دانلود کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی

کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی نوشته اما کارلسون برن و ترجمه جواد ثابت نژاد، زندگی شخصیتی ماندگار را به تصویر می‌کشد که با اراده‌ای منحصر به فرد و على رغم محروم بودن از نعمت‌های بینایی، شنوایی و گویایی توانست به بهترین وجه با محیط اطراف خود فعالانه ارتباط برقرار سازد و حتی به درجات بالای علمی دست یابد.

هلن کلر (Helen Keller) در تابستان ۱۸۸۰ میلادی در ایالت آلابامای آمریکا متولد شد. پیش از ۲ سالگی به بیماری سختی مبتلا شد و در اثر آن از نعمت‌های بینایی، شنوایی و گویایی محروم گشت. با این حال، با اراده‌ای شگفت‌انگیز، بر ناتوانایی‌های خود غلبه کرد. مراحل تحصیل را با رنجی وصف ناشدنی پیمود و در ۲۴ سالگی به اخذ درجه‌ی لیسانس از دانشگاه نایل آمد. هلن کلر چندین کتاب نوشت که یکی از آن‌ها به نام زندگی من درباره خود اوست. او نشان داد که نقص جسمانی به هیچ وجه مانع پرورش قوای روحی و فکری نیست.

هلن‌کلر در نوزده ماهگی به یک نوع بیماری مخصوص کودکان مبتلا و کاملا نابینا و ناشنوا شد. او به عنوان زنی بالغ و کامل به جهان نشان داد که آدم‌های ناتوان نباید کنار گذاشته شوند. هلن کودکی سرکش و کنترل‌ نشدنی بود که به‌ خاطر ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران، مأیوس شده بود. با این‌ حال پس از دو دهه کار معلمش، آنی سالیوان (Anne Sullivan)، هلن نه‌ تنها آموخت که مقصود خودش را با زبان بیان کند، بلکه نویسنده، فعال سیاسی، سخنران و مجری برنامه‌ی جنگ هم شد. او به نحو خستگی‌ ناپذیری از افراد نابینا و ناشنوا حمایت و برای آن‌ها اعانه جمع‌آوری می‌کرد. هلن‌ کلر نسل‌هایی از مردم را که مشکلات مشابهی دارند، انگیزه بخشید تا بر رؤیاهای سرکش خودشان فائق آیند.

اما کارلسون برن (Emma Carlson Berne) بیش از دوازده کتاب برای کودکان و نوجوانان نوشته است که شامل زندگی‌نامه‌ی افرادی مانند ویلیام شکسپیر، ساگاوی، فریدا کالو، اسنوپ داگ و کریستف‌ کلمب است. او در سینسیناتی در ایالت اوهایو، ایالتی در شرق آمریکا، زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی (Helen Keller: courage in darkness) می‌خوانید:

خانواده‌ی کلر تصمیم گرفتند تا در بالتیمور، هلن را نزد چشم‌ پزشک ببرند. هلن مسافرت طولانی با قطار را دوست داشت و آرام شد و به همه‌ی چیزهایی جدیدی که در اطرافش احساس می‌کرد، توجه داشت. چشم‌ پزشک نتوانست کاری برای چشمان هلن بکند، اما پیشنهاد کرد که خانواده‌ی کلر برای ملاقات با الکساندر گراهام‌ بل هلن را به واشنگتن دی‌سی ببرند. مخترع مشهور تلفن علاقه‌ی عمیقی به آدم‌های ناشنوا داشت، چون مادر و همسرش هم ناشنوا بودند و بل سال‌ها کار کرده بود تا ابزاری کمکی برای آدم‌های ناشنوا بسازد. هلن مرد ریش‌ سفید را دوست داشت؛ زیرا به او اجازه داد تا تیک‌تیک لرزشی ساعت جیبی بزرگش را حس کند. وقتی هلن دو زانو نشست، بل پیشنهاد کرد تا خانواده‌ی کلر با مؤسسه‌ی پرکینز مدرسه‌ای که کیت‌ کلر در نوشته‌های آمریکایی چیزهایی درباره‌ی آن خوانده بود و خانه‌ی کنونی لورا بریجمن بود تماس بگیرند، شاید مدیر مدرسه، مایکل آنانوس، بتواند به آن‌ها کمک کند.

 ۱۵۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-972-338-9 

چاپ ۱۳۹۲: ۹۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سال‌شمار زندگی هلن‌کلر
مقدمه
زندگی در تاریکی
آمدن آنی
شناختن جهان
شهرت و تأثر
هلن در شهری بزرگ
دانشجوی دانشکده
فعال سیاسی و اجتماعی
مسیریابی بین کار و عشق
دنیای نمایش
رفتن آنی
زندگی بدون آنی
ضعیف شدن دست‌ها
فهرست اصطلاحات

راهنمای دانلود کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی

برای دانلود کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هلن کلر: شجاعت در تاریکی
هدیه موسوی
۱۳۹۶/۱۲/۱۴
کتاب بسیار خوب و آموزنده‌ای هست
ح مهدیون
۱۳۹۷/۳/۲۰
خیلی دلم میخواست بدونم انسانی که نه می‌تونه ببینه، نه بشنوه و نه حرف بزنه چطوری کتاب نوشته، زندگینامه آموزنده و جالبی بود
Sera Ab
۱۳۹۸/۷/۲۷
علاوه بر نحوه‌ی تفکر افراد نابینا_ناشنوا درباره‌ی توانایی‌ها وهوش جالبی که این افراد دارن هم صحبت کرده که خیلی جالب بود.. به خصوص که تاکید بیشترش روی سخت کوشی و خلاقیت هر فرد بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)