دانلود کتاب هرجا روید مقصد همانجاست


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هرجا روید مقصد همانجاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هرجا روید مقصد همانجاست

هدف کتاب هرجا روید مقصد همانجاست نوشتۀ جان کابات زین، این است که راحت و خلاصه روش دسترسی به جوهرۀ مراقبه را با توجه کامل برای افرادی که ممکن است در زندگیشان درگیر استرس، درد و بیماری نباشند، ارائه دهد.

کتاب هرجا روید مقصد همانجاست (wherever you go there you are) برای آن‌هایی نوشته شده که در برابر برنامه‌های منظم مقاومت می‌کنند، همین‌طور برای افرادی که دوست ندارند که بهشان گفته شود چه کار کنند اما به اندازه کافی کنجکاو هستند که در مورد توجه کامل و ارتباط آن دانسته و با تلاش و قدری راهنمایی و پیشنهاد از این طرف و آن طرف بتوانند تلاش کرده و قطعات را در کنار هم قرار دهند.

در عین حال این کتاب برای افرادی که مراقبه را تمرین می‌کنند و می‌خواهند آن را گسترش داده، عمیق‌تر کرده و تعهد خود به زندگی با توجه و بصیرت بیشتر را تقویت کنند نیز مناسب است. در این جا طی چند فصل کوتاه، روی ماهیت توجه کامل تمرکز می‌شود، هم در تلاش‌های رسمی ما در تمرین و هم در کوششی که برای وارد کردن آن به تمام جنبه‌های زندگی روزمره انجام می‌دهیم. هر فصل نگاهی اجمالی به یک وجه الماس چند وجهی توجه کامل خواهد داشت. با چرخش‌های مختصر این الماس، فصل‌ها به هم مرتبط می‌شوند. برخی ممکن است مشابه دیگری باشد اما در عین حال تراش هر یک از این وجه‌ها متفاوت و منحصر به فرد است.

این شناسایی الماس توجه کامل به آن دسته از افرادی ارائه می‌شود که می‌خواهند مسیری به سوی سلامت عقلانی و بصیرت در زندگی خود ترسیم کنند. آنچه لازم است، تمایل برای نگاه عمیق به لحظۀ فعلی فرد است، در هر شرایطی که هستند، با روحیه‌ای سخاوتمند و مهربان نسبت به خود، و برخورد باز نسبت به آنچه ممکن است رخ دهد.

بخش اول، به منطق و شرایط اجرا تمرین فردی، توجه کامل یا عمیق‌تر کردن آن می‌پردازد. این بخش خواننده را به چالش وا می‌دارد تا با وارد کردن توجه کامل به زندگی خود به طرق مختلف دست به کسب تجربه بزند. بخش دوم، به بررسی برخی جنبه‌های اصلی روش رسمی مراقبه می‌پردازد. روش رسمی عبارت است از دوره‌های زمانی خاص که ما به طور هدفدار دیگر فعالیت‌ها را متوقف کرده و به روش‌هایی خاص به پرورش توجه کامل و تمرکز می‌پردازیم. بخش سوم به بررسی گستره‌ای از کاربرد‌ها و جنبه‌های فکری مختلف در توجه کامل می‌پردازد. برخی فصل‌های خاص در هر سه قسمت با پیشنهادات واضحی برای وارد کردن جنبه‌هایی از روش رسمی و غیر رسمی توجه کامل به زندگی فرد به پایان می‌رسند. این‌ها را در زیر مجموعه‌ای با نام «تلاش کنید» می‌توانید بیابید.

کتاب هرجا روید مقصد همانجاست اثر جان کابات زین (Jon Kabatzinn)، دارای دستورالعمل‌های کافی است که یک فرد بتواند به تنهایی به تمرین مراقبه بپردازد بدون اینکه به کمک وسیله یا پشتیبان دیگر نیاز داشته باشد.

در بخشی از کتاب هرجا روید مقصد همانجاست می‌خوانیم:

عادت بی‌توجهی به لحظات فعلی‌مان به خاطر توجه بیش از حد به لحظات آینده مستقیماً منجر به ناآگاهی فراگیر در شبکۀ زندگی‌ ما می‌شود. این شامل کمبود آگاهی و درک ذهن و چگونگی تاثیر آن بر ادراکات و رفتار ما نیز می‌شود. این خود شدیداً درک ما از اینکه انسان بودن به چه معنی است و چطور همه با هم و با دنیای اطرافمان ارتباط داریم را محدود می‌کند. مذهب به طور سنتی حوزه‌ای برای چنین جست‌وجوهای اساسی در یک چارچوب روحانی بوده است، اما توجه کامل چندان کاری با مذهب ندارد، به جز در معنی صرف کلمه، که اینگونه تعریف می‌شود: تلاشی در جهت درک عمق اسرارآمیز زنده بودن و قبول اینکه به لحاظ حیاتی به تمام آنچه که وجود دارد مرتبط هستیم.

 ۲۳۰ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: شکوفایی لحظۀ فعلی
همین است و بس
آیا همه می‌توانند مراقبه انجام دهند؟
قضاوت نکردن
بینش
مراقبه انسان‌ کامل به وجود می‌آورد
بخش دوم: قلب تمرین
با دستانتان چه کاری انجام دهید
چه مدت تمرین کنیم؟
مراقبۀ کوهستان
مراقبۀ دریاچه
مراقبه در حالت ایستاده
حداقل روزی یکبار بدن خود را روی زمین قرار دهید
بخش سوم: در حال و هوای توجه کامل
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب هرجا روید مقصد همانجاست

برای دانلود کتاب هرجا روید مقصد همانجاست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هرجا روید مقصد همانجاست
مرضیه کریمی
۱۳۹۸/۲/۲۱
کتاب را هنوز کامل نخوانده‌ام ولی نویسنده‌اش را سالهاست که میشناسم او یکی از بهترینها در زمینه ذهن آگاهی ست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)