشتر افراد و گفته (اینکه تسلیم نشو تا به رویاوهدفت برسی و بهترین خودت باش البته دومی شعار یه موسسه‌ای بود که قبلامیرفتم) 😉😍😄👌👌👌
مشاهده همه نظرات 169

راهنمای مطالعه کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن

برای دریافت کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.